Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül napjainkban...

Mennyibe kerül napjainkban egy két éves macskának az oltás illetve mi kell neki? Lenne még egy kb 7 hónapos is.

Figyelt kérdés

Megye székhely ha ez számít, Dunántúlon. Eddig nem voltak anyagi körülmények egy macskához azon kívül, hogy egy ivartalanítás meglegyen, de most változtatni akarok. Májusban lesz két éves kettő macska és van egy kb 7-8 hónapos. Chipet is akarok nekik, az árakra lennék kíváncsi, hogy manapság mennyi, mert a környéken nem sok állatorvosi rendelő van és azoknál sincs kiírva.


Szapulást nem kérek, tavaly végeztem a sulival, idén találtam munkát, a macskákat sem én akartam, hanem a bátyám, lakatlan omladozó házból szedte össze őket a harmadikat pedig én az utcáról, kb 3 hónapja, legyen ennyi elég. Igyekszem nekik ezután mindent megadni, eddig jól ment. Szüleim, sem a bátyám nem fanja annak, hogy költsenek rájuk, így muszáj volt megvarni, amíg lesz munkám.



2023. febr. 13. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Mit jelent az a szó ebben a szövegkörnyezetben, hogy lenne?

Van vagy nincs?

2023. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Google-be beírtam.


[link]

2023. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jolvan kiélhetitek itt magatokat nyugodtan, hajra
2023. febr. 14. 00:02
 4/6 anonim válasza:
100%
Interneten fent van mindenféle oltási program, hogy milyen állat mikor mit kap és mennyibe kerül. Igaz orvosoktól eltérő lehet az ár, így érdemes felkeresni akár telefonom felhívni az állatorvost vagy állatklinikát ahová szeretnéd vinni, ők pontos információt tudnak adni, telefonon 2 perc alatt meg van.
2023. febr. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsinek szoktak kapni két kombinált oltást, ha jól emlékszem max 2-3 hét telhet el a kettő között. Ez nekünk 2x15 000 volt a vizsgálati díjjal együtt. Mivel kettő cica van együtt, fogják javasolni mindkettőnek a FeLV/FIV (macskaleukózis/macskaaids) tesztet, ezek azért fontosak, mert nyilván elkaphatnak egymástól komoly betegségeket, ha az egyikük pozitív. Kb. 8 000 Ft lehet a díja egy tesztnek. Kijárós cicáknak szoktak adni féregtelenítőt is, szerintem ez max 1 000 Ft lehet. Érdemes mindenképpen megkérdezni egy rendelőt, mert a kombinált oltásban nem biztos, hogy mindenhol ugyanaz van.
2023. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az árak orvosonként változnak, én pl. Pest megyében élek, jó állatorvoshoz járok, mégis elég alap árak vannak. Ha egy macskát először oltanak, 3 hét elteltével ismételni kell az oltást, utána elég évente egyszer. Ez független attól, milyen idős korában kap először oltást. Nálunk egy kombinált oltás ára 5000 Ft körül mozog, a chip ára pedig 3000 Ft, bár én még nem rakattam, csak tervezem. Benti házi macskáim vannak, nem tudom, mi az esélye, hogy elvesszenek, aztán valaki befogadja és chipet olvastasson rajtuk, de ez lenne az egyetlen módja, hogy visszakerüljenek... Mindenképp leukózis ellen is oltasd a cicáidat, mert drasztikusan lerövidíti az életüket, és a kijárós cicák 10%-a elkapja. Az oltás előtti gyorsteszt nálunk 4-5000 Ft körül van. Érdemes nekik legalább félévente egy spotont is venni, ami bolha, kullancs, féreg ellen is hat (Stronghold Plus, Nexguard), ezek is általában 4-5000 Ft körül vannak. Ne hagyd magad eltántorítani a felelős állattartástól, sajnos mi vagyunk a kisebbség, de ettől függetlenül te jársz el helyesen.
2023. febr. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!