Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egyuttelni egy...

Hogyan lehet egyuttelni egy macskaval? Macskasok ide?

Figyelt kérdés

Kerlek segitsetek, a velemenyetek hatalmas segitseg

Orokbefogadtam egy cicat, egyszer sem kakalt be, megmutattam neki az almot es azota hasznalja szepen

Annyira nem kozvetlen meg velunk, neha amikor megszeretnenk simogatni elugrik

Hogyan lehet egyutt elni egy macskaval?

Hogyan tartototok mindent tisztan?

Nem arra gondolok, hogy takaritani kell, hanem hogy ne legyen macskaszag bent, ne erzodjon a wc-je hasznalat utan stb

Illetve ok nelkul az agyra pisilt, ketszer random az agynemure, tegnap este pedig a kanape karfajara

(Az alom mindig tiszta, ha itthon vagyok rendszeresen tisztitom)

Ezeket miert csinalja? Most rendeltem neki egy kaparooszlopot mert a kanapeba elezi a kormet

Miert pisil random be? A tietek is szokott?

Tisztan lehet tartani benti cicaval a lakast, hogy nincs macska szag, pisi szag, alom szag?

Kinek mi a bevalt rendszere?

Igyis ugyis megtartom, ha itt nen tud beilleszkedni elviszem anyukamek telepjere , de nagyon szeretnem ha itt maradna velunk

Mit tegyek? Kerlek, tanacsokat, ha leirod te hogy elsz a macskaddal, hogyan szoktattad, stb az is hatalmas segitseg !



2022. nov. 22. 15:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ivaros kan? Akkor ivartalanítás segíthet, feltéve hogy a jelölés nem vált még szokássá nála.
2022. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
*kandúr (nem tudom, hogy maradt le a dúr a kanról...)
2022. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Bocsi, lany cica, nem irtam bele :)
2022. nov. 22. 16:00
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha félrepisil annak valami oka van. Stresszes, nem jó helyen van az alomtàlca, betegség, bosszú stb. A kanapéélezést meg lehet szüntetni a kaparófával, bár ha már elkezdte a kaparást nehezebb lesz róla leszoktatni. Takarítás: napi, kétnapi porszívó, a kárpitokra javasolt a szőrtelenítő henger. Nàlunk két macska van, de sosem pisiltek mellé és nem vakarták a kárpitot. Macska és pisi szag nincs. Azt nem mondom, hogy a kakit nem érezni, de azt egyszerre kiszedjük és tíz perc múlva már nem érezni. A macskàt is lehet tanítani, okosak ők csak önfejűek.
2022. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni fedeles alomtálcát; az almokat is próbálgathatod: van, amelyik jobban elnyeli a szagot.

A simit egyelőre nem kell erőlteti; bőven elég neki megszokni a környezetváltozást. Az összevissza pisilés is ettől lehet. Talán ilyen módon lázad, hogy ki lett zökkentve a megszokott környezetéből.

2022. nov. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fedeles, az alom pedig kicsit hintőpor illatú. Napi egyszer takarítom és nincsenek szagok. 2-3 naponta porszívózom és a szöszleszedő henger is mindig kéznél van.

Ha jól tudom vannak olyan termékek, amik semlegesítik a pisiszagot, de nálunk nem volt ilyen baleset, így ebben nem vagyok otthon.

Mindenképp hagyjatok neki időt a beilleszkedésre, lehet a szorongása oldódásával megszűnik a pisi probléma is. De érdemes doki tanácsát is kikérni.

2022. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha kifejezetten az ágyra pisilt, az tiltakozás valami miatt. Stresszes, vagy dühös . Különben nem az ágyatokat választotta volna. Hagyjatok neki teret, ha figyelmet akar, akkor majd ő odamegy hozzátok. Ne érezze hogy kényszerítve van bármire is. Az si segíthet viselkedésproblémánál ha van egy kényelmes zuga ahova el tud bújni, ahol nincs szem előtt. Ha elhúzódhat, nyugisabbak általában. Megkérdezhetem mióta van nálatok?
2022. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Idő kérdése, és magától bekapcsolódik majd az életetekbe, még akkor is amikor nem kéne... :D

Nálunk 4-en vannak, a testvérpár közül az egyik magának való volt 1 éves koráig, utána ő is bekapcsolódott a hétköznapokba.

2022. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem az alomba pisil, az jelzés. Általában stressz tünet, tehát valami zavarja. Kisebb eséllyel, de lehet betegség is.

