Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, mit tesztek, hogy...

Macskások, mit tesztek, hogy ne csessze szét az egész lakást a cicátok?

Figyelt kérdés
Őszintén, pont emiatt nem akartam macskát, de nyáron találtam egy par hetes kis szorgolyot, aki a nyakamon maradt. Nem banom, mert nagyon megszerettem, viszont akkor is nagyon bánt, hogy rengeteget dolgoztam a szép, új butoraimert es lakasomert, amit o modszeresen tonkretesz. Van saját butora, nem érdekli kulonosebben, ellenben az ágykeretemet, foteleket, székeket es kanapét igyekszik teljesen megsemmisíteni. Helyenkent úgy fest a lakas, mint valami putri, próbálom letakargatni a dolgokat, semmi olyat nem elől hagyni, ami mozdítható es kárt tehet benne, de szinte semmit nem erek el ezekkel.
2023. márc. 14. 03:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%

Add oda valakinek, akinek fontosabb ő, mint a tárgyak.


És igen, tudom, ez nem releváns hozzászólás. De te is elmondod, hogy "pont ezért" nem akartál macskát. Magyarul te is tudtad, hogy ez lesz. Hivatkozhatsz arra, hogy megsajnáltad, megszeretted, de akkor állíts fel ehhez mérten egy prioritási sorrendet, hogy akkor most mégis mi számít, ő vagy a szép új bútorok. És nem baj, ha a bútorok, csak akkor keress neki olyan gazdit, akit nem érdekel, ha egy macska macskásan viselkedik.


Szóval ne haragudj, de elsősorban neked kell hozzá szokni, nem neki hozzád. Ha pedig nem megy, akkor a macskák nem neked valók, szerezz inkább kutyát társnak.

2023. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
#11: Az idealis megoldas megiscsak az lenne, ha a macska is maradhatna, karmolaszhatna is, de a butoroknak se essen baja. Ha a macska mar megszerette ot es ragaszkodik hozza, akkor a macskanak sem lenne feltetlenul kellemes, ha varatlanul atpasszolnak valakihez.
2023. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%

11-es vagyok.

Igen, ideális lenne, de a macskák is különbözőek, és sajnos nem úgy nevelhetők, mint a kutyák. Szóval biztos van olyan macska, amelyik egy idő után megszokja, hogy csak a kaparófát kaparhatja, de van, amelyik nem. Nekem van macskám, nem az első, mind teljesen különböző személyiség, tök máshogy viselkedtek, de úgy nagyjából egyik sem igazodott az én igényeimhez.

Vannak persze módszerek, sokféle kaparófa, mindenféle spray-k, amikkel lehet próbálkozni, de a gond ott van, hogy a kérdező azt mondja, félti a bútorait és a lakását, amiért ő keményen megdolgozott, és a macska "módszeresen tönkreteszi" és "igyekszik megsemmisíteni", mintha legalábbis a macska tudatosan és szándékosan csinálná ezt, nem pedig azért mert macska. Ő is beismeri, hogy pont ezért nem akarta, szóval itt ez a gond.

Amúgy nem tudom. Lehet, hogy a macskának is jobb lenne olyan helyen, ahol jobban szeretik és jobban figyelnek rá, mint pár pótolható bútorra.

2023. márc. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A macska akkor is nyúzza a bútorokat ha unatkozik és nincs vele foglalkozva.

Vegyék játékokat olyat amit szeret és játsz vele, fáraszd le.

Lakásban kevesebb az inger mintha kinti macska lenne, érthető ha néha nem tud mit kezdeni magával.

Vannak ilyen nagy macskabútorok is ami teljes felületén kaparó is. Érdemes egy ilyenre is beruházni. Válassz egy picit drágábbat de jó minőségű tartós darabot.

2023. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%
Gyakorlatilag egy kisbabával azonos a fejlődése, és hidd el, a gyerekek is elég dolgot tönkre tesznek, mire eljutnak arra a szintre, hogy egyáltalán megértik a "tönkretevés" fogalmát. Az ember ezzel számol alapesetben, és nem mondja azt, hogy "módszeresen tönkre tesz mindent", hiszen a macska nem azzal a céllal csinálja, hogy tönkretegyen bármit. Ő játszik, felfedez, ismerkedik a világgal. Neked kell megtanítod, hogy ezt úgy tegye, hogy ne veszélyeztesse magát, és hogy ne pusztítson el mindent maga körül játékból. De egy kiscicától nem elvárható, hogy ezeket tudja, ahogy megtanulni sem fogja csettintésre.
2023. márc. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Attol meg, hogy igenyes, rendezett lakásban szeretnek elni es nem egy putriban, nem fontosabbak a targyak😊

Ha igy lenne, oktober ota nem velem elne, akkor kezdődött az egész. Egyszerű tippeket szerettem volna (es nagyon koszonom azoknak, akik írtak!!), mert bar igen, számítottam erre, arra viszont nem, hogy teljesen mas tipusu lesz, mint pl az elozo macskám, aki nyilvan neha kart tett ebben-abban es karmolaszott, de nem egyfolytában. Van egy kulon helyiség neki tele jatekokkal, sajat butorokkal, ivartalanítva van, rengeteget vagyunk a szabadban, extra sok figyelmet kap.

