Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kergessem el a szomszéd...

Hogyan kergessem el a szomszéd macskáját ,ha a két kutya sem segít?

Figyelt kérdés

A szomszèd a tèli időszakra a városba költözött de minden nap ad enni az állatainak. A macskaja viszont akkor is felül az ablakomba ,ha a 2 kutya kint van (cane corso ès egy schnauzer) .Na most ez a kèt kutya bármikor eltudja kapni, ha nem fogjuk le őket. Őszintèn sajnálom a macskát,de nem ülhetek ott àllandòan,hogy ne egyèk meg. Ma is a cane corso szajabol szedtük ki a macskát ès mèg mindig itt van. Segítsetek kèrlek.Mit lehetne tenni?

Persze a garazsba is beòlálkodik, a szùnyoghálòkat is kiszakította már, mèg a házba is befutott utánam.

Hozzátennèm, hogy soha nem simogattuk, nem adtunk enni neki.

A szomszèdnak már szòltam, de nem igazán èrdekli viszont mi leszünk a hibásak ha a macskának annyi lesz...



#kutya #macska #cica #Òlàlkodò
2023. febr. 23. 09:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont a kutyával sikerült annak idején kizavartatni a macskákat az udvaromról, bár akkora volt az egész mint maguk a macskák, de ha megindult feléjük az egyértelmű volt, hogy nem játszani megy.


5#

Nagyon könnyű mondani hogy jajj szegény cica, de ha például telepisil mindent a kertben, beleértve a bejárati ajtót is, belefetreng az ablakban a virágokba, és a fáskamra bűzlik az ammóniától és a macskasz@rtól, akkor egy idő után a legmacskaszeretőbb emberből is kijön a gyilkos ösztön. Nálam ez volt.


Amikor a kutya nem volt épp kint, a macskák ugyanúgy bejártak az udvarra. Az ablakban ücsörgésről úgy szoktattam le őket, hogy élére álltva pakoltam a párkányra téglákat, így amikor felugrottak és megkapaszkodtak volna benne, magukra rántották. Nem esett baja egyiknek sem, de őszinte leszek, és nyugodtan szedjetek szét érte, az sem érdekelt volna ha valamelyiket agyoncsapja a tégla. Ezen a ponton már nagyon tele volt velük a hócipőm.

Később rászoktattam a kutyát, hogy figyeljen amikor nyitom az ajtót nincs e macs az ajtó előtt, ha épp volt akkor meg repülőstarttal indult is rá a kutya. Így szokták végül meg a macskák, hogy ha jót akarnak, eltakarodnak az udvaromról.


Kérdező, szerintem állatvédő szervezetet is kereshetsz, ha elmondod nekik mi a helyzet, talán begyűjtik a macskát.

Esetleg a szomszédnak jelezd, hogy a kutyáid ki vannak élezve a macskára, és nem garantálod, hogy nem fog baja esni. Nem tehet semmit, kötelessége lenne a saját állatait a saját telkén belül tartani.

Macksabiztos kerítések is léteznek, oda-vissza működik, a saját macskát telken belül tartja, másokét kívül. Bár nem gondolnám, hogy ezzel a te dolgod lenne foglalkozni.

2023. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 NTBS ***** válasza:
Folyamatosan zavard. És akkor talán megszokja.
2023. febr. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A csúzli vagy/és vizes slag hatásos.
2023. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Élvefogó csapda, majd utána felelős gazda a cicának.

Ez az egyetlen igazi megoldás.

2023. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!