Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális az olyan ember aki...

Normális az olyan ember aki elgázolt macskák képeit teszi fel a közösségi oldalra és az autósokat és a gazdát hibáztatja?

Figyelt kérdés

Több olyan embert is látok a közösségi oldalakon,akik elgázolt macskák fotóit teszi fel a közösségi oldalra és az autóst hibáztatja azért mert elütötte a macskát,valamint a gazdát hogy kint szabadon jöhet mehet a macska.

Vajon a döglött macska fotóját ilyen célból feltenni közösségi oldalakra mennyire "etikus" és mennyire tartjátok jó vagy rossz dolognak?


2023. jan. 29. 12:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Az autóst nem kellene hibáztatni. A kedves gazdi a hibás aki sz4rik az állattartási törvényekre.

Azért teszik fel a képet, mert ki tudja hány utcával arrébb lakik a kóbor macska gazdája. Ha keresi, akkor tudja hogy megdöglött, esetleg menjen el a testéért eltemetni otthon.

2023. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
13%
Mi főút mellett lakunk, ráadásul 70-es szakasz, sajnos ütötte már el macskánkat az autó. Mi nem sok mindent tudunk csinálni, az autósoknak kellene jobban figyelni, de nem mutogatnám senkinek az elgázolt macskát.
2023. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
#2 hogyan tudsz jobban figyelni, amikor egy macska szinte a semmiből rohan át az úton? Ütöttem el macskát. Egy falun mentem keresztül. Jött a semmiből. Vészfékeztem, húztam jobbra a kormányt, az árok szélén álltam meg. Beszaladt az autó alá. A hátsó kerékkel mentem át rajta. Mi többet tehettem volna még? Megálltam. Felszedtem az útról. Menthetetlen volt. Mondták hol lakik a gazdája. Mentem oda, csengettem senki nem jött ki. Otthagytam.
2023. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes, az én macskámat sosem ütötte el egy paraszt autós sem. Mondjuk benn tartom, de ugye a rohadt autósok hibája, mi?
2023. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Én sem szeretem. Van ilyen ismerősöm, tiltani nem akarom, de a követését leállítottam, én ezt nem akarom látni.
2023. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki, akinek jogosultsága van hozzá, jelentsük a 4 es válaszolót, hogy tiltsák ki innét!
2023. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Lefotózni szerintem se kéne, de az ilyen balesetek 90%-ban valóban a gazda hibája. Az állatodat (kutya, macska, aranyhal, tehén, akármi) a portádon belül kell tartani és pont. Semmit se tud csinálni az autós, ha hirtelen a semmiből féktávon belül rohan ki elé a macska.

Nálunk a lakóhelyi csoportban volt már olyan, hogy valaki körülírta, hogy nézett ki a macska, amit elütött és hol történt a baleset (a macska elszaladt, így nem tudta meggnézni, mekkora a baj). Ez szerintem etikusabb mód, mert a gazda hátha ráismer/meg tudja keresni utólag az eltűnt macskáját és kiszakadt beleket se kell néznie senkinek.

2023. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
#4 több, mint 20 éve vezetek! Egyetlen balesetem sem volt! Bejártam szinte egész Európát a munkámból kifolyólag. Hogyan jössz te ahoz, hogy minősítesz engem? Banbán vezetek? Amikor féktávon belül fut ki eléd egy macska mit teszel? Teleportálsz? Ha figyelmesen olvastad volna az írásom én mindent elkövettem annak érdekében, hogy ne üssem el! Rajtam nem múlott! Nem szándékosan ütöttem el. Megálltam felszedtem az útról. Kerestem a gazdáját is! Ennél többet?
2023. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Az autós nem hibás ilyenkor, kizárólag a gazda. Mindenkinek a saját területén belül kell tartania az állatát, ezt törvény mondja ki.
2023. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Na, végre törölték a majmot aki az autósokat szidta a saját baromsága miatt.
2023. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!