Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 4 honapos kismacskám meghúzh...

A 4 honapos kismacskám meghúzhatta vagy eltörhette a lábát játszás közben?

Figyelt kérdés

Legkésőbb holnap reggel tudom állatorvoshoz vinni.

Mivel csillapíthatnám a fájdalmát (orvosság nélkul)

Nagyon eleven kiscica, mindenre amire csak tud felmászik.

Azt vettem észre rajta kb fél órával ezelőtt, hogy gyorsan veszi a levegőt és ha hozzáérek akkor elkezd nyarvogni hogy fáj valamie. De nem rég próbált elsétálnivaz itatótálja felé és akkor láttam meg hogy a bal első lábára nem lép rá egyáltalán. Behajtva tartja, nem egyenesiti ki, de próbálja, csak nem birja és akkor elkezd hangosan nyarvogni. Megnéztem a tappancsait és nincs bennük semmi sem, megnéztem hogy be-e dagadt a lába vérzik-e stb de nem láttam semmit sem.

Állatorvos hoz csak holnap reggel tudom elvinni mert zárva van minden az unnepek miatt (nem magyarországon élek)



2023. jan. 3. 18:08
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Illetve hidegen vagy melegen kell ilyen esetbe tartani a kis lábát hogy ne annyira fájjon neki? Vagy holnap reggelig kössem be a lábát nehogy mégjobban megüsse vagy bármit is csináljon vele? Még soha nem kerultem ilyen helyzetben.

4macskás gazdi vagyok

(A macskák oltottak és a 3 idősebb cicám már ivartalanitott)

2023. jan. 3. 18:11
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megpróbálnád lekötni a lábát lehet, hogy még jobban megsérül, ha szabadulni próbál a kötésből. Nem tudod reggelig bezárni valahová ahol nincs akkora mozgástere? Akár egy hordozó is megfelel, csak akkor lehet, hogy éjjel ki kell engedned párszor hátha pisilnie kell. Állatmentőknél szoktam látni, hogy nyusziketrecbe teszik a lábadozó cicákat, hogy ne legyenek önveszélyesek.
2023. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Akkor nem kötöm el a lábát.igen, van hordozója ahova betehetem estére.
2023. jan. 3. 18:24
 4/24 anonim ***** válasza:
58%

Jó eséllyel "csak" megrándult. Pláne, ha áttapogattad és nem érzel törést, és nem látsz sebet se. Pár nap alatt rendbe szokott jönni. Persze, azért vidd el a dokihoz, ha egyáltalán nem javul és/vagy fájdalmai vannak.

Figyelgesd, hogy próbálja-e letenni; nem duzzad-e meg, stb.

(Nálunk is előfordult, hogy sántikálva jött be a cica a kertből; másnapra semmi baja nem volt.)

2023. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Most a kiscicanak az anyukaja nyalogassa a kicsinek a fajos labat es nagyon hangosan nyarvog :(
2023. jan. 3. 18:30
 6/24 anonim ***** válasza:
15%
Január 3-a sehol nem ünnep, ez mese habbal!
2023. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Te lehet hogy viccnek veszed vagy bármi. Ha nem hiszed az nem az én bajom.

Én nem azért írtam ki a kérdést hogy veszekedjek másokkal.

Akkor el tudnád magyarázni hogy mi van? Abszolut semi sincs nyitva dec 31ota. Mēg gyerek/felnott doki se nincsen nyitva. Tán azt hiszed hogy evakuálták a várost, vagy mi?

Azert irtam ki a kerdest hogy mit csináljak vele holnap reggelig hogy ne nagyon fájjon a lába a cicámnak.

2023. jan. 3. 18:52
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
A kicsiknek a körme sérül könnyen, beakasztják valamibe, utána meg képesek rángatni míg be nem szakad. Ha nem esett valami a cicára, nem csuktátok a lábára az ajtót, vagy nem léptetek rá, igen valószínűtlen hogy törött. Ha nem egyedüli kölyök, vagy az anyukájával játszott, akkor esetleg megharaphatta másik macska a lábát játék közben. Az ha doki látja, semmiképpen nem árthat.
2023. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ma reggel jatszottam vele a kis labdajaval (pluss labda) akkor még abszolutt semmi baja nem volt neki. Amikor ki irtam a kerdest azelott kb fel oraval elotte vettem eszre furan viselkedni.. az elott jatszott a tobbi macskaval (2 testver cica van 2 evesek. Es meg van meg 2 cica 1 eves az anyacica es. A 4 nonapos) (az osszes nosteny macska)
2023. jan. 3. 19:32
 10/24 A kérdező kommentje:
Amikor vettuk (tavaly nyar korul) a most 1 eves cicat akkor mar vemhes volt 4 kiscicaval abbol 3at elajandekoztunk ingyen es egyet tartottunk meg
2023. jan. 3. 19:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!