Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik azok a tápok, amiket NE...

Mik azok a tápok, amiket NE adjak a macskámnak?

Figyelt kérdés

Eléggé el vagyok veszve. Tudom, hogy magas hústartalmú kell, lehetőleg ne legyen benne gabona (bár a szárazban mindenképp van, nem?), ne legyen cukrozva, kerüljem a túl olcsókat stb. De abban sem vagyok biztos, hogy mindig muszáj a legdrágábbat venni, mert csak az a jó.

Tudtok olyan tápárkákat írni, akár száraz, akár nedves, amit mindenképp kerüljek el?


2022. nov. 25. 10:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Ha jót akarsz,akkor főzzél neki. A miénk 17 évesen pusztult el (minden foga megvolt, nem volt soha beteg előtte, 3 évesnek nézték még az állatorvosok is, olyan jól tartotta magát) A szemüregben rák alakult ki. Akkor mondta egy doki,hogy a tápok - túlárazott szemetek, amit embernek már nem mernek elsózni.Jó minőségű emberi fogyasztásra való kaját kellett volna adnunk neki.Csak akkor már késő volt:(
2022. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Whiskas.
2022. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Whiskas, friskies, boltos saját márkás
2022. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképp kerüld a nagyon ismert márkákat amiket reklámoznak. Whiskas és társai. A leggagyibbak.


A Smilla márkának vannak jó fajta tápjaik, érdemes szétnézni a zooplus oldalon.

2022. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%
Én bolti szalámit, ebédre készített húsok nyesedékeit, ebédmaradékot és ilyesmiket adok nekik. Szeretik, alig várják, az egyikük még pitizik is, ha meglát egy jobb falatot (bár nem várom tőle, de aranyos ettől még). Olcsóbb is, mint a vizgáz meg a kitekát. És kifejezetten szép, jól táplált macskák.
2022. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Termeszetesen nem kell a legdragabbal etetni, de azert egy 4-5 kilos macska nem eszik annyit havonta szerintem, hogy kizabaljon a vagyonodbol :D

Legalabbis en purizonnal etetem a macskat (4kg) ami dragabb tapnak szamit vegulis, de a 12 kilosat 6 honapig eszi. Ez olyan 23-25 ezer szokott lenni,mikor mennyi,most az havi szinten leosztva, ha 25 ezret veszem alapul, 4200 ft, kb, kicsit kevesebb is.

Szoval en igy szoktam szamolni, akkor mar rogton nem is tunik annyira draganak :D


Na csak hogy a kerdesre is valaszoljak: purina-s tapokat keruld, royal canin sima tapok se jok, meg amiket a tobbiek irtak. Altalaban a boltokban kaphato ilyen-olyan sajatmarkas cuccok se jok, de a lidlben pl mar van egy jobb minosegu kutyatap, a kutyusomnak mar egyszer vettem, mert nem jott meg a tapja idoben es gyorsan kellett valami. Nem tudom macskasban van-e, de meg kell nezni az osszetevoket.

Szoval pl ha hirtelen kell valami, akkor azert nem kell feltetlenul a whiskasert nyulni. A dm-ben is van asszem jobb minosegu tap.

2022. nov. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Sose vegyél olyat amit tv-ben reklámoznak, vagy amit élelmiszer boltban/szupermarketben árulnak.

Nem feltétlenül a legdrágább a legjobb, de nyilván van összefüggés.

Alapvetően minél magasabb hústartalmat keress, gabona nélkül, hozzáadott cukrok nélkül.

Utána nézhetsz a nyersetetésnek (Nyerskosztos cicák csopi a Facen) is ha hajlandó vagy vállalni.

Rengeteg álláspont kering, valaki a száraz kajára esküszik, valaki a konzervre, valaki a nyersre stb... senki nem tudja a tutit, szerintem bármelyikkel lehet hosszú és egészséges élete a cicának.

Részemről a Fressnapf márkáit veszem, Real Nature, Premiere magas hústartalmú változatait, alkalmanként más fajtákkal kiegészítve. Ezeket tudom anyagilag megengedni. Ha nem számítana a pénz akkor szárazból Orijen márkát vennék, nedvesből Select Goldot, Almo naturet.

Sokat számít az is hogy a finnyázós cica mit hajlandó megenni (persze le lehet szoktatni a szemét kajákról de ha ő választhat akkor azt fogja enni)

2022. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Az élelmiszerboltokban kapható tápok közül egyik sem jó. Ha nincs pénzed drága tápra, akkor a Happy Cat, Premiere elég jó tápok olcsón. A dm-es táp is meglepően jó. (Azt hiszem ott kétféle száraztáp van, a zacskós a jó minőségű, a dobozos nem.) Én úgy szoktam etetni őket, hogy veszek nekik fejenként egy 1,3kilós Happy Catet, meg egy 700grammos dm tápot, és összekeverem. Ez kb. elég egy hónapra, de mellette mást is kapnak időnként: húst, zöldségeket, amiket elkunyerálnak, nedves tápokat, macskalevest, stb.
2022. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és az élelmiszerboltos tápok közül külön kiemelném a Purina One-t, azt messze kerüld! Több ismerősöm macskája is rendszeresen ezt ette, és nagyon durva vesekövük meg daganataik lettek.
2022. nov. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Uh, pont Purina One-t vettem neki tegnap, két csomaggal, az összesen 8 tasak. Ezeket azért odaadhatom neki?

Egyébként eddig dm-eset kapott, csak gondoltam, próbáljunk ki mást is, ne legyen függő vagy ilyesmi.

2022. nov. 25. 12:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!