Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan "szoktassam össze" a 2...

Hogyan "szoktassam össze" a 2 cicámat a 2 tengerimalacommal?

Figyelt kérdés

1.5 éve van 2 fiú malackánk és nemrég kaptunk 2 kb.4-6 hós kiscicát.A malackák biztonságban vannak,nem tudják bántani őket a cicák!!viszont rácsos a helyük és macskuszok mindig nyúlkálnak be a rács között,de biztos nem akarják bántani őket,mert nem engedik ki a körmüket,csak kíváncsiak...

viszont szeretném Őket összeszoktatni és nem tudom h van-e rá esélyem!!Félek Őket úgy összeengedni h csak kiengedem mindannyiójukat és 4 felé figyeljek.

hogyan tudom őket összebarátkoztatni,anélkül h bármelyikőjüknek baja esne?


2010. okt. 4. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaz én könnyebb helyzetben voltam (1 macska, 1 nyúl) de összeengedtem őket és nem bántotta a macsek a nyulat. Ja, a nyúl törpe, nem egy 10 kilos bak! :)

Szerintem ha elég kicsik a cicák nem fogják bántani, de próbáld 1 macska, 1 malac párosításban összeengedni a szobában vagy ahol vannak.

2010. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hát ez kemény dió...

Végezte egy kísérletet:

Egy vadászgörényt felneveltek emberek úgy, hogy a görény nem látott egyben zsákmányállatot, hanem már a husival etették. Szóval az a lényeg, hogy emberek nevelték, és nem tudta hogy vadászni "kell" a nálánál kisebb állatokra.

Na ezt a görényt összeengedték egy hörcsöggel(aki ugyancsak nem látott még görényt), és tökre jól elvoltak. "barátok"lettek, így is voltak jódarabig egy ketrecben. Majd egyszer a görény valamivel megijesztette a hörit, így az támadó/védekező állást vett fel. Na több se kellett a görénynek, fel is falta a hörit.

Na ebből az a lényeg, hogy amíg a tm meg nem ijed meg a cicóktól meg ilyesmi, nem valószínű, hogy bántanák őt.

De ez csak akkor áll fenn, hogy ha a cicákat nem tanította az anyjuk vadászni(pl ha mondjuk korán elválasztották őket, vagy ha lakásban nevelkedtek). Szerintem próbáld meg, még nem biztos hogy tudnának jelentős kárt tenni a malacban. Ha úgy látod, hogy "még a szemük sem áll jók" és le akarják támadni a tm-ot, akkor nincs mit tenni...

A macska ösztönös vadász...:). De kívánom, hogy sikerüljön...

2010. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!