Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem fog nyávogni egész nap a...

Nem fog nyávogni egész nap a cicám ivartalanítás előtt?

Figyelt kérdés
Ugyanis a cicámat ivartalanítani szeretném vinni és 1 nappal előtte koplalnia kell és be kell őt zárnom. Tuti, hogy nyávogni fog egész nap a garázsban és úgy tudom sajnálni!Most 4 hetes kiscicái vannak és arra gondoltam, hogy ők legalább vele lehetnének egész nap, hogy szopni tudjanak. Azt se tudom meddig fog lábadozni ivartalanítás után és hogy ugyanolyan szelid és hizelgő lesz mint eddig. Ti hogy estetek át ezen az egész procedurán és milyen lett utána a macsek?
2010. szept. 29. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
max csak utána nyávog, mert fáj neki
2010. szept. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fog. De nyugodj meg,túléli. :) Ez az egész a cicus érdekében történik, mert ha van kaja a hasában, altatás alatt hányhat, és ezáltal meg is fulladhat.

Az enyém, nagyon nehezen ébredt fel az altatásból. Még másnap is kába volt egy kicsit, és nem volt étvágya. (de ez minden állatnál máshogy van. A kutyám már a műtét után pár órával rendesen tudott járni) Amikor meg evett volna, akkor meg etetni kellett, mert a gallértól nem tudott a tálhoz férni.

Az az egy hét, mindenesetre nehéz volt, ameddig ki nem szedték a varratot. (Folyton bennem volt a félelem, hogy mi lesz ha kivakarja sebet, és kijön a varrat. De nem történhet semmi, mert a cica nem olyan buta, hogy kárt okoz magának :) ) Amikor pedig már kiszedik a varratot, ugyanolyan lesz a macsek, mint volt. Csak könnyebb lesz, mert nem fog tüzelni. =)

De az ivartalanított állatok hajlamosabbak a hízásra, ezért figyelj oda az étkezésére, és arra, hogy eleget mozogjon! =)

2010. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod. Hát rettenetesen tudom sajnálni de pont érte teszem. Esetleg a kiscicái (4 hetesek) vele lehetnek amikor be lesz zárva? Ja és ivartalanításnál csak lekötik a macskát vagy kiszednek neki esetleg valamit?
2010. szept. 30. 15:48
 4/4 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok :)

A kiscicák, nem tudom, hogy vele lehetnek e előtte, ezt inkább az állatorvostól kérdezd meg.

A nőstény állatok ivartalanítása során műtétileg eltávolítjuk a petefészkeket és a méhet is.

2010. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!