Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen ételt adtok ivartalanít...

Milyen ételt adtok ivartalanított cicátoknak?

Figyelt kérdés

Nőstény cicánk pénteken lett ivartalanítva (1 éves). Ma a Fressnapf-ban teljesen el voltam anyátlanodva a rengeteg termék között, ráadásul nem mindegyiken van feltüntetve, hogy ivartalanított cica is kaphatja az adott ételt (ezért nem mertem megvenni, csak pár dolgot…)

Amit ma vettem neki (részben egy ott dolgozó tanácsára):


[link]


[link]

(Ebből a pástétomot, nem a szárazat)


[link]


Ezeket eheti napi szinten? Van még olyan steril cicáknak való termék, amit nyugodt szívvel adhatok neki?


Illetve ha valaki nagyon jártas a dologban, leírná nekem, hogy mi a lényeg az étkezésben? Gondolok itt a gabonamentességre, alacsony zsírtartalomra és egyebekre.


Szeretném a legjobbat a cicának és nem vagyok ebben otthon, úgyhogy csak segítő szándékkal írj kérlek!



2023. febr. 19. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem kötelező ivartalanított macskáknak való kajával etetni, ha ivartalanítás után nem lesz hízékonyabb stb, akkor nyugodtan kaphatja azt, amit előtte is.
2023. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia ém acana indoort adok , 4 éves.
2023. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

mi ugyanazt adtuk mint elotte, persze az etvagya mindkettonek valtozott egy ideig

de aztan visszaalltak a normal kerekvagasba :)

2023. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
semmit
2023. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fent linkeltekből csak a Real Nature értékelhető szerintem, elég magas a hústartalma, és tényleg hús van benne, de mivel a nedves eledel főleg víz, inkább a száraz eledel számít. Lehet neked válaszoltam az előbb egy hasonló kérdésre: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__12143086-mi..


Az ivartalan cicák hízásra és húgykőre hajlamosabbak, ezért érdemes nekik steril tápot adni, de nem kötelező csak azzal etetni.


Száraz eledelt már ajánlottam, de ha drágábbat is megengedhetsz magadnak, akkor még az Acana, Alleva, Orijen, Farmina N&D jó szerintem, de a végső döntés mindig a cicáé, megeszi-e.


Konzervre az én macskáim nagyon finnyásak, évek óta csak Bozita dobozos eledelt és Purizon konzervet hajlandóak enni, de Zoopluson van még pár márka, amit érdemes kipróbálni, pl. Animonda Carny, Wild Freedom, Grau, Granatapet, Feringa.

2023. febr. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Happy Cat sem rossz, sterilből is elég nagy a választék, ezekből szerintem a Real Nature a legjobb amúgy. A Royal nagyon túlárazott, nem hozza azt a minőséget, amit az ára képvisel. Ha megengedheted magadnak, inkább nézd meg a Purizon, Carnilove, Bozita nevű márkákat Zooplus-on. Jó és nem olyan drága a Concept for life, Smilla is.
2023. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!