Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam ki a macskám...

Hogyan szoktassam ki a macskámat illetve mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Kb két hónapja került ide kb 5 hónapos macska. Mióta itt van kezelhetetlen, mohó, nem lehet kizárni sehonnan, mert torka szakadrábol visít és mindenhova berohan és bebujik szűk helyekre hogy ne tudd elermi és kirakni. Hogyan tudom elerni, hogy kizárhassam bárhonnan? Illetve az van még, hogy ha bárki bármit eszik visítva rohangál addig amíg nem kap, nagyon idegesítő, hiába adunk neki bármit nem elég neki semmi, vagy csak befalja és folytatja vagy rá se néz a kajára ha nem párizsi vagy alutasakos. Egy szem tápot nem eszik egész nap, sot napok óta, csak rohangál nyávogva már akkor ha a konyha felé mész.


Ezen kívül nem szeret egyedül lenni, mióta itt van kell mellette legyen mindig valaki mert mindig be wczett valahova és visitott ha egyedül hagytuk. Egy lehetőség van, hogy velem aludjon, tűrhető is volt , de pár nap után rakapott hogy már 5kor felkelt minden nap. Jó ez is tűrhető, de már kettőkor, háromkor, négykor és ötkor is felkelt. Ki akarom mostantól kíméletlenül szoktatni mert elegem van, hogy kb két hónapja napi 4 órát alszom tőle vagy ammyir se, de hogyan tegyem?


Másik kismacska melle nem megoldás, már van kettő nagy és azokkal is úgy ahogy elvan. Két problémám van még, az egyik hogy a nagyok megeszik a kajájat ha nem az én szobámban eszik elzárva, este is kihisztizik magának egy kis konzervet és megennék ezt is hogyha nem lenne nálam elzárva. Másik pedig az, hogy apám nem tűri el nagyon őt, ha kiraknám a folyosóra menne és egy kis szobába de akkor többet lenne apa szobájába ami ott van és ő nem turné el őt. Mit csináljak szerintetek , ha nálam már nem bír magával, elviselhetetlen de kirakni nem tudom? Rohadtul sokszor gondolkodtam el azon hogy elmgy innen de ilyen szeretetteljes macskám meg nem volt mint ő, nagyon kötődik hozzám és én is hozzá.


Esetleg még be tudnám zárni egy kisszobába éjjelre hogy maradjon ott és szokja meg hogy be van zárva, a nagyoktol is meglenne, az jó megoldás?



2022. nov. 5. 04:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Mentett macska egyébként. Állatorvosnál pénz miatt meg nem volt, de nemsokára fereghajtot kap, ahhoz eddig gyenge volt és kb egy hónap mire allatorvoshoz vihetem, akkor lesz pénzem rá.
2022. nov. 5. 04:41
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyenek miatt, mint a #3-as, van tele a környékünk kidobott cicákkal. Szünidőre kell a cica a gyereknek. Aztán vége a nyárnak, kezdődik az iskola, óvoda, a gyerek is ráunt a macskára, ki vele. Más meg etesse. Felháborító.
2022. nov. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Tedd ki, csinálj neki kint egy kis kuckót és napi kétszer adjál neki enni.

Ennyi és nem több

2022. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Bár talán még fiatal ahhoz, hogy a hormonok bezavarjanak de később szerintem ivartalanítsátok és nyugodtabb lesz. Azzal meg nem lehet változást elerni, hogy ha hisztizik a kajaert te meg adsz neki. Tudja ő jól hiszti=kaja
2022. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most látom, az eredeti 2-est és a 3-ast törölték. Én a #3-asra reagáltam.
2022. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva mindenképp lesz, a nagyok is ki vannak.


Az eredeti hármas komment mi volt egyébként? Arról lemaradtam.


Ezentúl viszont megprobalom azt, hogy amíg hisztizik nincs ennivaló. Kis kuckón is gondolkodok, de semmiképpen nem rakom ki az udvarra, a nagyok is csak kedvük szerint vannak kint éjjel és nappal, macska ajtón járnak be, de ő kicsi ezekhez a mostani hűvös éjszakákhoz meg amúgy is belehalnák ha bármelyik ki lenne téve állandóan.

2022. nov. 5. 22:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Az eredeti #3-as azt írta, hogy autóval vidd el 25 km-re, és rakd ki. Majd megtanul egeret fogni. Sajnos nagyon sokan csinálják ezt.
2022. nov. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Helyesen: belehalnék - nem nák van van a végén.
2022. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk neveld meg.
2022. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%
#9 Macskát nevelni?😂😂😂😂
2022. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!