Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mmi a véleményed erről?

Mmi a véleményed erről?

Figyelt kérdés

[link]


Egy cicás csopirtban találkoztam ma ezzel:


[link]


Amit nem tudok hova tenni, hogy ha valakinek nincs pénze még magáról sem gondoskodni, miért van 14(!) macskája?


Értem ény hogy szereti az állatokat, de ez a macskáknak sem jó, és neki sem. Gondolom ivartalaníttatva sincsennek, ha esetleg orvosi ellátás kellene egy cicának, akkor mit tenne?

Miértnem keres megfelelő gazdit 13 macskának, és eltudna látni egyet normálisan?


Mi a véleményed erről?


Szoktam segíteni hasonló helyzetben, és most is gondolkozom rajta, de a fentebb említett dolgokon kicsit elgondolkoztam.


Meg azon is, hogy még a higéniára se nagyon ad a kedves gazdi. Elég arra nézni, miből kapnak enni.


2023. jan. 31. 11:00
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Véletlen kétszer ment a link bocsi.
2023. jan. 31. 11:01
 2/19 anonim válasza:
96%
Mert szereti ha mások ellátják, másból él és sajnáltatja magát egy kicsit
2023. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a velemenyem, hogy amit o csinal, az nem allatmentes meg allatvedelem. Mert az ilyenek ezzel szoktak takarozni; hogy dehat mennyit tettek az allatokert...

Maga is ehezik, de van nala 14 macska, putri allapotok kozott, akiknek nemhogy kajat nem tud adni, de ezen kivul mast se, orvosi ellatas, parazitamentesites es hasonlok ugye...

El kene tole venni a macskakat. De valoszinuleg erre nem fog hamar sorkerulni, nem ennyire egyszeru ez.


Es ugye az se megoldas, ha allandoan kereget es allandoan kap. Mert akkor soha nem hagyja abba ezt az eletmodot, nem megy el dolgozni, mert megel igy is.

2023. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Erős a gyanúm, hogy csak ezzel akár másokból pénzt kicsikarni és rendesen túloz.

Nem normális, állatot úgy vállalunk, ha megvan a jó anyagi háttér. Ez nem megmentés, hanem közös nyomorgás. Szerintem az ilyennek nem szabad segíteni, mert csak rászokik, hogy tovább élősködik másokon. Én se engedhetném meg, hogy 13 macskát tartsak, hát nem tartok 13 macskát. Egyedül az állatokat sajnálom.

2023. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően, ha ilyen helyzetben lennék, én gazdásítanám a macskákat (mondjuk ezt már az 5-6. macska után elkezdtem volna).


Sajnos ez mártírkodás, nem gondolom, hogy ebből ő jól kijön anyagilag, de lelkiekben ő ebből él. Hogy ő hős, ő vele kib...ott az élet, de mégis segít ezeken az állatokon, még akkor is ha penészes kenyeret kell ennie stb.


Sajnos számomra az ilyen posztok hiteltelenek (nem kell a macskákat megmenteni, mert már MEGTETTEM ÉN - oké girl, akkor mire a poszt?). Az ilyen "önkéntes" állatmentőket nem szoktam támogatni, mert általában nincs hozzáértés, felelős hozzáállás, s tulajdonképpen a legtöbbször az a képlet, hogy a gazdi hobbiját finanszírozzák az adományozók.


Mert ha találok egy állatot, befogadom, akkor állom minden költségét. Ha nem tudom, akkor keresek olyasvalakit vagy olyan szervezetet, ami igen. Ezek a házi menhelyek csak ilyen állatgyűjtő "telepek", ahol az ember nem képes racionálisan gondolkodni és a belső problémáira keresi ebben a foglalkozásban a kiutat. Csakhogy ez inkább tünet, mintsem kezelés.


Hosszúra nyúlt. Sajnálom a posztolót, mert nem állítom, hogy nincs szar helyzetben, de szerintem nem a megfelelő módon keresi a megoldást.

2023. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy öregebb pasi? Ha igen, akkor tudom ki. ő ebből él. A macskákat használja fel tarhálásra
2023. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A sziámit meg tuti lopta. Szaporítótól se olcsó egy olyannak, akinek alapvető dolgokra sincs pénze.
2023. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#6 De igen.
2023. jan. 31. 11:53
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biztos az lehet akire gondolok. Aki kritizálja, azokat privát üzenetben átkozza. Több macskás csoportból ki lett már tiltva.
2023. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ő a Szörnyű Öregember H.P. Lovecraft novellájából! 😱😨🥶
2023. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!