Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg annyira rossz minőségű...

Tényleg annyira rossz minőségű a Royal Canin macskatáp? Beteg lehet tőle hosszútávon a macska?

Figyelt kérdés

A semmiből elkezdett hasmenése lenni a macskának a Real Nature száraz táptól, azt hittem, csak megromlott, vettem neki egy másik 2 kilós tápot, de attól is hasmenése volt, mivel nem múlt el, és nem akartam kísérletezni, elvittem az állatorvoshoz, ahol megállapították, hogy semmilyen komolyabb baja nincs a macskának, kapott gyógyszert, meg Royal Caninból ilyen hasmenéses macskának való tápot, és mondta az orvos, hogy amikor az kezd elfogyni, akkor maradjunk a Royal Canin márkánál.


Így is tettem, azóta nincs hasmenése a macskának, újra a régi, viszont itt gyakorin rákeresve a márkára nagyon sok rossz, szinte csak rossz véleményt olvastam róla. (Az árát hagyjuk, én megengedhetem magamnak bőven)


Tényleg ennyire rossz? Érdemes lenne más márkára megpróbálnom áttérni a macskával?


2023. jan. 22. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a gyógytáp jó, a többi vacak. Hasonlítsd össze az összetevőket, a hústartalmat a Real Nature táppal.
2023. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Attól hasmenése van, minek hasonlítsam össze vele? :D
2023. jan. 22. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most amúgy ebben mi a poén? A RN jóval jobb minőségű, magasabb hústartalmú, mint a RC. Attól, hogy RN erős a macskádnak, még nem kell hulladék kajával etetni. Nem csak ez a 2 opció létezik.
2023. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik prémium táppal hasonlítsd össze, nyilván nem csak azzal az egy márkával.

A gyógytápjaik jók, de egyébként nem egy nagy minőségi táp, csak jó a marketingje.

Nem írtad, hogy mit adsz neki, vagy hogy még mindig a hasmenésre valót kell-e, de gasztrós tápból is van bőven választék szerencsére, nézz körbe a piacon, hasonlítsd össze az összetevőket. Te magad is látni, érteni fogod, hogy miért van annyi rossz vélemény a RC-ról.

2023. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertem mi ebben az agysebeszet, megnezed az osszetevoket, aztan te magad is lathatod, hogy kb kukoricaert fizetsz irrealisan magas arat 🤷‍♀️


A gyogytap mas kategoria, a kutyam hugykoves, neki is az RC hugykore valo tapjat adom, de a macskamnak, aki egeszseges, nem adnek ettol a markatol tapot, mert egyszeruen kb nincs bennuk hus.

Szoval en most meg etetnek a helyedben egy darabig a gyogytappal, aztan fokozatosan, keverve levaltanam, hatha ez igy mukodne.

2023. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Milyen premium tapok vannak?
2023. jan. 22. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ACANA INDOOR etetem.
2023. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Applaws
2023. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Purizont próbáltad már? Kiszereléstől függően olcsóbb vagy hasonló árú, mint a Royal és sokkal jobb minőség. Saját tapasztalat pl, hogy a Royalból gyakorlatilag bármennyit képesek voltak megenni a macskáim, a Purizont pedig elkezdik habzsolni (imádják, pedig iszonyat válogatósak, ez kb a 10. fajta táp, amit esznek), majd hamarosan leállnak és később folytatják, szépen beosztva. Sokkal kevesebbet kell összességében adnom nekik, mert egyszerűen jóllaknak tőle. Tehát hiába a látszólag hasonló ár, mégis jobban jövök ki anyagilag vele, mert tovább elég. Nem utolsó sorban tudom, hogy egészségesen esznek, pl gabonamentesen.

Én nem állítom, hogy a Royal a leggagyibb globálisan, de a maga árkategóriájában fasorban sincs. Ezt a szintet simán hozza egy Happy Cat, Premiere vagy akár Smilla is, ezek filléresek hozzá képest. Nem tudom, te hogy vagy vele, de attól még, hogy van pénzem (látom, ezt neked égetően fontos volt leírni), szeretem olyanra kiadni, amire megéri és nem csak szórom, miközben ugyanannyit kiadhatnék olyanra is, ami tényleg minőség.

2023. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!