Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen feltételei vannak...

Milyen feltételei vannak annak, hogy áthozhassak egy macskát a határon?

Figyelt kérdés

Egy rokonom Romániában él (tehát Unión belüli mozgásról van szó). Van egy macskája, akit nagyon megszerettem, és szívesen oda is adná.


Falusi macskáról van szó, úgy is van tartva - chip, oltás nincs. Ezeket természetesen azonnal intézni fogom, ha megérkezik.


Ha jól tudom, szükséges az állatorvos által kiállított útlevél és oltási könyv. Ezt muszáj ott kint elvégezni (költségeket állom), vagy van rá lehetőség, hogy utólagosan intézzem ezeket? Szívesebben csináltatnám ezeket itt, az általam ismert állatklinikán.


2022. dec. 21. 10:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mire fel a leszavazás, azt még oké, hogy a kutyák kapnak chipet, ha de pl a benti macskáknak mi a fenének?
2022. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert szabály. Nem az volt a kerdés, hogy mi az értelme, hanem hogy hogyan lehet áthozni.
2022. dec. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
Oké, de nekem az volt a kérdésem, főleg azért, mert előbb utóbb mi is elköltözünk külföldre és érdekel, hogy mekkora sokk a chip beültetése a szőrmókoknak.
2022. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Semekkora.
2022. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Figyelj, jó esetben feleslegesen kap egy szurit, amit a nap végére el is felejt. Nem irritálja őket a chip.


Legrosszabb esetben egy nap kislisszol a másodperc töredéke alatt (eskü valamelyik teleportál), vagy ne adja az ég, ellopják.


Jelentősen nő a megtalálás esélye, ha van benne chip ;)

2022. dec. 22. 11:34
 26/30 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk ha ellopják, ott a chip nem fog segíteni.


Azt tudjátok, hogy nem gps...


Ha ellopja valaki, nem fogja elvinni orvoshoz hogy direkt leolvassa az eredeti gazdi adatait és visszaadja...

2022. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Természetesen elsősorban a "sima" elkóborlásra gondoltam :)


Ellopásnál sajnos valóban nagy mák kell hozzá - ha a tolvaj van annyira lelkiismeretes (pff...) cicatartó, hogy ha a macskát valamiért majd elviszi dokihoz, akkor ott észreveszik hogy nem stimmel a név. Sőt, azt hiszem be is lehet jelenteni, hogy ellopták a cicát, és így a doki értesül a dologról.

2022. dec. 22. 12:09
 28/30 anonim ***** válasza:
76%
Nem ellenőriznek chipet az orvosok, csak ha kéri a tulaj/az, aki odaviszi a macskát.
2022. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Ne már :(
2022. dec. 22. 12:30
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Én most csináltattam útlevelet az ebgyereknek + éves oltás.

12 ezer volt az útlevél kiállításának költsége. 😅


(A mi dokink minden oltáskor kérés nélkül ellenőrzi, hogy megvan-e/működik-e a chip).

2022. dec. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!