Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eddig teljesen lakásban élő...

Eddig teljesen lakásban élő macskát kizárhatok pár órára a garázsba, lesz valami baja? (vendég fél tőle)

Figyelt kérdés
Az új lakást jön megnézni az egyik barátnőm, kutyáról fél, de a macskáktól is. Ugye mivel az egész lakáson végigmegy, okés, ha a macskát a garázsba zárom addig, amíg itt lesz? A macska szobamacska, még soha nem volt a garázsban. Nem lesz baja?

2023. márc. 3. 23:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
60%
Ne tedd azonossá a kutyától való félelmet a hisztis macskafóbiával. Az előbbinek lehet tényleges veszélye, és azt általánosítod, a házicica viszont biztos, hogy ártalmatlan.
2023. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
45%

Sokkterápia. Egy óvatlan pillanatban a vendeged ölébe dobod a macskát, aki gyorsan elrohan.

Vége lesz a vendég fóbiájának, mert túléli, esetleges apró karmolásokon kívül nem lesz baja és látni fogja, hogy a macska nem akar tőle semmit, inkább menekül. Amúgy pedig lehet a macska is allergiás egy egy vendégre, ezt se hagyjuk figyelmen kívül.

2023. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
63%

Figyeljetek már most nem azért, de ne legyetek már hülyék.

A vendég a TE házadban ne parancsoljon már senkinek.

Neked kell annyi intelligenciádnak lennie, hogy ha útbsn van az állat az ágy másik részére rakod, de a vendég kurvára ne parancsolgasson a másik házában, max szólhat, hogy figyi a cica.

Azért idióták ne legyünk már, hogy a vendég azt csinál, amit akar a TE házadban...

2023. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
71%
Egyszer majdnem atharapta egy macska az uto eremet, centikkel vétette el, mert kóbor volt és bizalmatlan én meg nagy macska fanként simogatni kezdtem de én nem gondoltam át hogy mit is csinálok. Gennyes lett és mikor végre elmúlt akkor akarták felvágni a bőröm hogy kijojjon a genny. Kb 5 évig megmarsdt a harapás nyoma és fájt is, na akkor rettegtem a macskaktól mert simán kívéreztetett volna egy de ezután is kb 1 év kellett, hogy megsimigassak és elturjek a közelemben egy macskát. Ez már nyomós ok, hogy macska fóbiam legyen de egy év alatt leküzdöttem és azóta is tudom, hogy a macskák nem gyilkos predator állatok, hanem csak sima macskák és tudni kell, hogyan bánjunk velük és hogy az én hibám volt hogy kóbor macskát baszogattam ami félénk volt. Barátnőd miért fél tőlük, nem tudod véletlenül? Hordozóban tedd be a wcbe vagy egy szobába ami nélkül megvan az illető ha nem nézi meg, de akármilyen élményben is volt részem ilyen atomrettegésem sosem volt a macskaktól, mint neki. Igaza van annak a válaszolonak aki írta, hogy talán oda sem er hozzátok, mert az utcán is meglat egy kóbor macskát. Az ekkora félelmet már hisztinek tartom én is
2023. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
66%

Nem, kérdező, 20-as vagyok, szerintem a tisztelet oda-vissza érvényes. Egy vendég ne utasítgasson az én házamban, én sem teszem a máséban. Engem meg erre tanítottak. Egy vendéget nem zavarhatja, hogy nálunk mi a szokás, ha mégis, ne jöjjön ide.


Én speciel félek a kutyáktól, volt rossz tapasztalatom velük, és mégis, eszembe nem jutna azt kérni a barátnőmtől, hogy tüntesse el a kutyáit a látóteremből, pedig 3 nagytestű kutyája van, akik még barátkozni is akarnak egyfolytában.

2023. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
28%
#22 Ja, aztán majd úgy megijed, hogy a macskát is feldobja a csillárra... :D
2023. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
38%

Hagyjátok már ezt a racionális-nem racionális dolgot. Tökmindegy, a félelem a lényeg!


Én a pókoktól tartok. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy nem tud megölni, de páni félelem fog el ha közelmászik egy, akkor is, ha 1 centis. Vagy mondjuk kígyó, ami nem mérgező, attól sokan félnek, én nem.


Képzeljétek már el, hogy akkora a pók vagy kígyó, mint egy macska, szabadon tartja az ember a házában és áthív magához, hogy "jajj csak becsukom a konyhába, azt majd nem mutatom meg".. A vendégnél AKARJUK, hogy nálunk legyen, ahhoz pedig biztosítani kell a feltételeket, hülye lenne jönni úgy, hogy szivatja magát vele. Ha macskaméretű ártalmatlan pókot tartana valaki a lakásban szabadon cirkálva, én nem hogy nem mennék át, de még a városból is elköltöznék, illetve kérvényezném, hogy tartsák törhetetlen üveg mögött valami atombunkerben. Ahogy írom a gondolatot még a hideg is kirázott, hogy elképzeltem a macska méretű háziállat pókokat(amik amúgy ártalmatlanok rám nézve), brr..


Na szóval nincs könnyű dolga annak, aki ilyen nagy és gyakori állat iránt érez félelmet, nyilvánvaló, hogyha szeretnénk, hogy a vendégünk legyen, elzárjuk az állatot, és már akkor is tök hálásak lehetünk, hogy erőt vett magán és a közlébe ment tudva, hogy az egyik ajtó mögött mászkál. Ha ugyanez lenne macskaméretű pókkal, nem mennék vendégségbe, de még az is felmerülne bennem, hogy komplett idióta a másik..


Én beporszívózom a pókokat a hosszú, 2 méteres nyelével, ezt a távolságot tudom elviselni, pattantam már fel buszon miattuk sikítva, mert rámesett egy, illetve ha rámmászik/közel mászik hirtelen, akkor is sikítás és menekülés a reakcióm. Pánik. Nagyon stabil fix üvegfallal körülvéve csak kicsit zavar, de nincs rá esély, hogy sokáig ott tartózkodjak, max megnézem a gyerek miatt az állatkertben.


Aki nem érti macskákra, erőltesse meg magát, biztos ő is betojna egy csótányra, patkányra, békára, kígyóra vagy másra, azoktól pl nem félek, csak a póktól.

2023. márc. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
80%
A pókfóbia és társai pl kígyó az emberiség tízezeréves történetével együtt élő, génjeinkben továbböröklődő valós alapú félelem. A házicicafóbia hiszti. Én nem azt mondom, hogy kényszerítse rá a barátnőjére, de a hideg garázsba való száműzés helyett pont elég a másik szobába rakni.
2023. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
58%

Egy barátnő miatt kizárni a cicádat?

Tedd hordozóba és úgy zárd el előle...mármint a barátnődet.😆

2023. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
67%

Én rettegek az egerektől, patkányoktól. Mondhatjuk fóbiának is.

Az egyik haverom pár éve két patkányt tartott a lakásában. Fehérek voltak, de nekem tök mindegy, hogy szürke csatorna patkány vagy házi fehér kedvenc.

Ő viszont imádta őket, mint más mondjuk a macskáját, kutyáját.

Abban az időben nem mentem soha látogatóba hozzá, nem lett volna pofám azt kérni, hogy zárja őket ketrecbe , holott amúgy szabadon mászkáltak.

Úgyhogy inkább találkoztunk máshol, de nem szabtam meg, hogy a saját lakásában hogy korlátozza azokat a dögöket.

2023. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!