Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell félnem, hogy új helyen...

Kell félnem, hogy új helyen összeverekedett a macskám a szomszéd macskával? Részletek lent.

Figyelt kérdés
5 éves, ivartalanított kandúr macskámmal elköltöztünk kertvárosi részbe, kijáros macska volt eddig is, 2 hétig bent tartottam, de már nagyon nehezen viselte, folyamatosan kaparta az ajtót, ablakot, el kezdtem kiengedni, hogy vele sétáltam a ház körül, ez ment egy hétig. Ez ment 1 hétig, majd kiengedtem úgy, hogy nem mentem vele, akkor is visszajött fél óra után. Aztán tegnap kiengedtem estefelé és azt hallom, hogy a szomszéd macskával verekszik, ő húzta a rövidebbet, leesett a nyakörve, kis szőrcsömői a földön. Egy ivartalanított macska a szomszéd, szelíd, kinti-benti, de az enyém mászik át hozzá enni a táljából, gondolom csesztetésből, mert amúgy túl is van etetve, illetve amikor kimentem a zajra, akkor azt láttám, hogy állnak szemben egymással köztük 10 méter és az enyém megy a másik felé... Lejátsszák a területi harcokat 1-2 nap alatt vagy van okom aggódni?

#macska #verekedés #cica #cicaharc #macska sérülés
2023. márc. 3. 08:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne enged ki a macskádat vagy ha a macskád nagyon szeretne kimenni akor macska hámmal kiengedheted úgy, hogy felügyelet allat van.Nagy bajok lehetnek ha igy folytatják.Ha nem szeretnek kimmenni akor ne enged ki többet.
2023. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
13%
El fogják rendezni egymás között, a macskádat még egyszer kétszer elrendezi a szomszéd macskája utána tudni fogja hogy meddig mehet. A barátnőm macskája is így járt.
2023. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Hámmal és pórázzal vidd ki sétálni.

Csak így biztonságos neki.

Meg valamilyen zárt kifutó, ahol levegőzhet, napozhat.

Így is kint lehet sokat, de biztonságban.

2023. márc. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

#12:

Azért, mert a csajod macskája is így járt, az nem jelenti azt, hogy ez a megfelelő eljárás, tulok.

2023. márc. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!