Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fekete macska tényleg...

A fekete macska tényleg veszélyes?

Figyelt kérdés
Igaz a babona, és ha igen kB olyan veszélyes mint egy tigris, vagy egy oroszlán?

2023. febr. 15. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem te tetted fel azt a kérdést, hogy veszélyes e az oroszlán?
2023. febr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Aaaa nem....
2023. febr. 15. 18:01
 3/15 A kérdező kommentje:
De a tigrisest sem...
2023. febr. 15. 18:02
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdésedre váloszolva: miért lenne?

Ugyanaz mint a többi csak a színe fekete.

Én azt adom bennük h van amelyiknek az orra fekete (sőt nagyrészt).

Van amelyik full fehér de az orra körül fekete a szőr és emiatt az orra is fekete.Láttam olyat is amelyiknek a nyelve is fekete volt.

De amúgy tényleg nem a színtől függ hanem a testfelépítésétől.

2023. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2-3 as: akkor oké :DD
2023. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém maga a sátán. Kilóg mögöttem az előszobába, kiborogatja a lomtárból a kartondobozokat, zacskókat, elszenderedik rajta, ha pedig költögetni kezdem, hogy odébb tegyem, rám csap és szemberöhög.
2023. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Muhahah :D
2023. febr. 15. 18:06
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

6 nekem tricolorom van és hasonló a helyzet :D

Nagyon cuki csak képes bosszúból a sarokba hugyozni

2023. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Nekem is fekete macskám van.

Rendszeresen lelkeket eszik vacsorára.

2023. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A fekete macska csak akkor veszélyes ha valamilyen olyan betegsége van, ami emberre is fertőző.Pl. veszettség


A magyarok hepje ez sajnos, amit a kérdező ír. De ez egy nagy hülyeség.


De amugy ezt a babonát a papok és pápák kezdték el anno terjeszteni sajnos, olvastam valahol.Azt is hogy zsinaton is volt róla szó, ez nem tudom mennyire igaz, azt terjesztették, hogy az ördögtől való a színe miatt, és ezért elkezdték üldözni ezeket a macskákat.


Az emberi hiedelmek és tudatlanság szerintem necces. A babona hülyeség.


Azt kevesen tudják, hogy a fekete macskát már réges-régen tengerészek is vitték magukkal a hosszú útjaikra egyrészt, hogy irtsa a patkányokat,egereket, másrészt, mert a fekete macska szerencsét hoz, hogy kísérje a szerencse az útjukat és a szerencsés hazatérésüket, és ugye a hajó részeinél is a macska neve innen van pl. a vasmacska innen kapta a nevét. a vikingek ellentétesen gondolkoztak, ők nem szerencsehozónak tartották. A skótok úgy tartják, hogy a házuk küszöbén belépő fekete macska jószerencsét, gazdagságot hoz, míg az írek, angolok szerint a fekete macskával való találkozás a jó szerencse jele.


Biológiailag meg a kutatók úgy vélik, hogy ez a genetikai mutáció, ami a fekete színért felelős megvédi bizonyos betegségektől a macskát.


Régen szerencsehozónak tartották, azt tartották, hogy nem csak a szerelmi élet területén hoz szerencsét, hanem az élet más területein is, a pénzügyek terén is.


Pl. Japánban azt tartják, ha az egyedülálló nő fekete macskát tart több udvarlója lesz. Nagy-Brittaniában esküvőkön szoktak fekete macskát ajándékozni, mert úgy tartják, hogy szerencsét hoz és boldogságot visz az ifjú párnak.

2023. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!