Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám miért hány bizonyos...

A cicám miért hány bizonyos időköznként? :S

Figyelt kérdés

Benti, 6 hónapos cicám van. Ma kezdődött, új szőnyegeket kaptam, azon aludt folyton, és egyszer csak felállt, elment inni, mikor végzett visszament a helyére, leült és folyamatosan elkezdte nyalogatni az orrát. A "produkció" után elkezdett öklendezni, majd (valószínűleg a) vizet visszahányta, bár sárgásabb kinézete volt, és sokszor kaja darabkák is voltak benne.

Ezt a nap folyamán többször ismételte meg, amikor berakom az alomba, hogy ott hányja ki magát, nem akar benn maradni, rögeszméje hogy összehányja az új szőnyeget vagy a csempét :S

Légyszi segítsetek!


2010. okt. 4. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Bizony előfordul, hogy a macska hány időnként. Mivel nyalogatja a bundáját, elég sok szőrt is lenyel és ezt időnként sárgás hányadék formájában kiüríti a gyomrából.
2010. okt. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

biztos a szőrcsomók miatt. lehet kapni olyan tápot, ami a szőrcsomó visszaöklendezést akadályozza meg, de nemtudom mi a neve, mert nekem nincs macskám.

nekem kutyám van, de ő is mindig a szőnyegre hány, érthetetlen. parkettás a lakásom, de van egy kisszőnyeg az erkélyajtó előtt. bárhova hányhatna, parkettára, vagy a járólapra, könnyen fel lehetne takarítani, de ő pont arra a pici szőnyegre szokott. nemtudom mi ez náluk, miért pont oda..

2010. okt. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A macskáknál nem szokatlan dolog, a mosakodás közben lenyelt szőrt öklendezik vissza. A helyedben beszereznék egy nagyon jó szőnyegtisztítót.
2010. okt. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valóban kapható olyan macskatáp, amely megakadályozza a szőrgombócok összeállását a gyomrában. Azért nem írok konkrét márkát, mert majdnem minden nevesebb gyártónak van ilyen jellegű készítménye. Kérjél ilyet a kisállat boltban, hátha segít.
2010. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De miért csak akkor van, ha vizet iszik? Sőt, ha az orrát nem is nyalja meg víz ivás után, nem igazán öklendezik. Ez számomra érthetetlen.
2010. okt. 5. 00:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az orr nyalogatásnak nincs köze ahhoz hogy fog-e hányni vagy sem. Lehet az is hogy az orr nyalás már a hányás "előszele". Sajna előfordul macskáknál hányás, a mienk is elég hányós. Vagy azért hány mert sok szőrt lenyel, ilyenkor szőrgombócokat hány ki, vagy nálunk még akkor ha hirtelen túl sokat eszik, túleszi magát és aztán kijön belőle. A ti cicátok száraz kaját eszik? Az is lehet hogy belakmározik belőle, utána issza vizet, a táp pedig "megnő" a gyomrában és már túl sok lenne ezért kihányja. Ja és nálunk is MINDIG a gyönyörű fehér szőnyegünket célozza meg a nappaliban, az alomba hányásra nem lehet megtanítani.:)
2010. okt. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát a szőrcsomóktól normálisan csak köhécselni, legföljebb öklendezni szoktak, persze előfordul néha egy-egy hányás különösebb ok nélkül, de ha főleg egy benti cica rendszeresen hány, akkor vmi nem stimmel egészen.Én a helyedben azért megnézetném egy orvossal a biztonság kedvéért.Amúgy lehet kapni állatpatikában szőrcsomóoldót is, de sztem nem létfontosságú adni nekik, nem utolsó sorban, mert a természetben sem kapnak senkitől szőrcsomóoldót :)
2010. okt. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
..jah, h van, h egy nap többször is hány, hát akkor már tényleg irány az orvos!! Amúgy rendszeresen van féregtelenítve?
2010. okt. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még nem kapott féregtelenítőt, de hamarosan adni fogunk neki.
2010. okt. 5. 14:42
 10/10 A kérdező kommentje:

Most veszem észre, hogy habosat hány!! :S

És sajnos nem biztos, hogy el tudjuk vinni állatorvoshoz, mert anyukám nagyon ráérős e téren, ráadásul még a fizetését se kapta meg, plusz azt se tudom, hogy erzsébetvárosban hol van a legközelebb orvosi rendelő...

2010. okt. 5. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!