Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a fax van már?! 4 tök...

Mi a fax van már?! 4 tök különböző kaja közül sem bír választani?!

Figyelt kérdés

Komolyan már úgy vagyok vele, hogy ha ilyen hülye, akkor haljon éhen 4 teli tál mellett ...

4 jó minőségű tápból egyet sem bír megenni, de egésznap jön és vinyákolva kísérget minket, hogy adjunk neki enni, ha elé tesszük, sértődötten leül, aztán ott hagyja mindet. Kis idő múlva megint jön hisztizni. Reggel szokott kapni egy tasakos kaját, anyám kitalálta, hogy adjunk neki este is, mert már olyan éhes, meg főzni akar neki, egyszer főztünk is, de két falatot kiválogatott, aztán nem kellett már az sem neki, mily meglepő, de akkor főzzünk mást. Én meg már dühömben kiabáltam a macskával, hogy ha nem tetszik, akkor kiteszlek szépen a ház elé, aztán keressél magadnak másik gazdát.

Persze csak hisztizett tovább, meg elvonult megsértődve, de most komolyan, mit csináljak? Nem fogok még több fajtát idevenni, itt van kb 20 kg összesen, az az egy kismacska nem fogja tudni megenni mindet egymaga, 2 év alatt talán.



2023. jan. 29. 08:07
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Fogával biztos nincs baj, mert a nyers nyúlcsontot úgy aprítja, mintha keksz volna.
2023. jan. 29. 13:21
 22/32 A kérdező kommentje:

Igazából szereti a tápokat. Sokat iszik, ezzel nincs baj.

Csak néha semmi nem jó neki.

Néha rákattan és hetekig szépen eszi.

Aztán egyszer csak megunja és másik kell.

Aztán megint és megint.

De már nem tudok ennyi félét össze vásárolni neki.

Mindig van otthon többféle.

Csak most odáig fajult a válogatóssága, hogy a jelenlegi 4 fajtából egy sem tetszik neki.

Szóval az a kérdés, hogy vajon erősebb-e az éhség/élet ösztön benne, mint a makacsság.

Kinyírni nem akarom, azért mondtam neki, hogy ha ilyen hülye, akkor haljon éhen 4 tál kaja mellett.

2023. jan. 29. 13:26
 23/32 anonim ***** válasza:
77%
Talán nem kellene újat venni, ha megunja. A mienk is ezt csinálta, aztán mikor egyszer sztrájkot hirdetett nem váltottam. Nem egy gyerek, hogy így elkényeztesd. 10 éve ugyanazt eszi és szereti. Majd megeszi, hidd el, hagyd békén. Annyi csak, hogyha nem ette meg, napota akkor is cseréld, mert a frisset jobban szeretik a szaag miatt, valamint a nedvességtartama is nagyobb.
2023. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Na, kicsit nyugodj le kerdezo, nincsen semmi baj. Macska, hajlamosak valogatni, de te gyonyoruen asszisztalsz hozza, szoval ahelyett, hogy az allatot okolnad, hibaztasd inkabb magadat foleg.


Ha megunja az adott kajat, nincs helyette mas es kesz. Nyavog? Ki nem szarja le? Amugy te egesz allo nap otthon vagy, hogy ezt hallgasd? Mert en pl nem, van mas dolgom boven :D

Ajanlom ezt neked is, menj el otthonrol,mielott meg idegosszeroppanast kapsz itt nekem.


Nem fog ehenhalni. De ne is legyen elotte 4 tele tal,minek? Csak megromlik.


Egy fajta kaja van, tedd le, csokolom. Ehezni fog 2-3 napot lehet, de ehes macska kaja mellett akkor se hal ehen, ha makacs.

2023. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.

Akkor most letöröm a hatalmasra nőtt szarvait, mert én leszek az erősebb és nem fog mást kapni.

2023. jan. 29. 17:15
 26/32 anonim ***** válasza:
56%

A mienk is csinált ilyet néha. Aztán egyre gyakrabban. Végül májbetegségben meghalt.

Sokszor én is haragudtambrá. Sajnos későn jöttembrá, hogy nem rosszból csinálja, hanem valamit közölni akar. Sajnos csak macskául tudja elmondani. Szerintem a cicának nem tesznek jót ezek a tápok, nem kapja meg belőle amire szüksé

ge van, vagy nem birja a gyomra, stb.. Biztos hogy baja van. Vidd el orvoshoz és mondd el, mi a gond az étkezésével és miket kap enni. A doki tudni fogja mi lehet a probléma. Legalább megnézi nincs e valami komolyabb hasbaja. Cicafű van neki? Ha nincs akkor jo lenne az is.

2023. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
38%
Talàn pont ezért kellett volna próbacsomagokat venni a tàpokból, és nem a macskàt hibàztatni, üvöltözni vele.
2023. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Próba csomagot megette, vettem nagy csomagot, egy ideig ette, aztán egyszer csak nem kellett neki.

Szinte az összessel így volt, talán 2 volt, aminél már a próbacsomagnál látszott, hogy nem kell nagy csomagot venni belőle.

Amúgy elkezdett enni, egyet hagytam elől, azt kap, amikor jön kérni és már tegnap este óta szépen eszik, ma reggel is egész szép adagot megevett.

2023. jan. 30. 14:59
 29/32 anonim ***** válasza:

Szerintem fel lehetne fogni ezt úgy is, mint az embernél. Mi sem szeretnénk mindig ugyanazt enni. Illetve -talán mi is a szükségleteink szerint ennénk vagy nem ennénk valamit.

Első cicások vagyunk. Ez a mi cicánk nem valami nagy kajás, nem nagyon érdekli az étel, a társaságunk, a közelségünk annál inkább.

Van jó minőségű száraz, ez többé kevésbé állandó. A nedves ételeket szoktam varriálni, van hogy megeszi ,van hogy nem. Változó, hogy melyiket igen melyiket nem. De jártam már úgy párszor, hogy valamiből rendeltem többet és azt egyáltalán nem ettem meg.. hát ezeket eladtam a facebook marketplacen. Jó lenne ilyen pórul járt macskagazdiknak valami csere-bere oldal.

2023. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

29-es, igen, persze, lehetne emberhez hasonlitani az allatot, csak annyira nem erdemes. Egyreszt sokkal kevesebb izlelobimbojuk van, mint az embernek, tehat mar ott megbukott a dolog, hogy alig ereznek izeket, velunk ellentetben :D

Innentol kezdve nem feltetlenul van szukseguk valtozatos izekre pl.


A masik meg az, hogy azert mindennek van hatara. Az, hogy tegyuk fel, nem szereti a mittudomen, halas tapot, oke. De hogy nem hajlando semmit se enni, mert valogat, nem oke.

En is imadom-szeretem a macskamat es a kutyamat, az eletem adnam ertuk, bent tartom oket, vigyazok rajuk, de akkor is allatok. Vannak hatarok, szabalyok es kesz.

2023. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!