Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám miért szereti...

A macskám miért szereti ennyire a dobozt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 1 éves macskám. 1 fiú egy lány.

A lány rajong a dobozokért. Egy Auchanos kartondobozba kipakoltam néhány cuccot a fiókból ideiglenesen a szobában letettem a padlóra. Bemegyek látom a sok lim-lomon fekszik a macskám. Rátettem egy kis párnát, azóta ez a főlakása.

De egyfolytában tépi szét, egész éjjel csak szedi széjjel fele a falakat, nem tudom ez miért van. Valaki tudja esetleg?

Karácsonyra csináltunk dobozokból egy dekorációt, hoztunk néhány Pamperses kartondobozt, alighogy belefért a cica, de nem adta a dobozt. Elvette azt is magának. Ezt viszont a másiknak adta.

Van a konyhabútor, a tetején egy tortás doboz van. A lány cica szeret felmászni ide. Egyszer eltűnt egy egész napra, kerestük kint-bent semmi. Erre előbújt a tortás dobozból. Most lett egy újabb tortás dobozunk, ezt meg húzza magával, rágcsálja, alszik benne(most is ezt csinálja éppen)

Rendeltünk egy házi mozit, volt hozzá egy aprócska dobozban néhány kábel. De kb mint egy távirányító olyan volt a doboz. Letettem a földre, mire odanézek már ebben a pici dobozban fekszik. De épphogy belefért mert elég nagy cica. Miért szereti ennyire a dobozokat? A másik az nem szereti a dobozt, csak ha beteg akkor fekszik benne. Lehet mert kiskorában dobozban volt tartva? A ti cicusotok is ilyen doboz mániás?


2023. márc. 1. 05:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb macska szereti a dobozokat, kosarakat, bőröndöket. Az apróbb terület a védettség érzését adja meg nekik. (A mosdókagylóba, szekrény polcára, könyvek mögé is ezért szeretnek bújni)

Pláne szeretik, ha a búvóhelyeik magasabb területen - pl. szekrény tetején - vannak.

Az enyémek is szeretek a dobozokban vagy azok tetején aludni. (És szétrágni is őket)

2023. márc. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a testhőt megtartja a doboz, és biztonság érzetet ad.

És valószínüeg a doboz szaga is érdekes, az ilyen raktár helyeken sok a rágcsáló, gondolom a szaguk átmehetett rá.


Az állatoknak is van személyisége, egyedi szokásai, dolgok amiket élveznek. Te ilyen cicát fogtál ki.



Van olyan cica, aki rá se bagózik a dobozra, más meg imádja. Ugyanez a helyzet játékokkal, vannak cicák akik egész galacsin és labda gyűjteményeket tartanak fenn a kanapé alatt, a másikat meg nem érdekli.

Van amelyik szereti nézni a madarakat, a másik meg az akváriumot imádja. Van amelyik a kábeleket szereti rágni, a másik meg mindent összekarmol.

2023. márc. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, nagy baj van ott veled is. Több macskát kell tartanod, és ne ilyen öreget, nekem 7 hónapos, de egy angyal. Ha kell küldök priviben egy fotót
2023. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért lenne öreg ? 1 évesen nem öregek. Sőt még nem is töltötték be az 1 évet max 10 hónaposak lehetnek
2023. márc. 1. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Szinte az összes cica szereti. A mi cicáink is amikor új fekhelyet kaptak, akkor is inkább a földön hagyott dobozba feküdtek be. Biztos szeretik, hogy a "falai" biztonság érzetet adnak.
2023. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az összes cica szereti a dobozokat.A mi cicánk CSAK dobozban alszik 😂🤣.Szerintem biztonságban érzik magukat a dobozban, elrejtőzhetnek.
2023. márc. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cubina ***** válasza:
100%

Az én macskám is szereti a dobozokat, rögtön belemászik. Sőt, olyan is volt hogy nem találtam sehol és hiába hívtam, nem jött elő. Aztán egyszer megláttam, hogy a földön lévő nagy nejlonszatyor furcsán mozog, hát ott feküdt, helyezkedett benne a cicám. Ez többször is előfordult.

Ő elég érdekes macska, volt olyan hogy teleengedtem a kádat vízzel, kimentem a pizsimért, és amikor visszamentem, ott lubickolt a vízben, szórakozott a dugóval, kihúzogatta és nézte, ahogy folyik el az ÉN fürdővizem. :D

Azóta többször is megfürdette magát így, én még sose láttam olyan macskát, amelyik így szereti a vizet.

2023. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!