Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi macska mennyire ragaszk...

Master22 kérdése:

Sziámi macska mennyire ragaszkodik a gazdához és a környezetéhez??

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 19:04
 1/10 A kérdező kommentje:

Volt már nem faj, keverék cicám ivartalanitva volt 4év után elszökött

jól volt tartva.

2023. jan. 29. 19:07
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak nem volt olyan jól tartva ha ivartalanított létére szökött.
2023. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól volt tartva - azaz nem kicsapott kóborkaként, hanem benti tartással, példának okáért -, akkor hogy tudott elszökni..?
2023. jan. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz lehetosege koborolni, azaz kiengeded a kertbe csak ugy, akkor menni fog 🤷‍♀️

Ha baratsagos, akkor 2 perc alatt meg el is lopjak.

Es hat ugye jo lenne nem szaporitotol vasarolni. Egy fajtatiszta, torzskonyves macska meg 200 ezer korul van.

Szoval szerintem nem csak erzelmileg, de anyagilag se eri meg kockaztatni. Bar kinek mi.

2023. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki fajtatiszta macskát kienged, és utána tátja a száját hogy "dikkkmán eltűnt" az ritka idióta ember.

Nyilván ellopják. A falumba egy baromarcú bengálit tartott kint. 1 napig kb. Tele spammolta a helyi facebook csoportot a macskáját keresve.

Így jár aki hülye.

2023. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Hogy válaszoljon is valaki a kérdésre: a sziámi nagyon ragaszkodó macska, éjjel-nappal a gazdájával akár lenni (szó szerint pisilni se lehet nélküle menni). Emellett folyamatosan artikulálatlanul üvöltözik.

Általánosan elmondható róluk, hogy nem olyan ügyes, életrevaló macskák és egyáltalán nem kertbe valók, viszont végtelenül okosak.

(Az enyémek pórázon szépen sétáltak, a mostani sziámimnak sincs baja a hámmal.)

A gazda és a környezetváltást mindenképpen megsínylik, mint minden más állat is, de sok odafigyeléssel és szeretettel hamar meg lehet törni a jeget.

2023. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
Szerintem tartsd bent. Akkor nem szökik el.
2023. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Aki földszintes lakásban tart macskát, az előbb-utóbb szembesülni fog azzal, hogy kiszökik a macsek, akár minden óvintézkedés ellenére. Én úgy költöztem át emeletről földszintes lakásba, hogy még beköltözés előtt minden nyílászáróra szereltem fel macskahálót és szúnyoghálót, együtt. A cicám csak benn tartott volt, évek óta. Nos, már a költözés napján kisurrant, talált egy rést, ahol nem zárt tökéletesen a háló és átnyomta magát. Ezt természetesen kijavítottam. De hiába, mert következő alkalommal fél másodperc alatt, a lábam mellett szaladt ki, ahogy kinyitottam a bejárati ajtót, pedig a közelében sem volt... (Egyébként még az ajtó rácsára is szereltem dupla hálót, fáradtságos munkával. B@szhattam. :( ) Mindenkit megnyugtatok, hogy a macsek előkerült, még ha kicsit viszontagságosan is. Most újra emeleten lakunk, itt teljes a nyugalom.
2023. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#9

A barátnőm cicája tegnap szökött meg, és ők a harmadikon laknak. Simán kiugrott az erkélyről a közeli fára. Lementek, lecsalogatták a fáról, visszavitték, és amikor az anyukája kiment cigizni este, akkor kisurrant a lába mellett és megint a fán landolt. A barátnőm azt mondja, hogy esküszik, hogy Bébi ott röhögött rajtuk a fán üldögélve. Most az anyukája egész nap nem dohányzik, és szervezik, hogy az erkélyre macskaháló kerüljön.

Ja, és vagy öt éve ott laknak, eddig sosem volt baj, ha kiment velük az erkélyre, ült az ölükben, bámészkodott, és esze ágában sem volt a fára átugrani. Ivartalanitott lány cica, most kb hat éves, annakidején mentett cicaként került hozzájuk.

Szóval semmi sem biztos, még az emeleten lakni sem.


Kérdező, sziámi cicát nem tarthatsz kinti-benti cicaként.

2023. febr. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9, Mondjuk a macskahálót öt éve kellett volna felszerelni, és máris nem lenne ilyen probléma.

Elég alapvető dolog a cicatartásban, nem is amiatt, hogy a szökést feltételezzük, hanem mert simán ki is eshet pl. Ablakon, erkélyen cicaháló, bukóra nyitott ablakra védőrács (mert ha oda bepréseli magát, bele is pusztulhat), ha pedig bejárati ajtón kisurranós típus, akkor zsilipes ajtónyitás ezt megakadályozandó.

2023. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!