Alomtálcát váltsatok zártra, és tapasztaljátok ki, melyik alom az, amelyik nektek is megfelel és a cicának is (pl ha nagyon porzik, általában jobban érezhető a szaga is az egész lakásban). Meg persze takarítsd gyakran az almot, mert ha szaglik, az azt jelenti, hogy nincs eléggé tisztán tartva.

Normális, egészséges macskának nincs "macska szaga". A macska kifejezetten tiszta állat, nincs erőteljes, egyéni szaga. Ez alól kivétel lehet, ha ivaros, illetve ha beteg, vagy nincs meg a közvetlen környezete megfelelő higiéniája (lásd: koszos alom).

Egyébként nálunk is, ahogy más is írta: szösztelenítő henger a ruhán és kanapén lévő szőrre, illetve elég gyakran porszívózunk. A szanaszét hagyott szőr kontrollálható a vedlési időszakban való fésüléssel, hogy ne apránként hullajtsa el a lakásban.

Nálunk három macska van és semmi sem érződik a lakás "szagán" ebből. Nekünk is volt eleinte, hogy az egyikőjük ide-oda pisilt, de szintén a stressz miatt volt (sajnos gyorsan kellett befogadjuk, váratlanul elhunyt családtagé volt, nem volt idő finoman szoktatni mindenhez, így számítottunk is ilyen balesetre).

Ahová pisilt (szőnyeg vagy akármi), ecetes vízzel mosd fel, hogy a lehető legjobban elvegye a pisiszagot, nehogy azt gondolja, hogy az a rész a wc 2.0. Érdemes lenne kideríteni, hogy mi a stressz oka. Ajánlott volna macska viselkedésről olvasnotok, mert majdnem biztos, hogy ti nem csináltok valamit jól és stresszelitek a macskát.

Pl. írod, hogy

"neha amikor megszeretnenk simogatni elugrik"

A macskával nem kéne erőltetni a kontaktust, amíg ő nem akarja, mert ez neki stressz. Új neki a hely, újak vagytok ti, újak neki a szabályok (mert remélhetőleg vannak és következetesen vannak betartatva). Ilyenkor főleg alap, hogy nem nyomulunk a macskára, nem erőltetjük a közelséget. Két féleképp lehet közeledni egy macskához, ha félénk: jutalomfalat/kaja, eleinte tálból, de ha engedi, akkor kézből is. Illetve játék: húzgáljatok előtte madzagot, vannak tollas pálcák a piacon, de házilag is csomó egyszerű játék megoldható, nem muszáj vásárolni.

Ha nem ennyire félénk, akkor pedig eleinte mindig a "macska-kézfogással" kezdünk: óvatosan kinyújtjuk felé a kezünket, az ujjainkat az ő magasságában (tehát leguggolva, letérdelve). Ha megszagolgat, akkor érdeklődik, de nem akarja, hogy simogasd. Csak ismerkedik. Ha odadugja a fejét, akkor simogathatod. Kezd lépésenként, ne kapd fel és dögönyözd, mert az neki csak stressz. Majd ha már jóban lesztek, ezek változni fognak a macska és a te jellemed függvényében.

Jó közeledési lehetőség egyébként az is, ha esetleg a "kézfogásra" nem reagál, hogy távolabbról felveszed vele a szemkontaktust és lassan pislogsz rá. Ez a macskáknál a mosollyal egyenértékű, a bizalom jele. Akkor is érdemes csinálni, ha eleinte nem kapod meg rá a vágyott reakciót (a mozdulat viszonzása, vagy odajön hozzád), mert idővel kifizetődik.

Meglepődnél, hát kóbor macskát tudtam pusztán ezzel magamhoz csábítani.

2022. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom mindenkinek🤍 ment a 👍

Fedett cica wc-t vettem neki a fressnapf-bol, a kis lengoajtojat felhajtva hagyom, mert eleg ijedos cica.

Nagyon tisztasagmanias vagyok, minden nap szinte kitakaritok/fertotlenitek, csak nem szeretnem hogy a lakas olyan “macska szagu” legyen, mert sok embertol hallottam negativ gondolatokat a lakassal tartassal kapcsolatban :)

Felujitas van nalunk, a nappaliban alszunk, van kis agya de mindig itt van velunk az agyban.

Az alomtalcaja a konyha egyik szegleteben van(nagy ter, tavol az asztaltol stb) a kajas talkak mellett. :)



6-os hsz, milyen almot hasznalsz, ami enyhen illatos?

En a dm-bol veszem, ott nagyon jo arban van :)

2022. nov. 22. 18:15
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!