Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen előnyei vannak a...

Milyen előnyei vannak a fajtiszta macskáknak?

Figyelt kérdés

Én egy házimacskát fogadtam örökbe, akit nem akart felnevelni az, akinek a kertjében született. Félig fehér félig cirmos. Eszik, alszik, dorombol, játszik néha nyávog.


Miért vesz valaki 200-300 ezer forintért cicát? Miben más a viselkedésük?


Az előnyökre lennék kiváncsi. Köszönöm



#Fajtiszta macska
2023. febr. 12. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Nekem Brit Rövidszőrűm van, 250.000 Ft volt.

Egyszerűen beleszerettem a kinézetébe, így utána olvastam a jellemének, ami szintén megtetszett, hogy nyugodt "magának való" cica.

Így hát felkerestem egy tenyésztőt.

2023. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
71%
Én nagyon szerettem volna maine coon cicát. Utcán sajnos keveset találni, valamint mindenképpen kölyök korában szerettem volna elhozni, mert a kölyökcicáknál kevés édesebb állat van (szerintem).
2023. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
67%
Sziámi cicáink vannak, mind a kettő egy elkényeztetett hisztigép, de imádjuk őket. A kinézetüket is, a fekete tappancsaikkal, kék szemükkel... Valamint azt is, hogy ennyire ragaszkodóak, imádnak "beszélgetni" velünk, igénylik a közelségünket.
2023. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Nincs elonye. Annyi talan, hogy bizonyos fajtakra jobban jellemzoek bizonyos szemelyisegjegyek, mint pl a sziamikra es a maine coon-ra, hogy emberkozpontuak, szeretnek trukkoket is tanulni, mar-mar kutyaszeru a viselkedesuk neha.

De kb ennyi. Es mivel macskakrol beszelunk, ezekben is csak remenykedni lehet, de kozel se biztos, hogy az adott egyedre igaz lesz ez.

Ezen kivul egyszeruen mert csak, tetszik, ennyi az indokom, amiert en fajtatiszta macskat valasztottam anno.


Ja meg meg indok lehet az allergia, vannak hipoallergen cicak.

2023. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem leszek népszerű, de nem is igazán érdekel. Nem nekem, de a rokonságban van ilyen macska. Kedvelem nagyon tényleg, aranyos állat és inkább macskás vagyok, nem kutyás...de


Tipikusan ez is az ember hülyesége, mint ahogy egyes kutyafajtáknál. Mondhatni a mopsz-ot erős példának. A legtöbb ilyen állatnak főleg a brit macskáknak nagyon tényleg nagyon sok betegségre van hajlama. Vélhetően sok probléma lesz velük, mivel egyre tovább nemesednek és gyengülnek a gének, hiába párosítják vagy is próbálják nagyon variálva párosítani őket. Szóval egyre betegesebbek és betegesebbek lesznek, bizonyos fajtákat lassan vagy talán már most is bűn életben tartani. Persze most mit várjunk az embereknek nem kell baromságért a szomszédba menni. Sok macska van amit örökbe lehetne fogadni menhelyről, vagy bárhonnan és ugyanolyan cuki lenne. E mellett meg kevésbé hajlamos betegségre egy vegyes macska, mert sokkal frissebb ellenállóbb génekkel rendelkezik.


Itt a cikk, igaz ez kutyáról szól, de elég tanulságos:

[link]

2023. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Előnye csak esztétikailag értelmezhető. Cserébe a tenyésztések miatt több az úri nyavaja a köreikben. Az utcaturmix cirmosok genetikailag változatosabbak.
2023. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

5-os, van abban igazsag, amit mondasz, bizonyos fajtakat en se nagyon tartanek eletben ugymond, vagy legalabbis nem igy, ahogy most vannak, mert kinzas nekik az elet. Legyen kutya vagy macska, mindegy.


De ettol fuggetlenul azert nem minden fajta all ennyire rosszul.


Es az pedig sajnos netto faszsag, hogy a keverek jobb genekkel rendelkezik es egeszseges. Vagyis egeszsegesebb lenne, igen, ha nem volna ott az a tenyezo, hogy altalaban szar korulmenyek kozul jonnek ezek a keverek macskak.

Ezert van ennyi leukozisos, macska aids-es beteg allat.

Es ez is az ember hibaja, igen, mert szarik bele es kivagja a macskat, aztan szaporodik, meg el, ahogy tud.


Szoval en nem gondolnam, hogy egy tenyesztos, fajtatiszta macska barmivel rosszabb lenne, mint egy szerencsetlen keverek. Bizonyos fajtak igen, de nem az osszes es nem is a legtobb szerencsere.

2023. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
#7: Egy még fertőző betegségektől mentes fajtiszta és egy nem fajtiszta erősen keverék macskát kell összehasonlítani, almát almával. Jobbak az adottságai génjeik, ez egyértelmű. Minden emlősnél így van, tele van vele az internet olvashatsz is róla, mik a beltenyészet hosszú távú hatásai.
2023. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. febr. 12. 19:34
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Az az előnye, hogy jobban emeli az állatorvosok anyagi bevételét.
2023. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!