Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik befogadtak kobormacskat...

Akik befogadtak kobormacskat azok jol birtak a lakasban tartast?

Figyelt kérdés

Ugye ezek kinti cicak voltak, a kinti elethez szokva

Akik befogadtak es lakasban tartottak tovabb azoknal jol birtak?

En hazahoztam egy koborcicat tegnap reggel, neha csak nyavog mint most is, szerintem hianyzik neki a kinti elet

Tegnap egesz nap fekudt es evett, mostmar valamivel batrabb

Szerintem nincs egy éves

Szerintetek meg tudja szokni a lakasban tartast?

Legvegsobb esetben le tudom vinni a telepunkre, napkozben altalaban ott vagyunk, csak ott kint tudna aludni vagy taroloban /garazsban



2022. nov. 14. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt befogadott kóbor macskám. Egy idő után megszokta bent, de soha, egyik sem lett olyan szelíd, bújós, mint amelyik eleve benti macskaként kezdte a pályafutását. Volt viszon olyan benti macskám is, aki ivartalanítás után akart álandóan kimenni. Aztán esténként kiment, reggel visszajött. Végül totál kinti macska lett. Szóval én még nem jöttem rá, hogy mitől függ :)
2022. nov. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Apám először a munkahelyéhez csábította azzal, hogy megetette-itatta. Akkor lehetett egy év körüli a fehérség, talán kicsivel idősebb néhány hónappal. Aztán úgy jött a dolog, hogy apám kinti macskája meghalt, kilapította egy kocsi (nem elütötte, a macska azután is nyugodtan feküdt alatta, hogy beindult az autó motorja és elindult), mert túl nagy királynak képzelte magát (nos, a környéké tényleg ő volt a királynak számító macska). Ezután hozzánk került a fent írt macsek. 9 évig volt velünk. Az első évben alig láttuk, mindig elbújt valahova, de szerintem akkor sem volt gondja a benti léttel. Látszott a leányzón, hogy kint nem fejedelmi életet élt, és ha nincs apám aki enni ad neki, valószínűleg meghalt volna, halálig soványul, erőtlenedik. Igazi miss pic*a volt. Kellett hozzá 4-5 év, míg már mindenhol kifekszik a lakásban. Nekünk kellett rajta átlépni, ő nem fog mozdulni. Nagyon-nagyon-nagyon bújós cica lett belőle.
2022. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól is függ érte-e esetleg valami trauma kint. Én 5-6 hónaposan hoztam be az utcáról a kandúrom, 100%-ban benti lett és soha nem akar kimenni sőt, ha nyílik a bejárati ajtó sokszor berohan valahová mert ijesztőek neki a kinti zajok (főút mellett lakunk). Mikor megtaláltuk nagyon rossz állapotban volt szóval valószínű ezzel asszociálja a kinti létet, de lehet csak belemagyarázom. Az ablakban viszont nagyon szívesen nézelődik, napozik. Szerintem meg fogja szokni a cicád ha ilyen fiatal, főleg ha ivartalanítod és minél hamarabb eldöntöd hogy benti vagy kijárós hogy kialakuljon a napi rutinja.
2022. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Ja és még annyi hogy ha most hoztad be teljesen normális hogy sokat nyávog, még teljesen új neki a környezet, ilyenkor még idegesek. Szóval ez ne tántorítson el attól hogy bent tartsd. Kell neki idő hogy hozzádszokjon.
2022. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igen. Bár, mind kicsi volt még, amikor idekerült.

Alattunk lévő lakótól viszont kiszökött az ablakon, és bár megtalálták később, nem tudták megfogni.

Találtunk egy macskát az utcán, láttuk a neten, hogy féléve elveszett, akkor hirdették, itt lakott a gazdája pár lépcsőházzal odébb. Haza vitte, de már nem maradt meg bent, így visszaengedte az utcára.

2022. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Több olyan macskát is ismerek, akit kóborként befogadtak, és az udvarra sem mernek kimenni, annyi rossz érhette őket.
2022. nov. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy év óta van egy, amelyiknek elvileg van gazdija, de többnyire nincs otthon a gazdája. Kvázi kóbor. Olyan természetű macsek, hogy szinte minden nap elölről kell kezdeni vele a barátkozást. Bejött hozzám, babusgattam, még dorombolt is. Másnap már kint várt rám. Azonban bent megint nyűgös volt, fél óra után ki kellett tegyem, csak nyávogott. Gondoltam wc-znie kell. De ahogy kitettem, azonnal jött volna vissza. Ha megint vissza jött a házba, megint simi+doromb, majd váratlanul megint nyugtalan lett, és kikéretőzött, kitettem, megint azonnal vissza akart jönni.


Valaki tud megfejtést a viselkedésére?


Aztán már csak a telkemre járkál. Tettem ki neki kosárkát esővédett részen, pihe-puha rongyokkal, de nem kell neki. Arra gondolok, ott talán sarokbaszorítva érzené magát. Ugyanis vannak rongyok az egyik nyitott gazdasági épületnél is, bent középen, ott szoktam látni olykor, azt szereti. :)


Ha viszont hívom, fél, általában elfut, pedig lassan közelítve hívogatom, félve nyávint kettőt, mielőtt elfut. Ha mégis megérinthetem ilyenkor, erre megnyugszik, ölbe is vehető.


Aztán legközelebb kezdődik minden előlről, naponta meg kell barátkoznom vele. A gazdija ritkán van otthon, szinte kóbor macs. Vizet nem tehetek ki, mert faluszéle, természeti környezetben. Eleinte ideszoktak a vadon élő állatok a telkemre, az elől hagyott víz miatt, a sakáltól az őzikéig. Ha viszont vízzel kínálom a cicát, megijed, elfut...


Nem tudom számít-e, nőstény lehet, a gazdija tudtommlal nem szoktam állatorvoshoz vinni, ivaros nőstény, szerintem. Legalábbis heréi nincsenek, nem tudom, ettől még lehet herélt kandúr is, de szerintem állatorvost nem látott még, és baromi sovány. Esélyesen nőstény.


A nőstények esélyesebben traumatizáltak? Nem értek ehhez, csak kérdem. Esetleg párzáskor megtépte pár kandúr már szegénykét és ettől ilyen félős...? Bár a nőstényeknek eleve fájdalmas a párzás...

2022. nov. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eteted is, 7-es? Mondjuk, talán farkaséhes, és simogatás helyett kajáért jön. Mivel nem kap, kimegy, aztán reménykedik újra.
2022. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek

Vasarnap ota van nalam, neha ok nelkul(nem szomjas,nem eges, nem kakilna) elkezd nyavogni

Honnan tudjam, hogy hianyzik neki a kinti elet vagy jo igy neki?

2022. nov. 16. 21:25
 10/10 anonim ***** válasza:

#8-as: nincs lehetőségem etetni, és nem az én macsekom, mondom, egy környéken lakóé. Nem is etethetném helyette. Ahhoz a gazdi jóváhagyása kellene, de nem vagyok vele igazán beszélő viszonyban.

Arról meg írtam, vízzel kínáltam már a cicát, de félős, elfut. Néha hagyja magát simizni. És a simi is több, mint ha nem törődnék vele egyáltalán.

2022. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!