Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, mit tesztek, hogy...

Macskások, mit tesztek, hogy ne csessze szét az egész lakást a cicátok?

Figyelt kérdés
Őszintén, pont emiatt nem akartam macskát, de nyáron találtam egy par hetes kis szorgolyot, aki a nyakamon maradt. Nem banom, mert nagyon megszerettem, viszont akkor is nagyon bánt, hogy rengeteget dolgoztam a szép, új butoraimert es lakasomert, amit o modszeresen tonkretesz. Van saját butora, nem érdekli kulonosebben, ellenben az ágykeretemet, foteleket, székeket es kanapét igyekszik teljesen megsemmisíteni. Helyenkent úgy fest a lakas, mint valami putri, próbálom letakargatni a dolgokat, semmi olyat nem elől hagyni, ami mozdítható es kárt tehet benne, de szinte semmit nem erek el ezekkel.
2023. márc. 14. 03:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez el fog tartani nehany hetig vagy honapig, mert a termeszetes tanulasi folyamathoz tartozik. Ebben a fazisban nemigen lehet sikeresen leszoktatni rola, de szerencsere kesobb magatol is kevesebbet fog karmolaszni. A legcelszerubb valami olyan ideiglenes boritassal bevonni a butorokat, amely eleg eros hozza, hogy nem tudjon rola darabokat letepni (az ugyanis komoly baj lenne, ha lenyelne egy darabka muanyag foliat).
2023. márc. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 NTBS ***** válasza:
8%
Kint lakik. De van saját háza.
2023. márc. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Mindig jobb mint kirakni és orosz rulettezni hogy mikor kerül kerék alá. De ilyenkor szokták a "nagyon felelős gazdák" kirakni amikor valami probléma adódik vele.
2023. márc. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Ha a saját bútort nem kaparja szívesen, akkor más felületet kell neki ajánlani. Macskafüggő, hogy ki mit szeret, oszlop, fali felület, vízszintes; anyagban is, lehet, hogy a szizálhoz még túl érzékeny a mancsa (vagy simán hisztis).

Érdemes legalább egy karton kaparódeszkára beruházni, az olcsó, viszont a legtöbb macska szereti.


A bútorok letakarása mindenképp hasznos, emellett lehet próbálkozni távoltartó szerekkel, de ha végképp nem tudod leszoktatni, léteznek kifejezetten erre is kaparódeszkák, amit a bútorok sarkára, kanapé karfájára lehet felszerelni - ezzel ugyan a bútorkaparásról nem neveled le, de legalább elfogadható mederbe tereled.

2023. márc. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%
Én nem aggódok a bútoraimért, azok csak tárgyak, szétszedheti őket.
2023. márc. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%
Kivágjuk mint macskát sz,.,,
2023. márc. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Nagyobb kisállat boltokban lehet kapni ilyen fújós folyadékot amivel ha lefújsz valamit akkor a macska azt kaparja elvileg.

Nekünk a saját kaparóját is használja meg az ágynak a szélét.

Ha a bútorok szövegét kikezdi és bolyhos lesz akkor az óvatosan borotvával el tudod távolítani és olyan lesz mint egy új .

2023. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Én semmit nem tudok kezdeni a cirmosommal. Az új ágyakat szétszedte, az összes ajtófélfának annyi, néhol a falnak is. És emellett a saját kaparófát is használja. Sokáig próbálkoztam az erélyes rászólással, ha kapart, akkor felemeltem és odavittem a saját bútorához. Nem működött. Ez van. Nehéz eset őfelsége.
2023. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsés vagyok. Olyan lusta a macskám, hogy arra sincs energiája, hogy bármit tönkre vágjon. 10 éves, csak benti cica, de eddig még nem tett tönkre semmit. Brit shorthair cicák eléglusták, nyugisak
2023. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez van, ha lakásba bezárva tartasz macskát.

Be kell adni az összes védőoltást, és akkor nem lesz beteg, nem fertőz más macskát.

Többnyire a beteg macskákat üti el az autó, többnyire megsüketülnek, megvakulnak valami fertőzés miatt.

2023. márc. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!