Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam rá a macskát...

Hogy szoktassam rá a macskát a száraztápra?

Figyelt kérdés

Egy éves ivartalan kandúr, és mostanáig csirkebellsőséget és szárnyat evett. Egy ismerős mondta, hogy nem szabad ilyesmit adni a macskának és 3 napja vettem neki száraztápot (nem az olcsót), de nem eszi egyáltalán, inkább éhezik. Már láthatóan fogyott, de akkor sem eszik.

Az az igazság, hogy a csirkemájhoz és szárnyhoz ingyen jutok hozzá, de a nedves tápot nem tudom megfizetni.



2022. dec. 5. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Mi baja lenne tőle, húsevő. Szerintem hívj fel egy állatorvost az a tutti, de az egeret is nyersen eszi...
2022. dec. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Lehet adni hust a macskanak, de hogy csak szarnyon meg beslosegen eljen allandoan? Semmi valtozatossag, csak csirke? A szarny raadasul fove veszelyes, remelem, hogy ezt legalabb nyersen adtad.

Dobjal hozza egy kis halat, marhat, baranyt,nyulat, egyeb husokat is,legyen valtozatos, aztan nem kell feltetlenul tapra szoktatni, mert szuper, tapanyagban gazdag etkezest ossze lehet hozni. De igen, ez bizony penzbe kerul.

Ki gondolta volna ugye, hogy egy allat etetese penzbe kerul? :D

De egy 4-5 kilos macska nem zabal ki a vagyonodbol basszus, szinte lofasz, amit megeszik, hat nem egy lorol van szo, ne szorakozzunk mar! De nyilvan 0 forintnal tobbe kerul az ellatasa, ez ilyen.


Amugy meg ugy szoktatod tapra, hogy nem adsz neki mast melle. Esetleg egy kis husleves alaplevel felontheted kezdetben, hogy tobb ize-szaga legyen.

2022. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Macskát lehet nyersen etetni. 70% hús, 10% csontos hús, 10% szív, 5% máj, 5% belsőség(vese,lép) Nagy mennyiségben nem ehet májat, mert túl sok benne az A vitamin. Sertésen kívül bármilyen mehet.
2022. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Hogyne lenne már szabad nyers húst adni? Meggyilkolod az állatodat, mert valaki azt mondta? Szerinted a whiskas előtti kb ötezer évben mit ettek a macskák? Beleértve a nagyanyámét is úgy 15 évig?
2022. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sajnos a macskák hajlamosak az addikcióra, azaz a függésre. Némi túlzással akár éhen halni is képesek egy teli tál mellett, ha az nem a számukra kedves falatokat tartalmazza. Most már csak fokozatosan tudod őt (ha egyáltalán sikerül) átszoktatni egyik fajta ételről a másikra.

A májjal nincs baj, kaphat. Hetente vagy 10 naponta egy keveset. De azzal jóllakatni valóban nem egészséges.

A csirkeszárnyon van húsos rész is? Vagy a szárnyavégét kapja, ami merő csont és bőr?

2022. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Teljes szárnyat, tőből levágva, nyersen megkopasztva. Teljesen friss, még fagyasztva sem volt mert vágás után néhány órával jutok hozzá. Láb is lenne, de azt soha nem szerette. Valóban egyoldalú volt a kajája, mert szinte csak csirkét kapott (májat ritkábban), de ha azt már tisztáztam, hogy a nedves tápot nem tudom megengedni, akkor nyilván marhabélszint sem fogok neki venni.
2022. dec. 5. 18:44
 7/14 anonim ***** válasza:
19%

40 vagyok. Nagymamám 85. Ő mai napig nem hiszi el, hogy van bolti macskaeledel. Én is nehezen.


Nálunk egerészik, meg eszi a maradékot. A pöcit imádja! A nokedlit is bepuszilja. 10 éves múlt.

2022. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Egy ismerős mondta, hogy nem szabad ilyesmit adni a macskának"


Persze, ezért van egy csomó nyersetetős csoport - nagyon hozzáértő lehetett az illető ismerős. A macskának több esze van, ugyanis obligát húsevő, még jó, hogy nem kell neki a száraztáp. Szerintem ne szoktasd rá, pláne a hipermarketekeben vehető vacakokra, sokkal inkább olvass utána, hogyan kell helyesen csinálni a nyersetetést pl. a facebook Nyerskosztos cicák csoportjában, vagy a Fanni's Barfshop Fórum csoportjában vannak cicás információk.


A mi 14,5 éves cicánk három éves kora óta nyerskoszton él. Előtte a száraztápra ráment a fél fogsora.

2022. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A macska ehet nyerset. De az egérben több a tápanyagforrás, mint a tök egyoldalú csirkeszárnyban. Ha nyersen akarod etetni, akkor azt okosan kell csinálni. A tápokat úgy rakják össze, hogy minden legyen benne valamennyi. Míg a csak csirkeszárnyon való etetés kb olyan, mintha te ennél csak csirkeszárnyat, meg májat. Adj neki mást is.
2022. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyersezéssel nincs gond, csak változatossá kéne tenni, mert így nem jut elég tápanyaghoz.
2022. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!