Ne haragudj, de szerintem ez a hozzaallas is problemas, hisz nyilván a gyerekem is fontosabb lenne, mint a butoraim, de azert nem rendelnem ala magam es mindenem, nem neznem mosolyogva, ahogy megrongal mindent, mert hat kisgyerek. Neked viszont szived joga ezt tenni,de ne probalj meg szar gazdanak beallitani olyanokat, akik nem asszisztálnak ehhez.

Tovabba a macska szeretve van es rengeteget foglalkozom vele, egeszen nevetseges, hogy ilyen kovetkezteteseket vonsz le pusztán amiatt, mert valaki igenyesebb es nem szeretne egy amortizalt eletteret. Minden jot!


A tippeket pedig megegyszer nagyon koszonom mindenkinek!

2023. márc. 14. 16:55
 17/22 anonim ***** válasza:
42%

Hát figyelj, én abból tudtam kiindulni, amit és ahogyan írtál, abból pedig nem az jött le, amit most kifejtettél. Nem akartam ítélkezni, de ennyi erővel kérlek te se tedd, mert attól, hogy valakinek a macskája fontosabb, mint a tárgyai, és nem borul ki gyakorin, hogy a szép drága bútorait "tönkreteszi" egy cica, még nem igénytelen és nem él putriban.

Örülök, hogy szereted a cicádat és ennyit törődsz vele! Esetleg javasolnám, hogy kérdezz rá állatorvosnál/hozzáértőnél, miért ilyen aktív, mit lehet ezzel tenni hosszútávon. Szokott a macskáknak lelki baja is lenni, talán az is kijöhet így, hogy a te dolgaidat jobban preferálja, mint a sajátját. Bár szerintem tényleg lehet az aktivitás személyiségfüggő is.

2023. márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
26%

Könyörgök rászólok imádkozok és minden putris. :"D

Ez van.

2023. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"mert attól, hogy valakinek a macskája fontosabb, mint a tárgyai, és nem borul ki gyakorin, hogy a szép drága bútorait "tönkreteszi" egy cica, még nem igénytelen és nem él putriban."


Szimplán álszent az, aki azt állítja, hogy neki aztán mindegy, mit tesz tönkre a macska, mert macska, oszt' neki szabad.

Nem fontosabbak a bútoraim a cicáknál, sőt, én azt is felvállalom, hogy más putrinak tekintheti az én macskaszőrös otthonomat, de ettől még igenis ki voltam bukva anno, mikor a kaparófát le se tojta őcicósága, az ágy sarkát viszont hetek alatt cincálta rojtosra. Nem egy drága dizájnerbútor, de manapság egy szimpla gagyi ágynál/kanapénál is százezrekről beszélünk, és nem lesz szaralak vagy rossz gazdi valaki attól, hogy aggódik a tartósságuk miatt.

És akkoriban én is mindent megpróbáltam, videót néztem, szakkönyvet olvastam, tanácsot kértem, macskát játékkal csábítottam, kaparón etettem, jutifalival kentem, macskamentával kentem, össze-vissza áthelyeztem, másik kaparót vettem, citrommal kenegettem, fóliával burkoltam, széttépett kartondobozzal bugyoláltam, szerintem gyk-s kérdésem is volt róla, mert hiába is tagadjuk, igenis sarkalatos pontja a cicatartásnak az, hogy miképp vegyük rá őcicóságát arra, hogy azt kaparja, amit szabad, és ne cincálja szanaszét a teljes vagyonunkat?


Zárójel: azt a bizonyos első kaparót évekig nem használta (később a másik macska sem), egyetlen dologra volt használva, ahogy végül félreraktuk hogy ne legyen útban, arról ugráltak fel a magasabb polcra.

Majd négy és fél év után(!) gondolt egyet az említett cicó, és onnantól csak azon kaparózott. 🤷‍♀️

2023. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Oké, de attól, hogy te kiborultál, hogy szétszedi a bútorodat, miért is lesz álszent az, akit ez nem feltétlenül érdekel? Nem értem.

Hát igen, ezt is mondom, hogy elég mások a macskák mint pl. a kutyák, nem lehet befolyásolni őket, vagy nevelni.

2023. márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!