Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska nem fogadja el a...

Kóbor macska nem fogadja el a kültéri cicaházat, inkább alszik a hidegben az avarban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ideverődött hozzánk még tavaly egy kóbor és igen távolságtartó, simogathatatlan macska. Valószínűleg öreg is. Enni kap, meg vettünk neki házat, kibéleltük hungarocellel télire (mert az nem volt benne) + hőfüggönyt raktunk rá. Eleinte belefeküdt, de újonnan nem hajlandó belemenni. Pedig hideg van, pár fok éjszaka... de inkább bekucorodik az avarba egy dúsabb bokor aljába. Látom, hogy náthás... tüsszög... Ennek ellenére a ház nem kell neki. Egy korábbi fekhelyével ugyanez volt a helyzet: egy idő után otthagyta, és ment a gazosba aludni (kertünkön belül).

Tanácstalan vagyok... szerintetek mi baja lehet a meleg fekhellyel, miért utasítja el? Éjszakákat töltött benne, majd hirtelen bizalmatlanul kerülgeti... Vagy mit tehetnék, hogy benne maradjon? Kaját tettem már bele, óvatosan bement, megette, majd kivonult. Nem értem, pedig olyan jól indult.

Csesztetést, kioktató fröcsögést nem kérek - a jóindulatú válaszokat, tanácsokat pedig köszönöm!



2022. dec. 6. 00:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Kényelmesebb neki a hely, amit ő talál. Az is lehet, hogy nem érzi odabent a saját szagát és inkább a jól megszokott helyeket választja.
2022. dec. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem próbálkozz még kaját odatenni, hátha bent marad a cica szaga és szívesen megy majd oda is aludni.
2022. dec. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Szalmával is ki kellene kibélelni (ne pléddel), és kicsit el kellene emelni a földtől.

Itt sok jó tippet találsz még:

[link]

2022. dec. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod tusszog, nathas.Ha elutasitja a meleg helyet, akkor nagy esellyel lazas is.
2022. dec. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy megtelepedett a házban valami élôsködô? Bolha, ilyesmi?
2022. dec. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Nálam is van kirakva 3 cicaház, egyikbe se mennek. :(

Lehet, több bejárós macska van, a cicók meg elég intenzíven meg tudják lepni egymást, ha kiderül a rejtekhelyük.

Ahol nyugiban érzik magukat, ott nem zavarja őket, hová fekszenek.

2022. dec. 6. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzi biztonságosnak a kitett helyet.

A hőfüggönyt én leszedném a helyedben, mert az ilyesmi a szocializált benti macskáknál is erős ellenszenvet tud kiváltani (nem értik a funkcióját, ők úgy élik meg, hogy el van torlaszolva a bejárat).

Ha ez megvan, akkor lehet próbálkozni azzal, hogy máshová helyezitek a macskaházat, ha ez megoldható. De minden próbálkozásnál hagyjátok ott legalább egy-két hétig, és mindig nézzétek, hogy van-e nyoma, hogy használta. Ha elkezdi használni és átpakoljátok, akkor lehet, hogy megintcsak nem fogja használni.

2022. dec. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A cicaház, amit vettünk, eleve megemelt,de csak kb 10 centit. Gondoltam, hogy megpróbálom berakni a bokor alá...

Igen, vannak más idejáró macskák is. Pár hónapja megjelenik időnként 2 másik cica is (valahonnan a szomszéd házakból, de nem tudom, gazdájuk van-e), kajáért jönnek, és mennek is, de van, hogy esőben befekszenek a cicaház fedett teraszára (teraszosat vettem, de gondolkozom, hogy átalakítással ezt megszüntetem...). Láthatóan féltékeny is: mikor a másik kettőnek kaját adok, próbálja elzavarni őket, egyúttal mind a 3 tálkába beleeszik. De most zavarjam el őket?!

Ha lázas, az baj... Próbáljam meg befogni és irány egy állatorvos? Tuti oltva sincs, szép számlát összehozna így váratlanul (mondjuk ettől ő még megérdemelné). Egyszer már csapdázva volt, kétlem, hogy újra bemászna oda.

Most esik az eső, bement... de a teraszon már ott ült az egyik idejáró macska is, biztosan szintén az eső elől húzódott be.

Köszönöm a javaslatokat!

2022. dec. 6. 06:06
 9/20 A kérdező kommentje:
Szalma: próbálkoztunk azzal is, Fressnapfból rendeltem, nem fogadta el, és egy állatvédő is javasolta, hogy ne használjam, mert szúrja a cicákat.
2022. dec. 6. 06:07
 10/20 NTBS ***** válasza:
82%
Próbáld meg becsalogatni a házba. Étellel, jutalom falatokkal.
2022. dec. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!