Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egyuttelni egy...

Hogyan lehet egyuttelni egy macskaval? Macskasok ide?

Figyelt kérdés

Kerlek segitsetek, a velemenyetek hatalmas segitseg

Orokbefogadtam egy cicat, egyszer sem kakalt be, megmutattam neki az almot es azota hasznalja szepen

Annyira nem kozvetlen meg velunk, neha amikor megszeretnenk simogatni elugrik

Hogyan lehet egyutt elni egy macskaval?

Hogyan tartototok mindent tisztan?

Nem arra gondolok, hogy takaritani kell, hanem hogy ne legyen macskaszag bent, ne erzodjon a wc-je hasznalat utan stb

Illetve ok nelkul az agyra pisilt, ketszer random az agynemure, tegnap este pedig a kanape karfajara

(Az alom mindig tiszta, ha itthon vagyok rendszeresen tisztitom)

Ezeket miert csinalja? Most rendeltem neki egy kaparooszlopot mert a kanapeba elezi a kormet

Miert pisil random be? A tietek is szokott?

Tisztan lehet tartani benti cicaval a lakast, hogy nincs macska szag, pisi szag, alom szag?

Kinek mi a bevalt rendszere?

Igyis ugyis megtartom, ha itt nen tud beilleszkedni elviszem anyukamek telepjere , de nagyon szeretnem ha itt maradna velunk

Mit tegyek? Kerlek, tanacsokat, ha leirod te hogy elsz a macskaddal, hogyan szoktattad, stb az is hatalmas segitseg !



2022. nov. 22. 15:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

Üdv, nem lesz macskaszag sosem. Alomkérdés: lehet, hogy nem a megfelelő almot veszed neki. A legolcsóbbak az áruházakban (supermarket) kapható bentonit almok, ez csomósodó, a pisit magába szívja, na ennek lehet szaga, gondolom nem véletlenül lehet hozzá kapni illatosítót. A kakit azonnal ki kell belőle venni - ha otthon vagy. A legjobb minőség a szilikátos macskaalom, ez magába szívja a pisit, de elvileg nem kidobni kell belőle, ami pisis, hanem összekavarni. Ez ma már egy ökör ára. Szóval lehet azért pisil máshova, mert nem tetszik neki az alom. Szokásuk.

Lesz szőrhullás, kell majd őt fésülni, azzal kiszedheted a nagyját. A trixienek van jó keféje, nemsokér'. A kaparót is lehet be kell majd neki mutatni.

2022. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Mint írod az alom a kajástál mellett van, ezt a cicák nem szeretik. Mint mondani szokták te se sz.rsz ott ahol eszel. Na a macskák is kényesek erre. Próbáld az almot máshova tenni.
2022. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%
Szia! A szagok miatt rendszeres takarítás mellett egyáltalán nem kell aggódni. Viszont én úgy gondolom, hogy ez az össze pisilés elég macska függő, nem feltétlenül kell hozzá stressz helyzet. Két cicám van és az egyik annak ellenére, hogy szoba tiszta 8 év után is így áll bosszút ha nem tetszik neki valami. Persze ez biztosan minimalizálódik, ha megszokja az új helyet, de lelkileg érdemes felkészülni, hogy pár havonta előfordulhat ilyen baleset.
2022. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

A felujitas miatt is pisilhet osszevissza. Nem eleg, hogy uj helyen van, de meg zajlanak is a munkalatok korulotte, nem erzi magat tul nyugodtnak gondolom. De egyebkent igen, ahogy az elozo irja, ettol fuggetlenul is pisilhet mashova, nalunk halal nyugalom van es 8 eves a macska, de imad a furdoszobaban a csapba pisilni (ez ritkabb) es a kadba kakilni… Kulcsra zarva tartjuk a furdoszobat :) Csak akkor van nyitva, ha zuhany utan szelloztetem. Mert egyebkent hasznalja az almot, de az elso valasztasa akkor is a furdoszoba, ha frissen lett takaritva az alom. Ha nyitva van a furdo es hallom, hogy elkezd kaparni a kadban, altalaban eleg rakiabalni, hogy mit csinal, akkor kiugrik es megkeresi az almot :D A macskak furak, ez van.

Nem mindegy, hol van az alom, a macskak szeretnek biztonsagban wc-zni, ami jelen esetben nem azt jelenti, hogy valami eldugott helyen, hanem ellenkezoleg, olyan helyen, ahonnan belatjak a terepet, emiatt a fedett alom lehet nem a legjobb valasztas minden macska szamara. Nekem nem fedett almom van de nincsen budos, maximum kozvetlenul azutan, hogy hasznalta, de nyilvan ha rendszeresen takaritod, ez elmulik hamar. De lehet kapni pl alomba valo illatgyongyoket, hasznaltuk parszor de igazabol nincs szukseg ra.

Akkor lesz csak budos, ha amugy sem takaritasz tul gyakran es elhanyagolod az almot is. A butorokra pisilesrol remelhetoleg leszokik, amig csinalja, addig takaritsatok azt is, neha be kell vallalni ezt a par bosszanto dolgot, de karpotolnak a cicak azzal, hogy aranyosak, jo veluk aludni, viccesek :D

2022. nov. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom mindenkinek😊

A porszivot mar kezdi megszokni🤪

2022. nov. 23. 07:03
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon jó macskával élni:) mindent megér... A macskaszőrt,a bútorok károsodását és az időnként előforduló szagokat is .

A macska egy nagyon kedves cuki élőlény, teljesen idomul ha bent lakik veled a szokásaidhoz.

2022. nov. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt az almot vesszük, 6-os voltam :)

2022. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Az alom ne legyen az étele vagy a vize közelében! Igazából az a jó, ha az étel és a víz is távolabb van egymástól.


Emellett az alom ne legyen zajos gép közelében (pl. mosógép). Érdemes elôször több helyre kitenni, és megfigyelni, melyiket szereti használni. Van macska amelyik az eldugott sarkokat kedveli, más meg azt, ha több oldalról megközelíthetô az alom, hogy legyen menekülô útvonala. Van macska amelyik a bezártságérzés miatt a nyitott almot preferálja. Ezeket mind ki kell tapasztalni.

Állítólag van olyan is, amelyik más-más alomba kakil és pisil, ezért kettô kell neki, de ez ritka szerintem.

2022. nov. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek

Nincs ugymond mar felujitas, kifestettunk, mar csak a konyhabutor maradt,panel,de a konyhabol mindent a haloszobaba tettunk, utana azt is festjuk



Reggel a stocolt ruhakra pisilt ra 😭😢

2022. nov. 24. 09:31
 20/23 anonim ***** válasza:
51%
Akkor egyértelmű hogy zaklatott. Mondjuk nem is csoda, nem szeretik a felfordulást.
2022. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!