Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mmi a véleményed erről?

Mmi a véleményed erről?

Figyelt kérdés

[link]


Egy cicás csopirtban találkoztam ma ezzel:


[link]


Amit nem tudok hova tenni, hogy ha valakinek nincs pénze még magáról sem gondoskodni, miért van 14(!) macskája?


Értem ény hogy szereti az állatokat, de ez a macskáknak sem jó, és neki sem. Gondolom ivartalaníttatva sincsennek, ha esetleg orvosi ellátás kellene egy cicának, akkor mit tenne?

Miértnem keres megfelelő gazdit 13 macskának, és eltudna látni egyet normálisan?


Mi a véleményed erről?


Szoktam segíteni hasonló helyzetben, és most is gondolkozom rajta, de a fentebb említett dolgokon kicsit elgondolkoztam.


Meg azon is, hogy még a higéniára se nagyon ad a kedves gazdi. Elég arra nézni, miből kapnak enni.


2023. jan. 31. 11:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha beírod a nevét facebook keresőbe kérdező, láthatod hogy évek óta ebből él. Voltak akik ajánlottak neki munkát is, voltak akik a macskákat fogadták volna örökbe. Ezek persze nem tetszenek neki.

A munka büdös, a megélhetését (a macskákat) hülye lenne odaadni másoknak.

2023. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Jobb lenne, ha szélnek eresztené a macskákat? Ki vesz manapság magához macskát? Annyi van mindenhol, mint a fene.

Könnyű ítélkezni, hogy büdös a munka, meg hasonlók, de ti is pl itt lógtok, és osztjátok az észt.

Más szemében a szálkát megleli....

2023. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ember mar eleg hirhedt, szoval 12-es, igen, ezerrel itelkezunk az ilyen felett!

Az nem allatmentes, meg mindig, hogy a putriban tartom oket es keregetek. Ha tetszik, ha nem. Ez allatkinzas.

2023. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%

Ez valami elmebeteg! Aki annyi állatot tart, hogy saját magát is nyomorba dönti, annál súlyos mentális problémák vannak!

Mint az az öreglány, aki vagy u65 macskát tartott a lakásában! De komoly volt az is! Még a Fókuszban is volt az RTL klubon körülbelül 12 éve!

Az a nő amúgy később rejtélyes körülmények között eltűnt és ha jól tudom, nem is találták meg.

2023. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Már törölték is a posztját a csopiból. Meg szerintem az embert is.
2023. jan. 31. 14:23
 16/19 anonim ***** válasza:
57%
A cicákat sajnálom.
2023. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%
A hülyéken meg röhögök 🤣
2023. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem állatmentés, gondoskodás.Ha arra nincsen pénze,hogy önmagát megetesse miért tart állatot.Elhiszem,hogy szereti az állatokat segíteni akar,de először inkább a saját életét tegye rendbe utána segítsen pl adományozással.Felmerül a kérdés,hogy mi lesz akkor,ha nem kap elegendő kaját és amit kap csak 3 napra elég.Utána mi lesz?Állatorvos a macskákat kétlem,hogy látta,kezelte hiszen egy macska költsége se olcsó,ha jól van tartva nemhogy 14 állaté.Inkább adja oda egy macska mentő szervezethez akik tényleg képesek ellátni őket,mert itt se higiénia,megfelelő ellátás sincsen.Bele se merek gondolni mi lehet abban a lakásban hiszen azért 14 macska rendesen termel szemetet,székletet.
2023. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem én is tudom, kiről van szó, a macskái ivartalanok, utcáról fogadta be őket, de elég magának való ember, úgyhogy nem kap túl sok segítséget. Valóban nem kellene annak állat, aki magát sem tudja ellátni, de elég naiv elképzelések élnek itt sokakban arról, mennyire lehet manapság állatot örökbeadni. Ameddig nem alapvető az ivartalanítás, addig nem kell senkinek felnőtt macska, úgyhogy az ilyen állatok számára a másik opció az éhenpusztulás, autó kereke, méreg, vagy esetleg állatkínzók verik agyon. Aki ezzel tisztában van, az nem tud sorsára hagyni egy állatot, csak hát erején felül kellene teljesítenie, hogy gondoskodni is tudjon róluk. Az állatmenhelyek, állatvédők tele vannak. Mi lenne a megoldás? Elaltatni az állatokat, akik azért születtek meg, mert más úgy gondolta, Mirci csatangoljon és szüljön csak? Én is azt mondom, bár lenne olyan szervezet az országban, ami az ilyen esetekben kivonul, átveszi az állatokat, hogy normális életet biztosítson nekik, de nincs. Csak szerencsétlen civilek vannak, akik rámennek arra, hogy próbálnak mindenhol segíteni. Az én véleményem az, hogy nagyon szomorú, ami állattartás címszó alatt az országban megy, és itt nem elsősorban a 14 macskás illetőre gondoltam, hanem azokra, akik szaporodni hagyják a macskájukat, másra tolva ezzel a gondot.
2023. febr. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!