Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen ez a cica?

Miért ilyen ez a cica?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kb másfél éves macskát úgy 2 hónapja. Eleinte a szobában volt így hát odaraktam a macskaalmot is.

Miután már az egész lakást bejárja úgy döntöttem, hogy a toalett ott lesz ahol nekem is van a fürdőben. Sajnos nem ment be pedig megmutattam neki többször is. Inkább az ágyamba vizelt meg a kanapéra. Kaki sehova.

Próbálgattam, de nem ment mosogatni meg nem akartam egyfolytában. Visszavittem a szobába.

Gondoltam fél a fürdőben, de amúgy nem ,mert ha fürdök akkor be jön hozzám beszélgetni.

Egyik éjjel úgy döntöttem kiviszem a szobából az almot a nappaliba és becsukom a szobaajtót, mert nagyon rosszcsont volt én meg fáradt. Megmutattam neki hol az alom látta is. Ott volt a kanapé mellett. Még én is bele tudtam volna ülni :D

Másnap nem láttam sehol pisit, de sajnos éreztem a szagát, hogy a kanapéra ment. Nem értem miért. Hozzáfér az alomhoz. Mindenhol hozzáfért simán . Tető se volt rajta. Nem is szoktam rátenni. Sima tálca.

Akkor éjjelre szerettem volna kirakni úgyhogy nyilván vissza is vittem az almot Másnap. Főleg hogy láttam a következményeket.

Szerettem volna, ha a fürdőbe lesz az alom , mert a szobában nem valami higiénikus szerintem. Sajnos nem tudom máshova tenni.

Most fel akarom rakni rá a tetejét. Attól tartok úgy se fog belemenni. Persze ajtó nélkül raknám rá.. miért ilyen ez a cica?

Utcán volt régen aztán elcsapták . Utána állatvédőknél volt egy kicsi ketrecben. Innen került hozzám.


2022. nov. 3. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt érdemes több almot fenntartani.


Másrészt a macska nem ember. Te elbújsz a világ szeme elől kulázni, mert az egy privát dolog, ami a fürdőszobába való.

A macska viszont egyrészt egyszerre ragadozó és a mérete miatt préda (=kerüli a sarokba szorított helyzetet), vagyis a szűk wc az egyetlen kijárattal a sarokba pakolt alommal a létező legrosszabb hely.

Illetve a macskának az alom az egyik legerősebb "jelölőoszlopa", ami azt fejezi ki, hogy a terület az övé. Te szétzilálod folyamatosan a territóriumát azzal, hogy össze-vissza pakolod az almot. A macska ettől stresszes lesz, bizonytalan - össze-vissza pisil.


Ha át akarod helyezni az almot, akkor fokozatosan kell odébb tenni, mindig csak egy keveset. De a legideálisabb az lenne, ha ezt hagynád a nappaliban, és egy másodikat tennél a kívánt helyre. Ha magabiztosan használja mindkettőt, akkor lehet ezt megszüntetni (de én javaslom, hogy legalább kettő maradjon).


Érdemes lenne kipróbálnod a Feliwayt vagy egyéb feromonos párologtatót is, ez a cica nagyon bizonytalan egyelőre nálad.

2022. nov. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem azért nem az alomba intézi a dolgát, mert nem találja meg, hanem mert frusztrálja, hogy felborult a "rend".

A macskák híresen rosszul viselik a változást. Egyénfüggő, hogy melyiket mennyire, van, amelyiket egy költözés sem zavar meg, van, amelyiket egy új bútor is, de eléggé tipikus jelenség az összevissza pisilés ilyen helyzetben.

Érdemes fokozatosan változtatni, egyre messzebb tenni a macska wc-t, de csak apránként. Ha a lakás kicsi vagy egyéb adottságai miatt ez nem kivitelezhető, akkor pedig átrakod, addig leteríted a kanapét meg felszeded a drágább szőnyeget, amit nem akarsz, hogy pisis legyen, és takarítasz addig, míg a macska meg nem szokja az új helyet. Arra azért figyelj, hogy az alom lehetőleg jó helyen legyen a macska szempontjából is: nem huzatos, átjárós helyen, hanem nyugodt sarokban; ne legyen közel az etetőtáljához, stb. Ha ezek megfelelnek, akkor meg türelem és kitartás, előbb utóbb átszokik. De legyél következetes, ne pakolgasd ide- oda az almot, mert láthatóan a macskád extra érzékeny a változásra, és ezzel csak jobban stresszeled hosszútávon.

2022. nov. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos van ilyen, próbálkozni kell különböző alomtálcákkal, almokkal, helyekkel.
2022. nov. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy szúrja a talpát az alom, ezért nem akarja használni. Milyen szemcséjű?
2022. nov. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Ivartalanítva van? Lehet csak jelölgeti a helyét, ha ivaros.
2022. nov. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva van

Puha volt az alom amikor a fürdőbe raktam ilyen papír szerű. Most szilikonos van


Biztos nem ez a baj, mert a szobában használja csak máshol nem

2022. nov. 3. 21:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!