Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Holnap viszem ivartalanítani...

Holnap viszem ivartalanítani a fiú cicàmat, de elèggè izgulok, mert nem lesz kocsink, ès busszal kell őt hazahoznom. Nem fog megfàzni?

Figyelt kérdés
Viszek egy csomó pokrócot neki, de közben meg azon gondolkodtam, hogy túlságosan betakargatni a műtét utàn, biztonságos? Bocs, ha hülye kèrdès, csak màr ilyeneken paràzom, hogy meg ne fulladjon, vagy valami.. Tudom, hülye vagyok, csak útközben nem tudom, mennyire tudok majd rà figyelni. Nem lesz túl hosszú út, de mègis. Köszi, előre is!
2022. dec. 8. 20:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*ivartalaníttatni*-bocsi
2022. dec. 8. 20:49
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Adhatsz rá kisméretű kutyakabátot is. Nem minden cica tűri meg magán, de van, amelyik igen.
2022. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Bugyoláld bele egy puha lepedőbe vagy törülközőbe (nem kell új, csak tiszta legyen), az felfogja az esetleges pisit is, és alulra meg felülre 1-1 takaró bőven elég lesz. A feje maradjon kint. Nem fog se fázni, se megfulladni, ne aggódj :)
2022. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Már csak azért sem érdemes nagyon betakargatni, mert ha kis helyen van és nincs nagyon szellőzés, akkor hőgutát is kaphat. És azért levegőt is biztonsággal kell kapnia.

Ha nincs nagy szellőzés a hordozón, akkor nem tud bemenni a hideg, nem fog megfázni. Érdemes inkább letakarni a nyílásokat, és nem a macskát betakarni. Rövid idő alatt nem fullad meg, lesz elég levegője és engedhetsz is be neki egy pillanatra, de nem éri állandóan a hideg levegő.

2022. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Macskahordozód lesz? Plusz van olyan doki, amelyik addig tartja bent a macskát, amíg fel nem kel, de van, amelyik egyből átadja.

Nekünk úgy volt, hogy még aludt, mikor érte mentünk, a műanyag hordozóba tettem egy kisebb méretű takarót és arra tettük. Kb 10 percet gyalogoltunk vele haza (nem volt kocsink) és itthon kelt fel kb fél óra múlva. Szegény pisilt egyet maga alá, de a takaró elég volt arra, hogy felszívja. Utána magától kisétált és ráfeküdt egy másik már tiszta száraz takaróra, ahol még lábadozott pár órát.

Szerintem elég ha egy takarót alá teszel és egyet fészekszerűen köré és félig rá. De egyébként ha van termoszod vagy meleg vizes palackod, de akár sima ásványvizes palack is jó, abba teszel nem forró, de meleg vizet, azt beteheted mellé, az melegíti az út alatt. De a doki is úgyis segíteni fog, biztos válaszol a kérdéseidre. Buszon pedig nem lesz annyira hideg remélhetőleg.

2022. dec. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Èrtem, köszönöm szépen a válaszokat. :) Műanyag hordozója lesz ő is, ès sajnos kívülről nem igazán tudok ràteríteni semmit, mert a vállamra kell akasztanom, ha kèzben viszem, nagyon hamar elfárad a karom..:/
2022. dec. 8. 21:22
 7/11 A kérdező kommentje:
De, mègis tudok ràteríteni, kívülről. Köszi, jó ötlet.
2022. dec. 8. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Altatas utan borzasztoan konnyen es gyorsan ki tudnak hulni, ezert bizony a macskat is be kell takarni, de meg mennyire!
2022. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valóban, altatásnál lejjebb megy a testhőjük, ezért ilyenkor mindenképp ajánlott betakargatni.
2022. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy van a cicu? Sikerült biztonságosan hazajutnotok? Hogy viseli?
2022. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!