Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meghúzhattam a hátam egy...

Meghúzhattam a hátam egy nehéz súllyal, fáj a gerincem?

Figyelt kérdés

Nehezebb súlyú osztálytársamat kellett cipelni a hátamon, valószínűleg ez okozta.


Lépéskor fáj a gerincem deréktájon és a lábam és a gerincem közti vonal. Nem borzasztó fájdalom, de azért pl.: a tartásomra kihat. Fekvés közben néha bizsergést/ gyengébb zsibbadást érzek ezen a láb-gerinc vonalon.


Ezzel kell orvoshoz menni? Szabad mozgatni vagy inkább pihentetni kell?


18F


2022. febr. 27. 12:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szabad mozgatni, de csak a szokásos mindennapi aktivitás tartsd meg, a sportot most hanyagold egy darabig. Ha egy hét múlva nem enyhül vagy rosszabbodik, akkor keresd fel a háziorvosodat.

Én ajánlom a meleg és hideg lóbalzsamokat. Sportoló vagyok, rengeteg sérülést szedtem össze. Húzódásnál/rándulásnál a fizioterapeutánk mindig a meleg labalzsamot masszírozta bele az érintett izmomba, nekem az mindig segített.

2022. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!