Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a cica?

Miért csinálja ezt a cica?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, 1 hónapja van egy most 7 hónapos cicám. Sokszor csinálja , hogy ő jön oda hizelegni, elkezdem simogatni és odakap vagy a szájával vagy a mancsával. De nem harap meg, hanem csak a szájában tartja az ujjam , illetve az első 2 lábával elkapja a kezem , mint valami játékot. Tehát ez neki játék lenne? Vagy dominalni szeretne?

2022. nov. 12. 10:55
 1/10 anonim válasza:
100%
Szerintem csak játszik, az én cicám ennyi idősen mindig azt csinálta hogy lefeküdt, dorombolt, mutatta a hasát, hogy simogassam meg és mikor lehajoltam, hogy megsimogassam elkapta a kezemet és finoman harabdálta majd elszaladt. Pimaszul becserkészte a prédát.🙂 Ki fogja nőni majd a tied is.😺
2022. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez játék.
2022. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Játszik.

És gyakorolja azt, hogy miként kell majd elkapni a prédát.

2022. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Játszik. Később viszont figyelj a többi jelre is, mert jelentheti azt is, hogy elég volt abból amit csinálsz.
2022. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben , köszönöm 😊
2022. nov. 12. 11:32
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha tulzásba esik csapj egy picit az orrára, mert ha rászokik harapni fog
2022. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal cica, játszani próbál.
2022. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 nem én pontoztalak le, egyetértek veled. Viszont a macska nem kutya, náluk ez nem hatásos módszer. Amint észleled a durvulás jeleit azonnal ott kell hagyni a macskát, 5-10 perces ignorálás után lehet vele tovább foglalkozni. Használni kell macskajátékot amit harapdálhat, azon engedni ezt a viselkedést. Pár hónap alatt megtanulja, hogy a játékot harapharja és cibálhatja, de a kezed, lábad az tiltott “játék”.
2022. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyúrjál neki papírból gombócot és add oda neki játszani. Vagy vegyél fel munkavédelmi kesztyűt mert különben ő győz ami a karmolást illeti.
2022. nov. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg kislabdánk van, mert a gyereknek van labdamedenceje, imád a cica labdazni, szoktunk is vele sokat játszani, illetve van, mikor egyedül is tök jól eljatszik velük .
2022. nov. 16. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!