Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska nem fogadja el a...

Kóbor macska nem fogadja el a kültéri cicaházat, inkább alszik a hidegben az avarban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ideverődött hozzánk még tavaly egy kóbor és igen távolságtartó, simogathatatlan macska. Valószínűleg öreg is. Enni kap, meg vettünk neki házat, kibéleltük hungarocellel télire (mert az nem volt benne) + hőfüggönyt raktunk rá. Eleinte belefeküdt, de újonnan nem hajlandó belemenni. Pedig hideg van, pár fok éjszaka... de inkább bekucorodik az avarba egy dúsabb bokor aljába. Látom, hogy náthás... tüsszög... Ennek ellenére a ház nem kell neki. Egy korábbi fekhelyével ugyanez volt a helyzet: egy idő után otthagyta, és ment a gazosba aludni (kertünkön belül).

Tanácstalan vagyok... szerintetek mi baja lehet a meleg fekhellyel, miért utasítja el? Éjszakákat töltött benne, majd hirtelen bizalmatlanul kerülgeti... Vagy mit tehetnék, hogy benne maradjon? Kaját tettem már bele, óvatosan bement, megette, majd kivonult. Nem értem, pedig olyan jól indult.

Csesztetést, kioktató fröcsögést nem kérek - a jóindulatú válaszokat, tanácsokat pedig köszönöm!



2022. dec. 6. 00:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát ha más macskák is bejárnak abba a házba (meg kertetekbe) akkor nem csoda, ha nem megy be. Vetélytársai egymásnak, territoriális állatok, nem érzi biztonságosnak.

Azért ne adjátok fel, jó, hogy legalább ott ez a menedék neki, ha úgy dönt.

Macskamentéstől kérhettek segítséget. Sokszor csinálnak olyat, hogy ellátnak macskákat (és ivartalanítanak is), aztán visszaengedik őket. Hisz' ugye arra nincs kapacitás, hogy mindnek gazdát találjanak. Érdemes a környékbéli macskamentőknél érdeklődni, van, ahol vállalják ezt saját kontójukra is, ha te nem tudnád finanszírozni.

2022. dec. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Vedd le a hőfüggönyt, nem kell neki hidd el. Lehet úgy bezártságérzete van. Nekem a kutya az istennek sem akart bemenni függönnyel, mikor levettem jó volt, mert kilátott, nézelődött, onnantól benne aludt. Egy próbát megér.
2022. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%

Van rajta ablak, ahol kilát? Mert ha nem, akkor nem tudja szemmel tartani a környéket, és talán fél, hogy bármikor meglephetik, mert nem tudja, mi van odakint.

Mindenhol szalmát írnak bélelésként, de ha szerinted szúrja, akkor tegyél bele faforgácsot - ha a tengerimalacot, hörcsögöt nem szúrja, akkor a cicát sem fogja.

2022. dec. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14%

Hagyd békén azt a macskát, jó volt neki eddig is nélküled is!

Te mit szólnál, ha egyik napról a másikra bezárnának egy börtönbe?

2022. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
A mostani kinti hőmérséklet még nem annyira hideg egy macskának, nálam egyszer -10 fok körül ment be egy macska egy nagy kartondobozba (az is jó hőszigetelő), amikor már láthatóan reszketett, úgy fázott. Sajnos, egy másik elzavarta és elfoglalta tőle, el is tünt, többé nem láttam. A dobozt meg valami elmebeteg felgyújtotta.
2022. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez, a macska - mint fentebb írták - valószínűleg nem érzi biztonságban magát ilyen menedékházikókban. Egy kórház udvarán több macskát gondozunk, egyikünk már rég kitett 6-7 kiszuperált, zárt macska wc-t, körbeszigetelte, szénát is rakott bele, de nem emlékszem, hogy valaha láttam volna bennük macskát. Ellenben, tavaly télen a házunk előtt egy garázs mellett kitettek egy körbebugyolált nagy fonott kosarat, az itt élő két macska (anya és fia) rendszeresen belehúzodott.
2022. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

14-es válaszadó:

Mondod, jó volt neki eddig nélkülem is (vagy bárki más nélkül, aki kicsit is gondozza, már ha volt ilyen): biztos vagy benne? Csontsoványan, utcán bokrok alatt bujkálva, bizonytalanságban? Most akkor ne etessem, fogyjon le, zavarjam el, hisz jó volt neki úgy?

Sokat változott ám, jó értelemben, jobb bőrben van, kicsit a bizalom is épült, távolságtartás mellett is dorombol már, és cseppet sincs bezárva. Ne feledd: az ólat elfogadta egy ideig. A kérdésem is csak arra vonatkozott, több bent töltött éjszaka után mi lehet az oka, hogy a hideg, nyirkos avart választja? Hátha sikerül kideríteni, van valakinek tapasztalata erről. Szóval inkább nem hagyom "békén" - ez is hülyeség, mert hidd el, békésebbek most a napjai, mint voltak kint az utcán. Egyszerűen csak szeretnék a lehetőségekhez képest (az övéihez és az enyéimhez) adni neki valamit, hogy kellemesebbek legyenek a napjai. Ha valaki többet is tudna adni, az még jobb lenne! Megérdemelné, csak kérdés, elfogadná-e.

Menhelyeket nem zavarom, így is látom, mennyire túlterheltek, hosszú várólistával, anyagi nehézségekkel. Akiket örökbeadnának, azokért is nehezen jelentkeznek. Nem is bújós-barátságos cukiság ez a cica. Ivartalanításban viszont kértem és kaptam segítséget.

A forgácson már én is gondolkodtam, de az nem túl apró? Mármint nem szippantja be, ha belefúrja a fejét?

2022. dec. 6. 11:22
 18/20 A kérdező kommentje:

Ablak gyanánt a hőfüggönyt gondoltam, átlátszó, szalagos műanyag, de már megfordult a fejemben, hogy jobban érezné magát, ha rálátása lenne a területre. Kis plexi ablak...? 13-as, nem is értem, miért pontozták le, amit írtál.

A cicaház-teraszt is inkább megszüntetem, helye is nagyobb lesz bent picivel. Ha idegen macskát látok benne, elzavarom onnan. Van a kert végében egy kisebb cicaház, de üresen áll. Ha akarnák, használhatnák. Azt sajnos nem tudom megoldani, hogy ne járjanak-keljenek más macskák a kertben - már a szomszédok kerítése miatt sem.

2022. dec. 6. 11:34
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával?
2022. dec. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezek szerint valami rossz dolog történt, csak nem akarod megírni.
2022. dec. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!