Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnánk levágni a...

Hogyan tudnánk levágni a cicánk karmait?

Figyelt kérdés
Félperzsa,kinti cicánkból benti lett 1 hónapja.Szobatiszta,csak a kaparófát nem akarja használni.Nagyon megnőttek a karmai,kopog a padlón,ha sétál.Sehogy se tudjuk lefogni,hogy levágjuk neki az ollóval amit vettünk.

2022. dec. 13. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell verekedni vele. Megvárod amíg bealszik, simogatod, masszírozgatod a mancsait, közben szépen kitolod a karmait és lecsippented. Lehet hogy először csak párat sikerül és utána már nem hagyja, akkor később folytatod. Így nem lesz neki stressz és egyre kevésbé fog foglalkozni vele, egy félig bealvás alkalmával is le tudod majd vágni az összeset egy fél perc alatt.
2022. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
A macska karmok nélkül mondd, mit ér?
2022. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a végéből vágj le, vigyázz, bele ne vágj a sötétebb, érrel átszőtt részéhez, az fájna, és vérezne neki. Ha véletlen állatorvosnál jársz, ő megmutatja. Teljesen sötét karmot csak szakember vághat, nem is tudom, hirtelen, macskáknál van-e ilyen vagy csak kutyáknál.
2022. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez a macska nem ilyen.Ezt szerintem macskája válogatja.Próbáltuk,egyből felébred.
2022. dec. 13. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Mikor ébren van én úgy szoktam, hogy levágok egyet-egyet, közben jövök-megyek. Persze ez úgy ideális, ha a macska a fotelban fekszik, így elég magasan van, hogy kézre essen. Nekem meg meg kell jegyezni, hogy melyik karmát vágtam már le.

Ha nem túl jó a viszonyotok, akkor lehet úgy, hogy egy ruhába csavarva megfogjátok, de ez akkora stressz lesz,hogy egy életre utálni fogja. Én inkább udvarolnék neki.

2022. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
#2: Nem amputációról vagy bénításról van szó, hanem egy ahhoz hasonló karomvágásról, mint amikor az ember a körmét vágja.
2022. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

2 emberes moka. Betekeritek takaroba, ugy, hogy egyszerre csak egy laba logjon ki.

Az egyikotok fogja, a masikotok levagja.


Ez az alvasosdi nekunk se jott be, utalja alapbol, ha a labat fogdosom, ha kozelitek fele, felpattan es elmegy.


Igen, amugy stresszes levagni neki igy, de nagyjabol olyan 15-20 perc es elfelejti, 12 eves mar a macskam, 11 eve lett volna ideje megszokni az evi 2 karomvagast, amiota nalam van, de nem sikerult neki.

Viszont nem tunik nekem lelki serultnek eddig, 20 perc utan lenyugszik, jon es dorombol 🐱🐱

2022. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Májkrém segít nyugton tartani 😊
2022. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ha bizonytalan vagy, vigyétel el állatorvoshoz, vagy állatkozmetikushoz, ők pikkpakk levágják.


Ha nem tudjátok megtartani és normálisan "lefogni", véletlen tényleg megvághatjátok, és akkor aztán valóban utálni fogja a procedúrát.

2022. dec. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!