Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell félnem, hogy új helyen...

Kell félnem, hogy új helyen összeverekedett a macskám a szomszéd macskával? Részletek lent.

Figyelt kérdés
5 éves, ivartalanított kandúr macskámmal elköltöztünk kertvárosi részbe, kijáros macska volt eddig is, 2 hétig bent tartottam, de már nagyon nehezen viselte, folyamatosan kaparta az ajtót, ablakot, el kezdtem kiengedni, hogy vele sétáltam a ház körül, ez ment egy hétig. Ez ment 1 hétig, majd kiengedtem úgy, hogy nem mentem vele, akkor is visszajött fél óra után. Aztán tegnap kiengedtem estefelé és azt hallom, hogy a szomszéd macskával verekszik, ő húzta a rövidebbet, leesett a nyakörve, kis szőrcsömői a földön. Egy ivartalanított macska a szomszéd, szelíd, kinti-benti, de az enyém mászik át hozzá enni a táljából, gondolom csesztetésből, mert amúgy túl is van etetve, illetve amikor kimentem a zajra, akkor azt láttám, hogy állnak szemben egymással köztük 10 méter és az enyém megy a másik felé... Lejátsszák a területi harcokat 1-2 nap alatt vagy van okom aggódni?

#macska #verekedés #cica #cicaharc #macska sérülés
2023. márc. 3. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Ne engedd ki a macskát, így bármi baj érheti. A verekedésből is szerezhet komoly sebeket, sérüléseket..
2023. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Aggódnod csak amiatt kell, hogy az ilyen verekedések miatt mennyi lesz az állatorvosi számlád.
2023. márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
5 évig kinti volt, nem tud bent meglenni, szenvedés volt ez a 2 hét is, bent alszik bent van a nap nagy részében de igényli, hogy 1-2 órára ki tudjon menni.
2023. márc. 3. 08:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg macskabiztos kerítés kell, hogy ne tudjon átmenni a szomszédba se, vagy kifutó.
2023. márc. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs rá esély hogy lejátszák a területi harcot és utána barátok lesznek?
2023. márc. 3. 09:14
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Macskabiztos kerítés, amúgy is köteles vagy a területeden belül tartani a macskát.
2023. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Nincs rá esély. Nem lesznek barátok, hiába ivartalanított. Valószínűleg betegek lesznek, sok sérüléssel. Ha meg az a szomszéd dühös lesz, akkor más baja is lesz... Addig nem szabad macskát vállalni, amíg felelősen nem tudod tartani. Macskabiztos kerítés, kifutó vagy benti tartás. Másik lehetőség a macskát elütik, megmérgezik, megkínozzák, elkap valami fertőzést (most a parvo nagyon felütötte a fejét) vagy úgy megsérül, hogy több százezres kiadásod lesz.
2023. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Konkrétan az elvadult macskák is beszoktathatóak lakásba, szóval az nem kifogás, hogy eddig hogyan tartottad...

Egyébként pedig lehet, hogy egy darabig nyugi lesz, aztán megint összeverekszenek. Ahogy más is írja, ez csak a jéghegy csúcsa, rengeteg egyéb veszély leselkedik a macskára. A kijárós macskák lépten nyomon összeszednek mindenféle fertőző betegséget, sérülést. Elütheti autó, motor, de még biciklis is, bánthatják szándékosan is, megmérgezhetik, stb.

A nyakörv kb arra jó, hogy egyszer a macska megfojtsa magát vele, vagy ha biztonsági csattos, akkor hogy újat vegyél kéthetente, mert elhagyja.

Kifutó, macskabiztos kerítés vagy benti tartás. Csattangolni hagyni eleve szabálysértés. Ha a szomszédod megelégeli, hogy a te macskád gyepálja az övét, akkor lehet, hogy soha többet nem látod viszont a macskádat.

2023. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Azt ugye tudod, hogy az állatvédelmi törvény értelmében nem engedheted ki a saját telkeden kívülre?
2023. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
2023. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!