Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskaalmot használtok?

Milyen macskaalmot használtok?

Figyelt kérdés

Mi már nagyon rég óta a fit and fun csomosodos almot használtuk a macskának (Aki nem ismeri annak mondom, hogy ezt a fressnapfban lehet kapni, nem drága de eddig működött jól nekünk)



Azonban, kb egy fél éve azt vettük észre, hogy teljes csere után is másfél, de max 2 nap után büdös.. Rendszeresen van legalább (!!) napi kétszer takaritva + ha kakil a macska és éppen észrevesszük mert otthon vagyunk akkor azt azonnal kiszedjük. Ennyi takaritas mellett sztem teljesen indokolatlan, hogy állandóan macskaalom szag van a lakásban tőle. (meg eddig ugye nem volt..)


A baj, hogy két dolgot is változtattunk, mert most nemrég kb. 5 hónapja vettünk egy új alomtálcát is. Ez zárt, (előzőleg is zárt volt de annak kisebb ajtaja volt)


Most nem tudjuk eldönteni, hogy az alomtál a sz.rcsi minőség, vagy az alom lett valamivel rosszabb minőségű és már inkább almot kellene váltani. Nyilván első körben az alommal szeretnénk próbálkozni, szóval szeretnék segítséget kérni, kinek milyen alom vált be? Esetleg van aki keveri szilikonossal? Annak van értelme? Csak mert ez ugye csomosodo, az meg nem.


+1: aki a fit and fun csomosodos almot használja az nem tapasztalt minosegromlast az utóbbi időben?



2022. nov. 1. 21:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.


7.nekunk más a kivitel is, mert a réginek az elejen volt egy téglalap alakú billenő ajtó ami kb 12*16cmes volt, most meg olyan van, hogy az egesz eleje és a tetejenek egy része is egyben mozog, mint billenő ajtó, de ez annyira nem tud visszaállni zárt állásban, mint az előző, plusz nagyobb a lyuk is. Anyagát tekintve nekem egyformának tűnnek. Inkább sztem a kivitel lehet nálunk a ludas meg a szar alom

2022. nov. 1. 22:58
 12/22 anonim ***** válasza:
11, Belinkeled, milyen alomtálcád van? Attól, hogy a teteje nyílik, még normálisan kéne zárnia a szagokat, szerintem ez a háromállású a legideálisabb takarítás szempontjából.
2022. nov. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
1 vagyok, bocsánat, én értettem félre a dolgokat :) 10 kilós az auchan alom, zölddel írja fehér zacskón a dolgokat. Úgy 1 hónapra elég szokott lenni, jól felszedi a dolgokat, viszont a cica a szokása miatt nagyon széthordja a lakásban. A minősége általában jó, azt azért írom, mert fogtam már ki olyat, ami nagyon apró volt, nem lehetett rendesen takarítani sem. Korábban lidl sajátmárkásat használtam, annak is romlott a minősége rendesen, az ára meg jól felment.
2022. nov. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Mi is az aldis shah almot használjuk, ez a legjobb, pedig sok mindent próbáltunk. Persze lehet hogy van hasonlóan jó, de pl a fressnapfba az ugyanilyenek drágábbak. Aldi meg sokszor megy az ember egyébként is, fresnapf/auchan kevés van és az is messze.
2022. nov. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

12, pont olyat nem találok de ehhez nagyon hasonló:


[link]


Fressnapf-os az is, de online, ahogy nezem nem kapható.

2022. nov. 2. 06:27
 16/22 A kérdező kommentje:

13, nálunk ezen segített a gumiszőnyeg. Nem olyan régen még kettő cicánk volt és az idősebb nagyon szerette az almot kaparászni és ő igazán piszkosan jött ki mindig. Akkor találtunk rá erre a szőnyegre amit használunk és azóta nekünk csak nagyritkan van a szőnyegen kívül kő. Esetleg azt próbáld ki.


Köszi a tippeket, lehet elsőre az aldist kipróbálom akkor, az meg egy alphazoo van hozzánk közel úgyis.

2022. nov. 2. 06:31
 17/22 anonim ***** válasza:

Nézd meg esetleg a lengőajtót, hogy fordítva be lehet-e rakni. A fressnapfos verziót nem ismerem, szóval csak saját zooplusos tapasztalat:

Nekünk ilyen van, mint a képeden, teljesen logikusan összeraktam anno az első macskánál, és volt egy centi rés az alapállású ajtónál. Én nem értettem hozzá naiv elsőmacskásként, azt hittem, ez a normális, hogy a macska bátran be merje tolni a fejével, érezze az alomszagot vagy beférjen a mancsa (a mienk azzal nyitotta), vagy ilyesmi. :D

Voltak értékelésben is olyan kommentek, hogy nem zár megfelelően, fújfúj, szóval amiatt is gondoltam, hogy ez így oké, mindenkinek ilyen.. amíg egyszer kb fél év után :D valaki le nem írta saját értékelésben, hogy amúgy fordítva kéne berakni az ajtót, hogy illeszkedjen... :'D És tényleg, még ha nem is tűnt logikusnak elsőre, ez volt a megoldás, és jól ránagyítva a képekre ott is így van.

2022. nov. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mi is azt használjuk. Elképzelhető, hogy változott a minősége. Mi viszont már egy ideje nem magában, hanem szintén abban az üzletben vett faforgáccsal keverve használjuk. (Így olcsóbban jön ki.) Azzal nem olyan szagos, így bevált a dolog ebből a szempontból is.
2022. nov. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Az Aldis 10kg.

Nálunk 1 cica van,zárt az wc így 1-2 naponta szedem ki.Ha kell töltök rá de szerintem 5 cm nem vastagabb a réteg.

Kb.2 hetente teljes csere+tálca takarítás.

Nem hordja szét,igaz van előtte egy kis szőnyeg,de nem a gumis kilépő hanem rendes szőnyeg kicsit "domború mintás" azon van néha pár szem.

2022. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, ha elfogy veszek egy aldisat.


elgondolkodtató ez a forgacsos megoldás főleg, hogy a férjem asztalos :) lehet nezne egy nagyot ha kernék tőle egy zsák forgácsot a műhelyből.

2022. nov. 2. 14:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!