Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott macskáknál...

Lakásban tartott macskáknál bizonyos szabályokat elvártok? Vagy a cicátoknak mindent szabad?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint pl:

- nem mehet be bizonyos helységekbe

- nem mehet fel bútorra

- ha elmentek otthonról, akkor a cica csak a folyóson lehet

- konyhába nem mehet

- ágyban nem aludhat, stb.


Érdekel, hogy ki mit követel meg a macskájától és mennyire tartják be.

Köszi!


2011. jún. 30. 20:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Étkező és előkészítő asztal az szigorúan tilos a számukra,a babánk szobája is tiltott hely nekik,de ennyi.
2011. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
A macska nem tart be semmit semennyire, egy dolgot tehetsz hogy elzárod előle azt a részt ahol nem szeretnéd viszontlátni.
2011. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

A macskától túl sok dolgot nem lehet elvárni. elég öntörvényú lények. Az ajtót ki tudja nyitni, ha az asztalon hagysz valamit, biztos lopni fog belőle (akkor is ha tele a hasa), megkeresi a legknyelmesebb helyet (ami lehet az ágyad is), és minden bútoron fog karmot élesíteni, esetleg a polcról nézi, hogy mi a helyzet. :)

A legritkább eset lesz az, ha az edényéből iszik. Többnyire: virágtartó, mosogató, fürdőkád (miközben fürdesz), mosdókagyló, WC. (Tudom, le kell hajtani, de van, hogy elmarad )


:D

2011. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Miért kell mindig ennyire leírni szegény cicusokat? :D

Azért ha ennyire kártékonyak lennének, biztos nem tartanának ennyien macskát lakásban. :)

Az enyém kinti-benti és tudja a dolgát, persze ha csak bent lenne biztos elszemtelenedne. De azért szerintem ha a kezdetektől tanítjuk valamire, akkor azért ők is megtanulják és megszokják azt.

2011. jún. 30. 21:06
 5/25 anonim ***** válasza:
53%

Nem érted kérdező, a macskát nem lehet semmire megtanitani. Az emberek csak szeretik ezt hinni, hogy milyen okos. Miközben csak azért nem csinálja mert épp ott vagy, de ha nem vagy ott mindent épp úgy tesz ahogy kedve van.

Csak te hiszed hogy nem, el kell keseritselek: de igen.

2011. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Előző minden szavával egyetértek. :D

Mi beengedjük mindenhova, ha nem vagyunk itthon akkor a szobákból kivan zárva, szó szerint zárva, mert ha elfelejtjük egyszerűen ráugrik a kilincsre és kinyitja az ajtót. Konyha asztalról tiltjuk, de vmiért reggelre mindig tappancs nyomok lesznek rajta...

Viszont amit komolyan veszünk, hogy éjszaka nem alhat velünk, nappal alhat az ágyban, de éjszakára kivan zárva az előszobába, konyhába, folyosóra. Ezt a legelső naptól fogva betartjuk, ha takaródó van, neki ki kell mennie és aludnia... Persze hajnalban jön a kaparászás, nyávogás, de akkor sem szabad engedni neki. :/ 4-5 órát ki kell bírnia nélkülünk csöndben. :)

2011. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Bocsánat, vele :

válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:03


:)

2011. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Azért néhányan megértik, hogy mire vagyok kíváncsi.

Tudom, hogy a macska sunyi dög és úgyis bepróbálkozik. De attól még, hogy imádom a macskám, nem örülök, ha az ágyamban alszik és ha azon múlik, akkor kizárom a szobából.

De van olyan is, akit az sem érdekel, hogy a macska a konyhapulton a kaják között mászkál. Azért szerintem lehet bizonyos szabályokat hozni és betartatni, ha máshogy nem, akkor kizárni a helységből.

2011. jún. 30. 21:16
 9/25 anonim ***** válasza:
21.03 vagyok. Akkor száműzd szegény cicust az előszobába. A mienk simán kinyitja az ajtókat (ráugrik) Értelmes állat a macska, csak nem "talpnyalónak" született mint a kutya. Ilyet, hogy nem szeretem, ne is mondj! Mélységesen felháborít! Igenis, ILYEN egy macskusz :)
2011. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyunk egyformák. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem annyira a cicám, mint te, vagy bárki más, aki ezzel nem ért egyet. ;) És páromra is tekintettel vagyok. Na de mindegy, én nem azt akarom, hogy felsoroljátok a macskák összes rossz tulajdonságát.


Csak kíváncsi vagyok, hogy kinél mi a szokás.

2011. jún. 30. 21:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!