Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica fekhely,lakásban...

Eruthalion kérdése:

Benti cica fekhely,lakásban lévő dolgok bolháttalanítására ki mit használ,ami az cicára nem veszélyes. Hétfőn érkezett cica, bolhás, kezelve lett állatorvos álltal.De szeretném a lakást is rendezni,milyen szer javasolt?

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 17:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném, hogy ma voltam a flesnapban , és a nem szakértelmükről meg is gyöződtem, egy port kaptam , amit itthon néztem meg hogy kifejezetten veszélyes a cicák számára, azt a barátnőm is hozott, de ő is ugyan azt a márkát kapta, csak sprében. Hétfőn vissza viszem mindkettőt.
2022. szept. 3. 17:53
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Insecticide 2000
2022. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Az Insecticide pont veszélyes a macskákra, ha nem kellő körültekintéssel alkalmazzák!
2022. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is, mint 1-es.

Erre is rá van írva, de nyilván nem a macskát kell kezelni vele.

2022. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Insecticide 2000 sprayt használunk ilyesmire, mert melegvêrűekre ártalmatlan.
2022. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
tedd ki az udvarra macska nem bentre való
2022. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as a leírásban fel van tüntetve vastag betűvel hogy macskákra sem mérgező. Mint ahogy az is hogy ha úgy használják ahogy le van írva akkor emberre és állatra nem veszélyes.
2022. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

milyen kezelést kapott a macska? spot on-t?ha azt,pontosan milyen fajtát?

Igazából nincs szükség semmilyen szerre sem pluszban. Nem kell fújni a fekhelyét. Ha megfelelő spot on -t kap a macska akkor megállítja a bolha populációt minden életciklusában. pl stronghold spot jó, vagy advantage macska spot on. Ha 100% benti lesz akkor két kezelés kellene belőle. Utána nem kell többé. Olcsóbb csak magában fipronil-t tartalmazót nem ajánlom, mert csak a kifejlett bolhákra hat.

Parketta, járólap bolhátlanítására Protect Szúnyoglárvairtó tablettát használhatsz. 1/8 -ad tablettát beleteszel 10l vízbe és fel kell vele mosni. Az 1/8 -ad nem elírás,tényleg olyan kevés kell. De ezzel max rásegítesz. Igazából nagy szükség nincs rá.

A spot on kitakarítja a bolhákat a lakásból is. Ne legyél türelmetlen, ha már van a lakásban bolha és szívott vért akkor 2-3 hét múlva fog megszűnni a probléma. De kell még egy hónapnyi spot ,hogy garantáltan teljesen eltűnjenek.

2022. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bolhák miatt egyszer volt rá szükség, Bio Killt használtunk; az ismertség miatt meghagyták a gyártói oldal nevét, de egy ideje Clean Kill néven forgalmazzák.

Az oldal elérhetősége: [link]

Érdemes minden linkjét megnézni: előnyei, felhasználás, de főként: linkek. Látható, hogy konyhában, szobában, ruhásszekrényben, kutya fekhelyén stb. is fújható.

Mi gyerekszobában használtuk, ágyat, falvédőt, szőnyeget, függönyt lefújtuk vele délelőtt, napközben nem mentünk be, mert volt egy enyhe szaga (a Clean Killnek állítólag még annyi sincs), és este már nem volt bolha, és soha többé.

Háztartási, mezőgazdasági, kertészeti, gazda, agro boltokban szokták árulni; vettem már Rossmanban is.


(Hangyák miatt tartottunk mindig itthon, de évek alatt tejesen sikerült őket kipusztítani. Nem fújtam, hanem a lyukba nyomtam be injekciós fecskendővel és tűvel 1-2 millilitert, illetve pl. küszöb melletti résben folyattam így végig, ha onnan jöttek. Ugyanonnan nyolc év múlva sem jöttek elő, az új helyek meg elfogytak. Hangyákra csak egyszer fújtam, mikor a ház melletti járdán megjelent egy több tenyérnyi boly; hamar abbamaradt a mozgás. Óvatosságból egy óráig elzártuk a macskát és kutyát, aztán összesepertem a hangyákat. Sem a kutya, sem a macska nem szimatolgatott, vizsgálódott ott; eszerint nem csak én nem éreztem ott szagot.)

2022. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi pedig fressnapfban vettünk Ardap bolha elleni sprayt háztartásra, azzal fújtuk 2 hétig az egész házat, spot onból pedig Bravectot használunk, azon kívül semmi nem írtotta ki teljesen a bolhákat, ez viszont 2 nap alatt.

Plusz 2x meg lett fürdetve bolhaírtó samponos vízben, ezután kapta a spot on-t. Ezt a fajtát csak állatorvostól tudod venni, állatpatikában csak receptre adják ki.

2022. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!