Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macska atkás annak...

Ha a macska atkás annak milyen tünetei vannak? Bekentük kenöccsel, amit doki irt fel de állandoan vakarózik, és riadtan futkos. Mi lehet a baj? :S

Figyelt kérdés
2008. dec. 24. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy atka okozza? Mert bolhától ugyanúgy lehetséges, sőt, allergia is okozhat cicánál kínzó viszketést.

Találtam erről egy-két cikket, hátha segít:

[link]

[link]

2008. dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
bolha nincs benne . de viszont a bőrén ien kis fehér kiütésfélékvannak ! csak nyávog nagyot ésakkor elkezdi kaparni a füle alatt :S
2008. dec. 24. 11:55
 3/11 A kérdező kommentje:
De a doki elég erös ien folyadékot irt fel és ha bekennyük megvadul ésakkorkezd el nyávogni lehet arra is alergiás? mert már megvolt fürdetve azzal kenve van de nem mulik semmi:S ésha bekennyükmegvadul:S
2008. dec. 24. 12:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kenőcs csipi a sérült bőrt, amikor rákenitek, azért vadul meg. Vannak olyan kencék, amik átmeneti égető érzést okoznak, talán erről lehet szó.

Amennyiben nem javul, vagy sebesre vakarja magát, akkor valamilyen gyulladáscsökkentőt is kaphatna injekció formájában. Persze ezt az orvosnak kell eldönteni.

2008. dec. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és ezt csak injekcióval lehet gyógyitani? semmimásnincs?:S és komolyabb baja nem lehet nem?
2008. dec. 24. 12:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok állatorvos, csak tippelgetni tudok, úgyhogy el kell hinnünk a ti orvosotoknak, hogy atka okozza.

Bár a kiütésekről nekem inkább allergia jutna eszembe, persze maga az atka is okozhat éppen allergiát.

Egy ismerősöm cicájának van étel-allergiára a táp valamelyik összetevőjére, és attól vakarja véresre magát.

Ő erre a helyi kezelésen kívül erős szteroid-injekciókat kapott, de bízzunk benne, hogy a te cicádnak nem ez a baja.

Ha úgy látod, hogy kisebesedett a bőre a vakarástól, akkor hígított Betadin-oldattal ajánlatos kezelni.

Viszont egyéb emberi gyógyszerekkel ne próbálkozz!!

jobbulást a cicának!

2008. dec. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi =)
2008. dec. 24. 13:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Uh méglennegy kérdésem =D Mivel lehetne enyhítenimert nagyon zavarja , és vad ezáltal =(
2008. dec. 24. 14:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, mert én csak emberi gyógyszerekkel foglalkozom, és azok állatoknak nem adhatóak. De esetleg meg lehetne próbálni macskamentás játékot adni neki, mert attól a cicák euforikus állapotba kerülnek, nagyon szeretik, esetleg egy kicsit megnyugtatná. De hogy most Karácsonykor hol kapnál ilyet, hát nem tudom. Egyébként a Fressnapf áruházban vannak ilyenek, még spray formában is.
2008. dec. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de kapott ien nagyon erős löttyöt. lehet hogyazmiatt vadult be? alöttyöt az atkákra kapta :D ésakkor elképzelhető hogy a szaga miatt? aholvannakien fehérkisfoltok ott bekennyük mindigésállandóan ott vakarja nagyonésközbe erősen vadan nyávog.
2008. dec. 24. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!