Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtunk egy cicát, nem...

Befogadtunk egy cicát, nem eszik nedves tápot csak szárazat, ez normális?

Figyelt kérdés
Befogadtunk 1 hete egy cicát menhelyről, ott azt mondták, hogy a Whiskas nedves tápot ette és adtak mellé egy kis, 400g-os száraz tápot is, hogy amíg megszokja az új helyet azzal etessük. Nos a helyzet az így 1 héttel később, hogy a száraz tápat megeszi, reggelre szinte mindig teljesen üres a tál, de a nedves táphoz hozzá sem nyúl, inkább vizet iszik. Gyakran előfordul ez, hogy nem kérik a nedves tápot?
2023. márc. 15. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Macskája válogatja, hogy mit preferál.

Van, amelyik a nedveset fogadja csak el, és a szárazat nem, max. belecsipeget. És fordítva is lehet.

Ha jó minőségű a száraz táp, és mellé iszik is rendesen, abból megszerzi a számára szükséges tápanyagot, nyomelemeket és vitaminokat is.

Emiatt ne aggódj :)

2023. márc. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még új neki a hely. Próbálkozzatok másikfajta nedves táppal is, mert a whiskas nem a legjobb. Lehet meg is unta már. Viszont az nagyon jó, ha a tápot eszi, mert arra nem fog annyira rámenni a gatyátok is:D Gratulálok a cicchez. Vigyázzatok rá nagyon!
2023. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gungasam ***** válasza:
36%
Nekünk is van befogadott macskánk. A következtetésünk az, hogy ha elég éhes bármit megeszik, még olyasmit is amit azután kihány mert nem bírja az emésztőrendszere. Néhány napig tedd elé a nedves tápot ha azt szánod neki. Amikor nem ette meg ne hagyd előtte hanem tedd vissza a konzervdobozba és a hűtőbe. Ezt el kell játszani néhányszor míg rájön, hogy amit kap az bizony kaja. Legyen egy fix etetési idő amikor kap és ha akkor nem eszik akkor aznap lőttek a kulináris élvezeteknek. Ez nem éheztetés hanem tanítás. Mellékesen a mi macskánk a házunk előző tulajáé volt de az nagyon sokáig betegeskedett azután meghalt és amíg beteg volt és amíg a házat el nem adták addig a macska nem volt ellátva , a házból ki volt zárva.Mi is csak másfél év után fogadtuk el, de nem engedjük be , udvari macska lett. Miután láttuk a hagyatékban okozott rettenetes kárt amit karmolással okozott míg bennlakó volt.
2023. márc. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gungasam ***** válasza:
52%
Igen kitartóan szerette a házat, hogy ki bírta várni amíg az új tulajdonosok is elfogadják a jelenlétét és nem adják menhelyre.
2023. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha iszik mellé rendesen vizet, nem kell aggódni. Még lehet jobban is kijöttök anyagilag, ha csak szárazat kap, mert a nedvesből még a hitvány is elég drága. Sztem vegyetek neki csak szárazat, valami jobb minőségűt. Állítólag a fogaiknak is az a jobb.
2023. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Whiskas helyett jobb minőséggel próbálkozz, nálunk is olyan az egyik macska, hogy a gagyi tápot nem eszi. :) Én mindig morgok rajta, hogy ex utcamacskának fene az ízlését...

Néha bepróbálkozunk, ha kapunk ajándékba olyat, ami nem prémium (most pl. premiere-t kaptak, az azért sokkal-sokkal jobb, mint a whiskas), hát eskü ha nem látom nem hiszem, leszopogatja és kiköpdösi a falatokat. :)

2023. márc. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem írókhoz, a befogadott cicám nem rajong egyik nedves eledelért sem. Elsőnek mindig lelkesen elfogyasztja, én örülök, veszek belőle többet, utána szinte bele sem szagol többet.
2023. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Whiskas nem jó minőség lehet ezért nem eszi. Valami 4% hús van benne.

Próbálj jobb minőségűt adni.

Én almo nature halkonzervet adok neki.

2023. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mi macskáink 90 % ban száraz tápot kapnak, friss víz van előttük minden nap. Amolyan nasi gyanánt kapnak macska patét, heti 1x kb. Megennék a világ összes nedves tápját, direkt nem adok nekik annyit, úgy tudom a fogaik miatt is jobb a száraz táp. Székletük rendben, szőrük rendben, nekünk ez így bevált.
2023. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!