Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen feltételei vannak...

Milyen feltételei vannak annak, hogy áthozhassak egy macskát a határon?

Figyelt kérdés

Egy rokonom Romániában él (tehát Unión belüli mozgásról van szó). Van egy macskája, akit nagyon megszerettem, és szívesen oda is adná.


Falusi macskáról van szó, úgy is van tartva - chip, oltás nincs. Ezeket természetesen azonnal intézni fogom, ha megérkezik.


Ha jól tudom, szükséges az állatorvos által kiállított útlevél és oltási könyv. Ezt muszáj ott kint elvégezni (költségeket állom), vagy van rá lehetőség, hogy utólagosan intézzem ezeket? Szívesebben csináltatnám ezeket itt, az általam ismert állatklinikán.


2022. dec. 21. 10:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

"EU-n belül is van minden élő állat határátlépésére állategészségügyi előírás"


Ja a medvékre is nógrádba?

2022. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
1%

"Egy rokonom Romániában él"


Aha, persze. Nekem meg egy rokonom a tatuinon lakik.

2022. dec. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
10es, nem, nem lehet ilyet is. Ha elkapnak úgy, hogy papírok nélküli állat van nálaf, akkor elkobozzák, az állat karanténba kerül a hatósági állatorvosi eljárás keretében. Neked meg jön a csekk a szabálysértésért. Mivel jogot nem formálhatsz az állatra, ha nem tudod bizonyítani, hogy a tied, még az sem biztos, hogy utána be tudod fogadni.
2022. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
82%

12, ja, mert Romániában nem is laknak emberek, tuti nincs ott rokona senkinek.


Romániát amúgy is csak a háttérhatalom találra ki, nem is létezik.

2022. dec. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Amúgy Erdély, de papíron az Románia, azért nem részleteztem.


Köszi a válaszokat :)


Az "ott találtam" történet nem hinném, hogy bejönne. Véletlenül találtam a cica mellett egy felszerelt, kibélelt hordozót, Feliway sprayt, étel-italt is? :D


De azért köszi az ötletet :)

2022. dec. 21. 12:18
 16/30 anonim ***** válasza:
31%

hordozóban berakod a csomagtartóba a határ előtt a kalaptartónál vagy a hátsó ülésnél hagyj levegőt


Kutya se fogja észrevenni

2022. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
15%
A határ előtt kirakod,átlépve a határt,kiszállsz és kiabálsz,hogy cicicic... Menni fog.
2022. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Kimész a rokonodhoz, elmész/elmentek állatorvoshoz, megcsináljátok, amit kell (oltás, chip, útlevél), aztán hazamész. Amikor letelik a 21 nap, akkor vagy érte mész, vagy elhozza a rokonod. Ennyit szerintem ki lehet bírni, ha szeretnéd a cicát befogadni. Rokonnak a fáradozásaiért meg viszel csokit/pálinkát.
2022. dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsétlen macskát komolyan meg kell chippeltetni?
2022. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
#19 Akkor is szeretném, ha nem kötelező. Csóri ha valaha is kisurran valahogy a szabadba, akkor növelni akarom a megtalálás esélyét.
2022. dec. 21. 19:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!