Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás után nem...

Macska ivartalanítás után nem eszik, nem iszik normális?

Figyelt kérdés

Tegnap lett ki ivartalanítva az 5 éves nőstény macskám.


Azóta nem eszik, nem iszik.


Csináltam neki dobozt abban pihenget. Ha kiszedem belőle vissza mászik. Próbáltam már neki sok féle ételt adni, macska tejet is amit tudom nagyon szeret, de nem fogadja el. Jelenleg semmit sem. Csak a dobozban kuporog, hol fekszik, hol ül és pihenget. Ez normális? Kicsit félek a kiszáradástól mert a koplalással együtt vasárnap óta nem evett, ivott. Úgy vagyok vele, ha ma sem lesz hajlandó enni vagy inni vissza viszem az állatorvoshoz.

Nyugtassatok meg, hogy ez így rendben van, megszakad érte a szívem.



2023. febr. 28. 07:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Én visszavinném. Nőstényekről nem tudok nyilatkozni, elvileg náluk kicsit máshogy van, de nekem a fiú cicám igaz, kókadt volt az ivartalanítás után, de azért evett és ivott. Lehet, hogy jót tenne neki egy infúzió.
2023. febr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Vidd vissza az állatorvoshoz. Nálunk a nőstény macska miután felébredt fél óráig kóválygott, borult-kelt a szobámban, utána újra elaludt, és pár óra múlva amikor ismét felébredt azon kívül, hogy még lassabban, óvatosabban járt ugyanúgy csinált mindent, mint előtte.
2023. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Ez így nem normális. A mi nősténymacskánk ivartalanítás után eleve nagyon sokára tért magához, azután nem evett, nem ivott, elbújt, úgy tűnt nem reagál sem ránk, sem a többi macskára. Telefonáltam, azt mondta az orvos, hogy két altató injekciót is kapott. Visszavittük, valamit ügyködött vele az orvos, de nem lett jobban, 4 nap múlva elpusztult, ennek 14 éve, de még ma is fájó emlék.

Ha akkor jobbak lettek volna a feltételek, és mi is jobban kiismerjük magunkat ezen a téren (ez volt az első ügyünk állatorvossal), akkor egyből vittem volna más orvoshoz, hogy megpróbáljuk mesterségesen táplálni. Ha a macska pár napig nem eszik, végzetes májkárosodást kaphat.

2023. febr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sincs rendben. Ennyi idő után már picit jobban kellene lennie. Tegnap estefelé volt az ivartalanítás? Ha igen, úgy hátha dél körülre jobban lesz. (Ha már tegnap reggel, akkor illene legalább belecsipegetnie a kajába.)

Van otthon lázmérőtök? Én megmérném neki. Aztán hívnám az orvost.

2023. febr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
A másik nősténymacskánkat reggel ivartalanították, mire hazavittem felébredt, volt egy kis halucinációja (úgy csapkodott, mintha mondjuk kígyót látna), délután már evett. Nagyon nem jó jel, ha nem eszik és elhúzódik.
2023. febr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Hát még az milyen trauma az állatnak és a gazdájának is, amikor kéthetente elkezd tüzelni a lakásban, és szinte meg van bolondulva. Napokig nyervákol, toporog, domborítja felfele a hátsórészét. Ha van mellette még egy ivaros kandúr is, akkor kész főnyeremény, mert hamarosan 6-7 macskád is lesz.
2023. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%
prolik
2023. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
A 6-ot egy azóta töröltetett, kötekedő válaszra írtam.
2023. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
#7: Ha nem tudsz értelmesebb válaszokat produkálni, akkor miért nem mész már innen a francba?
2023. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Azóta kiderült valami?

Én mindenképp hívnám a dokit, meg ha tud fogadni, akkor elvinném a cicát. Idősebb macska nehezebben bírja az ivartalanítást, jobb ha látja doki.

2023. febr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!