Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szokhatna le róla?

Hogy szokhatna le róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kiscicám rendszeresen felugrál a konyhabútorra, aminek nagyon nem örülök. Egyébként mindenhova mehet, csak az asztalra, illetve a konyhapultra nem engedem.

Viszont...az a baj, hogy a konyha ajtót nem lehet becsukni a fűtés niatt, annak sajnos nyitva kell lennie. Ha észreveszem, általában ha rá szólók is elég és leugrik. De mivan ha nem vagyok itt és nem látom?? Mert akkor úgyis felugrik.

Van arra esély, hogy ezt megakadályozzam?

Van esetleg valami tippetek, praktikák, amivel távol tarhatom?? Előre is köszönöm a válaszotokat.

(A cica egyébként kandúr, és 5 hónapos)



2023. febr. 9. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy ott, fel fog ugrani. Ha kitarto vagy, akkor annyit el tudsz erni nala, hogy a jelenletedben egy ido utan meg se probalja. De ne legy naiv, macskarol van szo, ha nem vagy ott, akkor leszarja a szabalyokat...:D
2023. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősiteni tudom az elsőt. Bizony, ha nem vagy jelen akkor felugrik minden tiltott helyre, akkor is ha a jelenlétedben kisangyal. Rafinált és öntörvényű jószág a macska.
2023. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél valami zörgő dolgot a pultra pl. alufóliát ha felugrik rá megijed. Nem biztos hogy bevalik de egy próbát megér.
2023. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnek tényleg igaza van.Amíg ott vagy és ő ezt tudja nem ugrik fel,de amint elmész másik szobába felugrik.
2023. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na pont erre gondoltam én is :D hogy sehogy!

Köszönöm mindenesetre,de a 3-as válaszát kipróbálom, köszi.

2023. febr. 10. 09:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A konyhapult szélét rakd tele tálcákkal, és tegyél beléjük fél centi vizet. Az én macskáim elég hamar megtanulták, mi történik, ha felugranak... Persze fennáll a veszély, hogy egyszer-kétszer fel kell törölnöd utánuk.:)
2023. febr. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uhh ez jó! Köszönöm
2023. febr. 20. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!