Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyök cicák rászoktatása a...

Kölyök cicák rászoktatása a száraztápra, hogyan?

Figyelt kérdés

Március 15-én született kiscicák nem hajlandóak megenni a száraztápot.

Illetve az egyik eszik pár szemet belőle, de felőlük ott lehetne előttük 1 hétig is, akkor sem nyúlnának hozzá többet. (Persze mindennap teszek frisset, nem hagyom előttük ettől független)


Eddig 3 féle tápot próbáltam:

Sanabelle Kitten

Whiskas Junior (lazacos izű)

Hill's Science Plan Kitten Healthy Development tonhal


Egyiket sem hajlandóak enni, legalábbis 2-3 szemnél többet nem.

Persze ettől függetlenük éhesek, nyávognak, mert várják a "finom alutasakos" cuccokat.

Abból teljesen mindegy milyet adok nekik, bármelyiket megeszik.

Szoktak kapni húst, csirkét, nyulat... sertést nem, hogy ha már a tápot nem képesek enni, ne csak az alutasakosokon éljenek.

Próbáltam már belekevern tasakosba, rafkós módon kihagyják a tápszemeket, nem eszik meg.

Próbáltam simán beáztatva, úgy hozzá sem szagolnak.


Nem az én hibám sajnos, hogy nem eszik, alapjáraton az előző gazdi alutasakosokkal és konzervvel etette őket, így baromi nehéz a dolgom.

Igazából megcsinálhatnám azt, hogy elmegyek dolgozni, hazajövök délután 16 órára és kiteszem a tápot, hogy ha éhes egyen, de nem esznek... Azt meg nem akarom, hogy a macska éhesen legyen egész nap és nyávogjon, mert éhes.


Tanácsokat tud valaki adni?



2019. júl. 17. 16:38
 1/10 A kérdező kommentje:

Most is hazajöttem a két cica termése: 1 csomag Whiskas alutasakos, 1 db PreVital alutálcás, és 1 Felix Junior.

Ezt egyszerre bezabálták.

2019. júl. 17. 16:40
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ez segítség valamilyen szinten, az én macskáim sem esznek meg semmilyen halas tápot. Még az alutasakost is otthagyják.

Próbálj meg marhást/borjút/vadhúsost venni, nálunk annak van sikere, ... leginkább a marhásnak.

Azt nem tudom, hogy ezek az ízek vannak e juniorban...

2019. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az én macskáim a halas dolgokat szeretik. Az alutasakosbol is. A csirkéset már sztem unják, mert nem szívesen esznek meg semmilyen szárnyas ízű cuccot. Meg az alutasakosbol sem. A kedvencek a májas és a halas ízek. Juniorbol ez a gond, hogy csirkesen meg ezeken a halasokon kivul nem találok mást ... a sanabelle egyébként csirkés, így alapvetően ezeknek a száraz táppal van a gond. Amúgy orvos látta őket, minden oké velük
2019. júl. 17. 17:20
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg ilyen vackokkal eteted ne csodálkozz hogy feszt éhesek.
2019. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor még is mit adjak nekik? Szaraztapot nem esznek, a húst ha már 3 napig adok nekik, azt sem eszik meg. Sőt a jobb minőségű, drágább konzervet sem, pl. Animonda Carny. Ebből is rendeltem egy 6 darabos csomagot, felét még azelőtt el kellett ajándékoznom, hogy az is ne a hűtőben romoljon meg felbontva újabb kísérletezés után. Nem tudom mások hogy vannak vele, de sajnos nem vagyok milliomos, hogy 30 fajta tápot meg 20 féle konzervet próbálják ki, hogy majd talán egyet megesznek... főleg úgy, hogy a környéken meg egy normális állat eledel bolt sincs, ahol normális minőséget lehet venni. Eddig azt hittem a csirkéset nem szeretik, mert a tasakosbol is azokat eszik kevésbé illetve van amelyiket sehogy. A halasat nagyon ették, akar tonhal konzervet például, ezért kísérleteztem egy drágább és egy olcsóbb hal ízű táppal... volt már pár macskám, de ilyen gondom nem volt soha ... ha maradék házi kosztot adtam volna (ilyet nem kaptak), annak is minden morzsája eltűnt volna ...
2019. júl. 17. 23:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ettől még az is olcsóbb, ha főzöl sima vízben 1kg csirkeszárnyat, lábat, combot. Néha mehet máj, belsőleg is, pl szív.

Valóban meg kellene találni azt a szárazat, amit megesznek. Azt kellene enniük mindig, a főzés meg mehetne heti 3x.

2019. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy vackok mert azok. Legfőképp a whiskas. Nekem volt egy macskám ami szintén ezt ette akkor még úgy gondoltam hogy hű ez milyen jó minőségű kaja. Aha persze. Azon kívül hogy minden baja volt tőle úgy rászokott ezekre a szarokra hogy nem volt hajlandó a jobbat megenni. Szóval elrontottad az etetését ahogy anno én is így már nem valószínű hogy rá fogod tudni szokatni más kajára. Amúgy sokan panaszkodnak ezekre a tápokra hogy ráfügg a macska mint ha drog lenne és nem hajlandó mást megenni. Gondolom olyan ízfokozót raknak bele. Így kénytelen voltam netről rendelni valami jobbat de mivel én sem vagyok milliomos mert van más helye a pénznek így egy árban megfelelőt kerestem és a miamor alus jött be. Azt megette. Persze nem tudtam exem anyjával megértetni ne hozzon vacak kajákat akkor is vette a dm márkás szutykokat mert hogy szereti a macska. Na akkor fejeztem be és nem érdekelt tovább mit etet a macskával neki adtam. Állateledel bolt itt nálunk sincs falun a boltba meg a legrosszabb kajáknak is csillagos ára van így be kell menni a városba.
2019. júl. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jah igen még annyit hogy ezektől a kajáktól is ugye éhes volt a miénk is feszt mert szinte semmi tápanyag nincs benne így egy nap megevett vagy 4 tasakost azon felül ha mi ettünk jött kunyerálni.
2019. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Miamor, iams ezeket is kapnak. Én is a jobb minőséget próbálnám, de az etetest nem én rontottam el, hanem akikről hoztam
2019. júl. 18. 21:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Akiktől*
2019. júl. 18. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!