Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a fax van már?! 4 tök...

Mi a fax van már?! 4 tök különböző kaja közül sem bír választani?!

Figyelt kérdés

Komolyan már úgy vagyok vele, hogy ha ilyen hülye, akkor haljon éhen 4 teli tál mellett ...

4 jó minőségű tápból egyet sem bír megenni, de egésznap jön és vinyákolva kísérget minket, hogy adjunk neki enni, ha elé tesszük, sértődötten leül, aztán ott hagyja mindet. Kis idő múlva megint jön hisztizni. Reggel szokott kapni egy tasakos kaját, anyám kitalálta, hogy adjunk neki este is, mert már olyan éhes, meg főzni akar neki, egyszer főztünk is, de két falatot kiválogatott, aztán nem kellett már az sem neki, mily meglepő, de akkor főzzünk mást. Én meg már dühömben kiabáltam a macskával, hogy ha nem tetszik, akkor kiteszlek szépen a ház elé, aztán keressél magadnak másik gazdát.

Persze csak hisztizett tovább, meg elvonult megsértődve, de most komolyan, mit csináljak? Nem fogok még több fajtát idevenni, itt van kb 20 kg összesen, az az egy kismacska nem fogja tudni megenni mindet egymaga, 2 év alatt talán.



2023. jan. 29. 08:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%

“Nyilván lehet egészséges macska táppal is de sokkal kockázatosabb”


Vigyázz a kommentelővel kérdező, látszik rajta, hogy igazi szekta már ez az állatetetés is.


A jó minőségű táppal etetés egyáltalán nem kockázatos. Ha ennyi állatot megölnének vele, már nem gyártanák.

Csak hogy tudd, van állattakarmányozás, mint tudomány ág, ahol a jobb tápokat kutatások alapján állítják össze, rengeteg teszten átmennek, a tenyésztők is ezzel etetnek.

Ezek elmondom neked jobb tápértékűek mint a párizsi, ami a szendvicsedbe teszel, pedig azok embereknek lettek gyártva. Sok más mellett is. Sőt, ember számára is fogyasztható, és még az ember is túlélne vele.

2023. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó a tápban nincs folyadék, a macskát pedig úgy alakította ki az evuloció hogy a zsákmányból szerzi meg a számára szükséges vizet. Az állóvízböl pedig kis részét fedezte. Az hogy az emberek vagy pár évtizede etetik száraz táppal nem fogja felül írni az év milliós fejlődést amin a macskák keresztülmentek.

A fehérjedús táplálkozás pedig alacsony folyadékbevitel mellett a vesét kicsinálja, ezért van az hogy sok idős macskának a veséje tönkremegy. Ezt bárki alátámasztja aki jártas a témában. Senki nem vonja kétségbe hogy magas a fehérjetartalma a száraznak, de a macska akkor sem fog eleget inni mert a tápláléka kellene hogy elég vizet tartalmazzon. Így a veséjének idő előtt annyi.


A száraztápban nincs víz. Ezért nagyon fontos hogy kapjon alutasakost vagy konzervet jó minöségüt, de nagyon drága, szóval sokakat ez nem érdekel.

2023. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
56%
Le lehet pontozni, de a macskám már 11 éve vígan elvan a nyers hússal. A tápot meg a hasonló szemeteket meg se nagyon eszi. Sőt, van, hogy egeret is eszik. 😱 Dehát az a baj, hogy itt többnyire olyanok válaszolnak, akik egy plüssállat szintjére lebutítva tartják a túltenyésztett macskáikat, és agyonlővetnék azt, aki akár csak 5 perce kiengedi szegény jószágot a házból. Nyilván, ha nekem is valami nagyon über, túltenyésztett, fajtatiszta macskám lenne (mert az mutat jól Instán), aki 3 hetes infúziós terápiára szorulna, ha egy légy leszállna az orrára, akkor én is jobban óvnám.
2023. jan. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
81%

Az igazi hússal sincs baj, sőt az a legjobb de az még körülményesebb mint a konzerv/tasakos, és drágább is mert nagyon össze kell válogatni hogy mit és mennyit egyen.

A kiengedés viszont nem jó mert emberek megölhetik, elüthetik,elkóborol stb

2023. jan. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%

13


Az én macskám meg nem hülye és rendszeresen issza a vizet a táp mellet. :)

2023. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kap konzervet is, mivel mondta az állatorvos (ahogy fentebb is írták), önmagában a nyers hús nem jó a magas fehérje tartalma miatt, illetve a folyadék pótlás miatt is jó a konzerv.
2023. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%
Ha gyerek lennék (mert egy macska kb azon az értelmi szinten van), nem ízlene a koszt, és csak el kéne ordítanom magam, anyámék raknák is elém a másik kaját, hát biztos isten hogy én is válogatnék! A mi macskáink is ilyenek voltak kezdetben, de le volt szarva a hisztijük. Pár óra után tudatosult bennük hogy az van, ha nem tetszik, lehet éhezni. Érdekes, végül sikerült megenni azt a tápot is. Rakd ki neki a tápot, aztán majd megeszi, hidd el, nem fog éhen halni, nem egy hülye állat. A hisztit meg ignorálni kell. Azért ha ez a viselkedés hirtelen lépett fel, akkor tényleg elvihetnéd állatorvoshoz, hátha baj van a szájával vagy a fogaival, de attól még érvényes amit mondtam.
2023. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 hell-ikon ***** válasza:
69%
Te hisztinek gondolod, de meghúzódhat néhány olyan betegség a háttérben, amitől nem tud enni, ha más jele ennek még nincs is. Nézesd meg dokival.
2023. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
83%
Majd ha elég éhes lesz meg fogja enni
2023. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
15%

Te jó ég!

Nekem minden macskám kint van.

Kapnat a lidl-ből tápot meg konzervet.

1 nap 1x a többit szedje össze magának.

Köszönik jól vannak.

2023. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!