Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire rossz minőségű a...

Mennyire rossz minőségű a Royal Canin száraztáp? Mennyire tesz rosszat a macskának, ha csak ezt a tápot tudja megenni? Kevesebbet fog élni?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan itt úgy tekintenek rá mint a méregre, viszont az én macskámnak csak ettől a fajtától nincsen hasmenése.


Egész eddig Real Nature száraztápot kapott, viszont valamiért egy idő után kialakult tőle a hasmenése. Elvittem állatorvoshoz kapott gyógyszert illetve gyógytápot, viszont miután visszatértünk a tápra, ismét hasmenése lett. Vettem neki ugyanabból az ízből egy új zacskóval, hátha megromlott vagy valami, de a hasmenés maradt, kipróbáltam márkán belül több ízt is, viszont ugyanúgy hasmenése volt tőlük.


Ezen felül próbáltam a Purizont, Happy Cat-et, Applapaws márkát is, de mindtől hasmenése volt, majd adtam egy esélyt a Royal Canin Sterilizednek, és ez az egyetlen, amitől nincs hasmenése.


(természetesen minden esetben betartottam a tápszerváltásnál szükséges szabályokat)


Mennyire tesz rosszat a macskának hosszútávon, ha csak a Royal Canin tápot tudja megenni?


2023. febr. 6. 19:38
 1/6 Vans$ ***** válasza:
7%
Álateledelesnél vannak fincsi tápok kimértek jobb a tápértékük próbáld ki .
2023. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem egy pocsék táp, bár szerintem nem éri meg az árát. Többet ártasz, ha szuper prémium tápokkal fosatod, mintha egy fokkal egyszerűbbet eszik.
2023. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Hat nezd, nincs benne sajnos hus, cserebe sok vitamin van benne. Szoval olyan rosszat nagyon nem tesz, csakhat husevo allatot szinte vega etrenden tartani...

De ha egyszeruen ettol nincs hasmenese csak, akkor most mit tudsz tenni, add neki.

Talan annyit megprobalnek, hogy a tap melle heti haromszor-negyszer foznek kulonbozo husit neki.

Hatha igy birna.

2023. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Valóban nem egy vegytiszta táp, szárnyasfehérje, kukorica, állati fehérje, növényi fehérje, állati zsiradék (és még sok más egyéb) van benne. De ha tényleg ettől nincs baja a cicának, annyira azért nem rossz táp, szerintem is többet árt a cicának ha folyton megy a hasa. Az állatorvos véleményét nem kérted ki erről?
2023. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elég rossz sajnos, én nem adnám az enyémeknek, ráadásul még igen drága is:( A problémák nem rövid távon fognak jelentkezni, később viszont könnyen lehet, hogy nagy árat fogsz fizetni (és veled együtt a cica is). A Purizon és Applaws sokkal jobb minőségű (Happy Catet szintén nem vennék), de ha a tiédnek mindentől megy a hasa, akkor talán táplálékallergia áll a háttérben, vagy neki hosszabb időre van szüksége, hogy átszokjon egy új eledelre. Én biztosan nem hagynám annyiban a dolgot, vinném tovább kivizsgálásra, és keresném tovább az ideális tápot.
2023. febr. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az állatorvos pont a royal canin szárazra, hogy jó minőségű, és mivel eleget isznak mellette a macskáim, nincs is szükség nedvesre. Én simán elhiszem, hogy nem éri meg az árát, de erről nekem pont azt mondta állatorvos, hogy ez jó, meg is lepett, hogy itt más vélemények vannak. Ezen kívül néha adok nekik nedveset (főleg nyáron a melegben), de abból csak közepes minőséget, illetve ha csinálok csirkét, akkor kapnak egy kis húst.
dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!