Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 hónapos kiscicám a napokban...

7 hónapos kiscicám a napokban esik át az ivartalanításon. Milyen ivartalanított kölyköknek szánt eledelek kaphatóak, száraz/nedves? Én leginkább egy évnél idősebb ivartalanított változatokat látok. Vagy eheti azt is amit eddig,csak kisebb adagokban?

Figyelt kérdés

2022. dec. 11. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
A Royal Canin-nak van 1 évnél fiatalabb, ivartalanított cicáknak való száraztápja. Mi azt adtuk neki ivartalanítás után kb 1 hónapig, de csak azért, mert pici korától RC-t evett, és hogy ne legyen nagy a váltás. Állatorvos nekünk azt mondta az ivartalanítás után ( ugyanúgy 7 hónapos volt), hogy most már váltsunk felnőtt, ivartalanított cicának való tápra. Kb 8-9 hónapos korától Acana Indoor Entrée-t eszik, és ez nagyon bejött🙂
2022. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy csináltam, hogy egy éves koráig adtam neki ugyanúgy és ugyanannyit a sima kiscica kaját. Egy kölyök még aktív, fejlődik, sokat játszik. Majd egy éves kora után a felnőtt ivartalanított kaját.


Azóta a nagy mellé lett kettő, fél év körüli utcáról összeszedett. Most úgy csinálom, hogy a nedves a kölyök, a száraz pedig felnőtt ivartalanított. Így is beleesznek keresztben (macskának ezt nem igazán lehet megmondani, hogy ez vagy az a tied), de arányaiban a kicsik több nedveset, a nagy több szárazat eszik.

Ha nincs orvosilag speciális étrendre utasítva, szerintem nem kell túlgondolni a dolgot.


A lényeg, hogy (a pénztárcádhoz képest persze) jó minőségűt adj neki, ne a whiskas, kitekat meg saját márkás sz@rokat.

2022. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább marketing. 1 éves koráig add neki a kismacska tápot, után válts felnött macskának készített tápra csak csökkentsd az adagot kb 15-20%-al. Ígyis úgyis kísérletezni kell mert lehet kevés lehet sok az adag bármely tápból. Én sima felnött macskáknak készített táppal etetem az ivartalan nöstény macskám, az ajánlott adag mellett se hízik. De ez mindig csak egy kiidnulási pont, neked kell kitapasztalni mekkora mennyiség az ideális. Steril táp esetén is. Tehát semmi baja nem lesz ha nem azt kap, azt vedd aminek jobb az összetétele és megengedheted magadnak, macskádnak.
2022. dec. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Természetesen ha szeretnél ivartalanított macskáknak való táppal etetni, nyugodtan megteheted de csak 1 éves kor után. Addig kölyöktáp.

#3 voltam

2022. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Bármit adhatsz neki.
2022. dec. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem éri el a felnőtt kort, addig ne adj neki ivartalanított macskának való tápot, akkor se, ha ivartalanítva van! 1 éves koráig kismacskatápot kapjon!
2022. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

12 eves a macskam, 11 eve ivartalan

Soha nem kapott meg steril tapot es egeszseges.

Az allatorvosunk szerint a hugyuti problema hajlam kerdese is, de akkor ettol a steril tap se menti meg, elo fog neki jonni annak ellenere is. Az elhizasra meg a gazdinak kell figyelnie, ne zabaltassa halalra a macskat es akkor nem lesz gond.

En hallgattam az allatorvosunkra, de aztan lehet mas meg mast mond, szerintem ebben sincs konszenzus, mint az ivartalanitas megfelelo idoziteseben sem, neked kell eldonteni, hogy mit szeretnel.


De azert nem vennem annyira veresen komolyan es nem esnek depibe, ha sima kolyok tapot kap most, aztan par honap mulva sterilt :D

2022. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!