Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összeköltözés miatt cica a...

Összeköltözés miatt cica a lakásban. Egy jólnevelt, ivartalanított cica tényleg nem sok vizet zavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég összejöttem egy sráccal, akinek van egy nagyon aranyos, fél éves kandúr cicája. Egyelőre külön élünk, de a távoli jövőben szóba került az összeköltözés és az én nagyobbik lakásomba, ami egy két szintes lakás (ikerházban). Szeretem a cicákat, de nekem még nem volt bent állatom soha, a szüleim meg eleve nem is rajonganak az ötletért, de mivel a lakás az enyém, majd én döntök ebben a kérdésben.


A barátom cicájának semmilyen szaga sincs (én sem hittem az orromnak, de tényleg nincs), teljesen szobatiszta, nem karmolós-nem ugrálós kis ölbecica. Ki lesz ivartalanítva, ha nagyobb lesz. Azt beszéltük, mivel lent van egy nappali és a konyha, ott lehetne csak, de az emeletre a szobákba nem jöhetne fel a cica.


Akiknek van benti cicája, ez jó megoldásnak tűnik? Tényleg "olyan mintha nem is létezne", ha az alom rendesen van takarítva és szóra fel van porszívózva?



2022. nov. 25. 21:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*szőre
2022. nov. 25. 21:16
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Igen, tényleg nem zavar sok vizet. Nem kell miatta aggódnod! :)
2022. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Ez a "nem jöhet majd fel" ismerős... a végén úgyis veletek alszik 🤣 Egyébként ez mind csak sztereotípia a macskákról, miért lenne büdös egy egészséges, tiszta, jól tartott cica? Nekem lány cicám van, sosincs vele gond, az almot használja, nem piszkít, nem rombol. A szőre sem hullik, tavasszal és ősszel szoktam fésülgetni. Imádom őt, mindig velünk sziesztázik, ott szeret lenni, ahol az emberek vannak. Napközben egyedül van, mert mindenki dolgozik, elvan magának, de annyira elképesztően tud örülni, mikor hazajövünk. :)
2022. nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez a cica is egy kis szeretetbomba :) Van neki saját kis kuckója, abba szokott bebújni :)
2022. nov. 25. 21:29
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk lakásban van tartva egy hosszúszőrű kandúr cica.

Szaga nincs sőt a macskának kimondottan jó illata van, olyan enyhe púder illatnak mondanám.

Természetre viszont kibírhatatlan. Ilyen hisztis macskát én még nem láttam az életben.

A szőrét soha nem fogod tudni teljesen összeporszívózni, ezt felejtsd el. Ha ez neked nem gond és a cica tényleg jól nevelt akkor nagy meglepetés nem érhet.

Az ivaros kandur macska viszont jelöl. Magyarul lepisil mindent amit jónak lát. Ivartalanítás után ez megszűnik.


+1 jó tanács.

Csak akkor bólints rá a cicára ha van olyan akire rá tudjátok nyugodt szívvel bízni ha pl nyaralni vagy bárhova elmentek hosszabb időre.

2022. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Aranyos meg minden, viszont minden is szőrös lesz tőle, erre készülj fel
2022. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Barátomnál sem szőrös semmi a cica miatt, emeletre meg megegyeztünk, hogy nem jöhet fel, a lépcsőt lezárjuk egy macskaajtóval. bár egyelőre még az nem tudom, hogy milyen lesz :D
2022. nov. 25. 21:50
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk sem szőrös semmi.


Kérdező, majd meglátod, szerintem ha felmegy veletek sem történik semmi katasztrófa.

2022. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Azért az túlzás, hogy olyan, mintha nem létezne, de egy kutyussal összehasonlítva sokkal kevesebb figyelmet igényelnek a cicák. Meg lehet tanítani dolgokra, hogy hova szabad menni és hova nem, aztán amíg ott vagy, betartja, de ne legyenek illúzióid :) Nálunk a konyhapult tabu, ha itthon vagyunk, nem is megy fel, mert tudja hogy le lesz siccentve. De amikor hazaérek, van hogy ott sziesztázik az uraság.


Jó minúségű kaja (=kevesebb kaki, ami nem is büdi), jó minőségű alom és megfelelő kialakítású alomtálca, illetve egy magasabb kategóriás vezetéknélküli porszívó, amit naponta használsz. És kaparófa, olyan, amit az adott cica preferál - van aki vízszintes kaparó, van aki függőleges. Ha a felsoroltak rendelkezésre állnak, akkor minimális kellemetlenséget okoz a bent tartott cica, ellenben sokáig él biztonságban és szeretetben veletek :)

2022. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Darius- ***** válasza:
85%
Felengedhetitek az emeletre is, az enyém is velem alszik sokszor és itt vagyok, sot orvoshoz se kellett mennem. Van egy-két ruhaanyag amin megragadhat durvan a szor, de agyon, szonyegen nem igazan, én csak ennyi hatranyt tapasztaltam
2022. nov. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!