Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám "megszelídíteni"...

Hogyan tudnám "megszelídíteni" a szomszéd cicát, hogy engedje magát megfogni, megsimogatni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tapasztalt macskás vagyok, gyerekkorom óta vannak cicáim, most is van egy benti cicám. Nagymamám szomszédjában sajnos minden évben van házi szaporulat. Az egyik csodaszép, hosszú szőrű fekete kismacska mindig átjár mamámhoz, aki szokott neki enni adni. A cica egyébként jól táplált, jól néz ki, de látom rajta, hogy bolhás, sokat vakarózik, illetve közelebbről nézve látszanak a serkék is a szőrében.


Közel jön hozzám, elfogadja tőlem az ételt, de nem engedi, hogy megsimogassam, pedig elvileg már elfogadott a "barátjának" (hosszú pislogás egymásra mindig megvan).


Szeretnék rajta segíteni, akár még be is fogadnám, de így nem tudom, mivel meg sem tudom fogni. A szomszédot nem hiszem, hogy érdekelné, szerintem úgy lenne vele, hogy legalább eggyel kevesebb macska a háznál. Tényleg egy tünemény, mamámhoz mehetne benti cicának, csak bolhátlanítani kellene, de azt ugye nem tudjuk kivitelezni, amíg nem fogjuk meg. Tudna valaki valamilyen tippet adni, mivel próbálkozhatnék még a kaján meg a pislogáson kívül?



2022. okt. 30. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Játék. Egy hosszú botot húzogass előtte.

Nekem legalábbis bejött. A környékbeli vad, barátságtalan kóborok se tudnak ellenállni egy kis játéknak. Pár percre "elfelejtik" hogy mennyire félnek az idegenektől.

Ha többször játszol vele akkor közelebb enged magához

2022. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Lassu megoldas: turelem es kaja.Amikor eteted (valami nagyon budossel, pl tonhal, hogy jobban erdekelje) akkor ott uldogelsz mellette. Nem ersz hozza. Aztan a kajat egyre kozelebb rakod magadhoz es egyre kozelebb fog jonni; ahogy megbaratkozik veled, de ne nyulj fele, ne csinalj semmit; csak ulj. Aztan a vegen addig kene eljutni, hogy a kezedbol egyen, amikor a kezedbol eszik, akkor mar talan hagyni fogja a simogatast is.

De hetek, honapok lehetnek, mire engedi, hogy hozzaerj es akkor se biztos, hogy meg tudod fogni.

Ezek az elvadult kinti macskak mar csak ilyenek sajnos :(


Gyors megoldas: be kell csapdazni es bevinni a hazba es ott baratkozni vele.

2022. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

A legeslegjobb az lenne, ha megtanulnal nyavogni. Es nyavognal neki, mintha te is macska lennel. Nekem sok minden bevalt, de EZ valt be a legeslegjobban.


Ugy tunik, hogy tapasztaltabb vagyok, mint te. Azaz addig kell nyavogni, es ugy kell, es addig kell nyavogni, amig le nem fekszik okelme.


Vannak persze annak is trukkjei, azonban hogy irjam meg mindazt, itt, es ebben a par sorban?


Es miert valasztod a pislogast? Azaz, halalos csendben, csinalod azt? En olyat soha-soha nem csinalnek. Tapasztalatomm szerint, nincs semmifajta pislogas, ami a konnyu sikerhez vezetne.


Szazszor konnyebb lenne neked, ha a szavaid, a hanglejtesed, es kulonosen a hozzaallasodat alaposan kontrollalva, amikor csak teheted, pozitiv szovegekkel, beszelnel a cicahoz. Pl. mondd el neki, ujra es ujra, hogy milyen "Jaj de szep kis cica vagy", es hogy milyen "Milyen kedves es jo kis cica vagy". A cel az lenne, hogy szokja meg, es szeresse meg, a hangodat.


Ott az egyik alapveto baj, hogy felos(!) a legtobb cica, es meg sok, ki nem jaro hazicica is, tele van felelemmel. Attol is fugg a helyzet, hogy milyen a legkor a csaladban.


Olyan helyen is jartam mar, ahol egy sepruvel vert egy szomszedasszony egy cicat, mert haragudott a cica tulajdonosara.


Ott a masik baj, hogy sok tulaj nem torodik a kiscicaival; oda se figyelnek. Ra se hederitenek, hogy hogy pl. ha bolhak bantjak a kiscicat. Vagy ha belfergekkel van tele szegeny, mert fontosabb a sporolas, es nem feregtelenitik a szegeny kis, artatlan cicat, vagy nem csinaljak azt 3 havonta.


Olyankor az szokott lenni, hogy a legtobb cica kisse megvadul, azaz irdatlan erzekeny lesz, a gilisztaknak a hatasara, es az elso tavoli zaj hatasara, amit te nem is hallassz, egyszeruen elszalad, olyan gyorsan, ahogy csak tud.


Es kozben Te meg azt hiszed, hogy temiattad szaladt el.


Azonban vedd eszre a dolog pozitiv oldalat. Nem engedte hogy megsimogasd, ugy hogy valoszinuleg nem kaptal el tole, egy gilisztat se.

2022. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1,2 köszi a tanácsokat, ki fogom próbálni mindkettőt! 🙂


#3 öhm... aha.

2022. okt. 31. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!