Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek bolha lehet?

Szerintetek bolha lehet?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtunk egy pici cicát, sajnos nem élte volna meg a telet. Nyolc hetes körül van, megkapta az oltásokat is, a doki megnézte bolhás e, nem látott rajta sem ő, sem mi. Az utóbbi héten észleltem, hogy vakarózik. Több képet néztem a bolháról, hogyan is kellene kinéznie. Nem láttam rajta semmi mást,csak ilyen pici világos barna pöttyöket a bundájába, ami talán valami pete lehet, esetleg ez lehet bolha pete? Frontline cseppet kapott három napja, azonban nem tapasztaltunk semmi változást. Amennyiben azok a valamik tényleg lárvák, hogyan lehet eltüntetni őket?

2022. nov. 16. 19:35
 1/3 anonim válasza:
100%
A pöttyök lehetnek bolha peték is,viszont a frontin csepp bolhamentessé teszi a cicust.ha megcsípte egy is még napokig viszket.
2022. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát a peték amik benne vannak, bár nem sok, azok előbb utóbb kiesnek? Vagy hogyan tűnnek el?
2022. nov. 16. 19:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A világos barna pötty az leginkább a bolha ürüléke szokott lenni. Ha mozgó, rohangáló bolhát nem látsz rajta, az annyiból jó, hogy valószínűleg nincs benne sok, és könnyebb kiirtani. Az én cicámnak is így vettük észre, hogy bolhás lett. Vakarózás meg bolhaürülék...


A Frontline jó, mellette fésülgesd is a bundáját. Én a Fiprex Duo-t használom azóta is. Két kezelés kellett, hogy teljesen elmúljon, azóta megelőzés céljából cseppentünk neki havonta. Hálistennek nem tért vissza a probléma.

2022. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!